برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • گزارش کامل از شلیک موشک میان‌برد سطح به هوا "محراب" در رزمایش ولایت 90 + فیلم و عکس
  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : رزمايش بزرگ دريايي ولايت 90 كه از آغاز برگزاري، بازتاب‌هاي گسترده بين‌المللي را به همراه داشت، امروز (يكشنبه) با آزمايش موفق موشك سطح به هواي "محراب" در دومين روز از "مرحله قدرت" خود وارد فاز جديدي شد.
  در نهمين روز از رزمايش دريايي ولايت 90، عصر امروز پروژه جديد موشكي نيروي دريايي ارتش با نام "محراب" از روي ناوچه‌ موشک‌انداز کلاس پيکان "گرز" براي نخستين‌ بار آزمايش شد.
  پروژه موشكي ميان‌برد محراب به آخرين فناوري مقابله با اهداف ضد راداري و سامانه‌هاي هوشمند جلوگيري از اختلال در هدايت مسير مجهز بوده و در رده تسليحات داراي فناوري بالا و راهبردي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران با بهره‌گيري از دانش متخصصان داخلي طراحي و توليد شده است.
  در ادامه رزمايش ولايت 90، تكاوران نيروي دريايي ارتش در راستاي اجراي تاكتيك‌هاي رزمي و نمايش اقتدار خود، با استقرار بر روي يگان‌هاي شناور و پرتاب موشك‌هاي دوش‌پرتاب، پهپادهاي رادارگريز را مورد هدف قرار دادند.

  ------
  برای اولین بار در رزمایش ولایت ۹۰ انجام شد


  شلیک موشک میان‌برد سطح به هوا "محراب" از روی ناوچه موشک‌انداز "گرز"


  موشک میان‌برد سطح به هوا "محراب" لحظاتی پیش برای اولین بار از روی ناوچه‌ موشک‌انداز کلاس پیکان ‌نیروی دریایی ارتش شلیک شد.

  به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به منطقه عمومی رزمایش ولایت ۹۰، موشک میان‌برد سطح به هوا "محراب"‌ لحظاتی پیش برای اولین بار با موفقیت شلیک شد.

  این موشک از روی ناوچه‌ موشک‌انداز کلاس پیکان "گرز" ‌نیروی دریایی ارتش برای اولین بار تست شد و هدف هوایی مورد نظر را منهدم کرد.

  این موشک دارای فناور‌ی‌های ضدسامانه‌های راداری و هوشمند است.

  همچنین در ادامه رزمایش اژدرهای "۴۷ PT" از زیردریایی‌های کلاس "غدیر" به سوی شناورهای سطحی شلیک شد.

  سخنگوی رزمایش دریایی ولایت ۹۰ همچنین اعلام کرد: از بامداد فردا دوشنبه که آخرین روز مرحله قدرت رزمایش است، بخش گسترده‌ای از یگان‌های سطحی، زیرسطحی و هوا دریا نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که تا مدار 18 درجه شمالی گسترش یافته است، به منظور اجرای فاز پایانی رزمایش، آرایش تاکتیکی جدیدی را به اجرا خواهند گذاشت که بر اساس آن تردد هرگونه شناور از تنگه هرمز در صورت اراده نیروی دریایی ارتش غیرممکن خواهد بود.

  --------------------------

  ویژگی‌های مهم سامانه موشکی سطح به هوای میانبرد "محراب"

  سامانه موشکی سطح به هوای میانبرد "محراب" که به دست متخصصان داخلی طراحی و تولید شده است، در صورت ایجاد اختلال از سوی دشمن در هنگام شلیک می‌تواند بلافاصله منبع ارسال سینگال‌های اخلال‌گر را شناسایی و به سمت آن تغییر جهت داده و سامانه مختل کننده را هدف قرار دهد.
  به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس، دقایقی پیش اولین موشک هوشمند و بومی سطح به هوای میانبرد "محراب" در سومین مرحله از رزمایش بزرگ دریایی ولایت 90 از سوی شناور موشک انداز کلاس پیکان "گرز" این نیرو شلیک و هدف پروازی مورد نظر را منهدم کرد.

