برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

View RSS Feed

سجیل

ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا

Rate this Entry
by , June 4th, 2020 at 19:23:52 (36 ????? ??)
??? ??? ????? ???? ???? سجیل ????? ??? ??
ساخت اولین فروند از این ناو ها معروف به کلاس کانبرا در سال 2008 در استرالیا آغاز شد و هر دو فروند آن برای استفاده در نیروی دریایی سلطنتی استرالیا ساخته می شوند . اولین ناو به نام HMAS Canberra در سال 2009 ساخته شد و ورود به ماموریت آن برای سال 2014 برنامه ریزی شد . ناو دوم با نام HMAS Adelaide در سال 2011 ساخته شد و ورود به خدمت آن برای سال 2016 برنامه ریزی شد . اگرچه ناو HMAS Canberra زودتر ساخته شد ولی شماره L02 به آن تعلق گرفته و شماره L01 به ناو HMAS Adelaide تعلق گرفت .

ناوهای کلاس کانبرا ابعادی مشابه ناو اسپانیایی Juan Carlos I دارند ، اما دارای طراحی داخلی و بنای فوقانی متفاوتی می باشند . اگرچه هر دو ناو کلاس کانبرا و ناو خوان کارلوس اسپانیا چند منظوره هستند اما ناو اسپانیایی دارای قابلیت های هوایی قوی تر و ناو استرالیایی دارای قابلیت های تهاجمی آبی خاکی قوی تر می باشد.

ناو کلاس کانبرا دارای 280 ملوان می باشد و 27هزار تا 30 هزار تن وزن دارند و توانایی حمل 1125 سرباز و قابل افزایش تا 1600 سرباز می باشد . دارای 2 عرشه مخصوص ماشینها ، یکی از آنها مخصوص خودرو های سبک و دیگری مخصوص خودرو های سنگین و تانک ها می باشد . و همچنین طبقه مربوط به خودرو های سنگین می تواند به عنوان محل حمل بار که توانایی حمل 196 کانتینر را دارد استفاده شود .

چهار فروند لندینگ کرافت LCM-1E ( قایقی مخصوص انتقال سربازان از ناو به ساحل ) در پایینترین طبقه ناو جای گرفته است که برای رساندن سربازان ، خودرو ها و تدارکات از ناو به ساحل استفاده می شوند . این لندینگ کرافت ها در وضعیت آب و هوایی بالا تر از درجه 4 قادر به عملیات هستند .
عرشه پرواز دارای 202 متر طول و 32 متر عرض می باشد که دارای 6 محل برای حمل NH90 و S-70B Seahawk و هلیکوپتر هایی دیگر در این اندازه بطور همزمان می باشد . و همچنین 4 فروند هلیکوپتر Chinook به طور همزمان را حمل کند . عملیات های پرواز تا وضعیت آب و هوای درجه 5 قابل انجام هستند . گروه ویژه هوایی متشکل از هلیکوپتر های NH90 ترابری و هلیکوپتر های ضد زیردریایی S-70B Seahawk می باشند . آشیانه هلیکوپترها دارای ظرفیت حمل 6 هلیکوپتر با سایز متوسط می باشد. همچنین می توان یک اشیانه برای حمل 10 هلیکوپتر اضافی در طبقه مربوط به حمل خودور های سبک احداث کرد ، همچنین دارای 2 آسانسور برای حمل هلیکوپتر ها به عرشه پرواز می باشد .

ناو کلاس Juan Carlos I به عنوان یک ناو هواپیما بر طراحی شده بود البته در طراحی ناوهای کلاس کانبرا رمپ پرواز حذف نشده است اما تغییراتی به منظور عملیات هواپیماهای بال ثابت از قبیل
F-35B نیاز است . البته شاید اف 22 و تایفون و اف 18 هم در این ناو استفاده شود ، البته در آینده نزدیک طرحی برای عملیات هواپیماهای بال ثابت به روی این ناو وجود ندارد
دفاع از این ناو تهاجمی آبی خاکی به عهده ناو های اسکورت می باشد .این ناو فقط 4 جایگاه سلاح کنترل از راه دور 25 میلی متری رافائل تایفون و 6 مسلسل 12.7 میلی متری برای دفاع از خود دارا است .

این ناو هواپیمابر از یک توربین گازی و 2 موتور دیزل و تعدادی دیزل ژنراتور استفاده میکند

Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to اپلود سنتر اختصاصی انجمن AEROCENTER.IR Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to jetphotos Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to Airliners Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to Google Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to فارس نیوز Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to ایرنا Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to واحد مرکزی خبر Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to ماهان ایر Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to ایران ایر Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to سازمان هواپیمایی کشوری Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to فرودگاه امام حمینی (ره) Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to فرودگاه مهراباد Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to پرتال شرکت فرودگاه های کشور Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to سازمان فضایی ایران Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to سازمان صنایع هوافضا Submit "ناو هواپیمابر کانبرا استرالیا" to America's space agency

Comments

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0