برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

View RSS Feed

m.d

هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید

Rate this Entry
by
m.d
, January 20th, 2011 at 13:05:24 (1746 ????? ??)


این بار کمپانی بوئینگ با معرفی یک پروژه ی جدید به نام 787باز هم باعثتحیر همگان شد .787 اولین پروژه ی بعد از 777 می باشد و این در حالیست که یازدهمین جت مسافربریبوئینگ است. 787در سه مدل در حال بررسی می باشد. یکی از مدل های 787به منظورپیمودن قاره ها در نظر گرفته شده است که مورد استقبال ژاپن و چین قرار گرفتهاست.787با در نظر گرفتن مسائل اقتصادی و زیست محیطی مصرف سوخت را 20% نسبت به پرندههای هم اندازه ی خود کاهش داده است، که همین موضوع این هواپیما را تبدیل به یکهواپیمای فوق بهینه کرده است. لازم به ذکر است که این کاهش مصرف باعث شده 787دوستدار محیط زیست باشد.787با خصوصیات بسیار نوین و فراوان آسایش بیشتر مسافرین را موجب گشته است، بهطوری که استاندارد آسایش مسافر را ارتقا داده است. از میان این خصوصیات می توان بهراهروهای پهن تر، رطوبت بیشتر در کابین و همچنین نگاه داشتن کابین در ارتفاع پایینتر در هنگام پرواز نسبت به هواپیماهای دیگر، اشاره کرد. گفتنی است در تمام طول پروازمی توان با بالاترین سرعت به اینترنت متصل بود.
مدیر پروژه ی 787آقای Mike Bair (46 ساله ) در یک مصاحبه ی مطبوعاتی گفته است که کیفیت هوا در کابین 787به کمک تکنولوژیهای نوین ارتقا یافته است.مهمترین خصوصیت 787بلند برد بودن آن می باشد و این هواپیما را می توان رقیبیبرای A330 و A340 دانست.به وسیله ی 787می توان در هنگ کنگ زندگی کرد ولی در نیویورک شاغل بود. در همینراستا آقای Bair گفته است که با تولد 787بیش از 400 جفت شهر برای اولین بار بهصورت مستقیم به هم متصل می شوند. از میان این جفت شهرها که می توان بدون توقف بینآنها پرواز کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
نیویورک – توکیو
نیویورک – هنگ کنگ
مادرید – سانتیاگو
بهینگی 787را باید مدیون مواد سبک وزن، حسگرهای دقیق تر و طراحی بسیار دقیقآیرودینامیکی دانست،. از دیگر خصوصیات کامپوزیتمی توان به وزن کم و همچنین ضد زنگ بودن آن اشاره کرد.
ساخت 787بر اساس صنعت جهانی بنا شده است، به این معنی که قسمت های مختلف آن درمکان های گوناگون دنیا به وسیله ی کمپانی های مختلف ساخته می شود و در نهایت در یکجا گرد هم جمع می شوند و سر هم گشته و تبدیل به یک 787می شود.
در حال حاضر بوئینگ در حال مذاکره با شرکت های بزرگ سازنده ی موتور می باشد تابرای موتور های 787سفارش بدهد.ژاپنی ها حدود 20% از بدنه ی 777 را تولید می کنند و برای گرفتن مقداری از تولیدبدنه ی 787نیز تقاضا داده اند که در حال حاضر در حال بررسی می باشد. از کمپانی هایمتقاضی در تولید قطعات 787می توان به موارد زیر اشاره کرد:
Alenia از ایتالیا
Hawker de Havilland از استرالیا
GKN از انگلستان
Stork Fokker از هلند
Vought و Fischer از آمریکا
Fuji و Kawasaki و Mitsubishi از ژاپن
بوئینگ برآورد کرده است که برای سوار کردن یک 787بین 800 تا 1200 پرسنل لازماست. آقای Bair گفته است که زمان لازم برای سوار کردن یک 787فقط سه روز است، ایندر حالیست که سوار کردن هواپیماهای دیگر بوئینگ بین 13 تا 25 روز به طول می انجامد. آقای Bair هیچگونه اطلاعی از محل سوار شدن 787نداد، ولی همه ی نگاه ها به سویشیکاگو است.بوئینگ همچنین در حال مذاکره با حدود 50 شرکت مسافربری (اعم از آمریکایی و غیرآمریکایی) در مورد فروش 787می باشد.
در دنیای هواپیمایی به هواپیماهای مسافربری Airliner گفته می شود، حال آنکهکمپانی بوئینگ هواپیمای 787را با نام Dreamliner معرفی کرد.آقای Bair گفته است که 787برای 30 سال آینده موفق خواهد ماند.

مشخصات Boeing 787 Dreamliner
تعداد مسافران : 250 نفر در سه کلاس
بیش از 350 نفر در یک کلاس
برد : 14800 km
پیکربندی : دارای دو راهرو
سرعت :0.85 mach
ظرفیت بارگیری (بدون اکتساب بار مسافرین) : 6 pallets + 8 LD3s
حداکثر وزن : 222400 Kg
خدمه ی پروازی : 2 نفر
موتور : 2 عدد
طول هواپیما : 62 meters
طول بال : 57 meters

Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to اپلود سنتر اختصاصی انجمن AEROCENTER.IR Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to jetphotos Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to Airliners Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to Google Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to فارس نیوز Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to ایرنا Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to واحد مرکزی خبر Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to ماهان ایر Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to ایران ایر Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to سازمان هواپیمایی کشوری Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to فرودگاه امام حمینی (ره) Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to فرودگاه مهراباد Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to پرتال شرکت فرودگاه های کشور Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to سازمان فضایی ایران Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to سازمان صنایع هوافضا Submit "هواپیمایی جدید برای دنیایی جدید" to America's space agency

????? ??: ??? ?? ?????? ????? ??
???? ???? ??
Uncategorized

Comments

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0