  این موشک که به دست متخصصان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ارتش و صنایع دفاع طراحی و تولید شده است، در صورت ایجاد اخلال و جنگ الکترونیک از سوی دشمن در هنگام شلیک می‌تواند بلافاصله منبع ارسال سینگال‌های اخلال‌گر را شناسایی و به سمت آن تغییر جهت داده و سامانه مختل کننده را هدف قرار دهد.

  از دیگر ویژگی‌های این سامانه موشکی هوشمند این است که می‌تواند هم علیه اهداف هوایی و هم اهداف سطحی عمل کرده و شناورهای متخاصم را نیز مورد هدف قرار دهد.

  به گزارش فارس، با توجه به موفقیت‌آمیز بودن این شلیک، به زودی با راه‌اندازی خط تولید این موشک، یگان‌های بیشتری از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به این سامانه بومی و هوشمند به منظور ارتقاء پدافند هوایی مجهز خواهند شد.

  -------------------------

  بازتاب گسترده شلیک موشک "محراب" در رسانه‌های خارجی


  شلیک موشک سطح به هوای میانبرد "محراب" که به دست متخصصان داخلی طراحی و تولید شده است، در رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشت.  به گزارش فارس، موشک میان‌برد سطح به هوا "محراب" که امروز در رزمایش ولایت ۹۰ توسط نیروی دریایی ارتش کشورمان با موفقیت شلیک شد در رسانه های جهان بازتاب گسترده ای داشت و اغلب رسانه های مکتوب اخبار مربوط به آن را در صدر اخبار خود مورد پوشش قرار دادند.

  پایگاه خبری بی بی سی با پوشش این خبر نوشت: این موشک که با آخرین تکنولوژی و سیستم‌های اطلاعاتی مجهز است در بحبوحه افزایش تحریم‌های غرب علیه ایران با موفقیت آزمایش شد.

  پایگاه خبری العربیه در خبری با عنوان "ایران در رزمایش دریایی خود یک موشک دوربرد را آزمایش کرد"، نوشت: ایران موشک سطح به هوای خود را دو روز بعد از تهدید به بستن تنگه هرمز با موفقیت شلیک کرد. این پایگاه همچنین نوشت: ایران چندین نمونه از این موشک را در خلیج فارس شلیک و مورد آزمایش قرار داد.

  خبرگزاری ریانووستی روسیه با پیشرفته توصیف نمودن این موشک نوشت: موشک میان برد سطح به هوا که امروز توسط ارتش ایران شلیک شد دارای سیستم تکنولوژی پیشرفته و گریز از رادار می‌باشد.

  ریانووستی با اشاره به جنگ لفظی اخیر میان ایران و آمریکا نوشت: ایران تهدید کرده است که توانایی بستن تنگه هرمز را دارد و به همین منظور این موشک را در نزدیکی این تنگه مورد آزمایش قرار داد.

  روزنامه چاینا دیلی با اشاره به اینکه این موشک اولین بار توسط ایران شلیک می‌شود نوشت: موشک میان برد سطح به هوای ارتش ایران رادار گریز است و در داخل تولید شده است.
  چاینا دیلی همچنین نوشت: ایران به غیر از شلیک این موشک میان برد، موشک‌های کوتاه برد و دور برد زمین به زمین و زمین به هوا را نیز در رزمایش دریایی خود مورد آزمایش قرار داده است.

  واشنگتن پست آمریکا با اشاره به اینکه ایران یک موشک سطح به دریا را با موفقیت شلیک کرد نوشت: این آزمایش موشکی در آبهای استراتژیک و در نزدیکی تنگه هرمز که یک ششم نفت جهان از آن عبور می‌کند مورد آزمایش قرار گرفت.

  واشنگتن پست همچنین نوشت: این موشک رادارگریز است و توسط دانشمندان ایرانی طراحی و ساخته شده است و جدیدترین موشکی است که در اختیار نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

  پایگاه اسرائیلی هاآرتص نیز با پوشش خبری این آزمایش موشکی به بررسی توان دریایی ایران و تهدید ایران به بستن تنگه هرمز پرداخت.

  هاآرتص در خصوص ویژگی‌های سامانه موشکی سطح به هوای محراب نوشت: این سامانه موشکی در صورت ایجاد اختلال از سوی دشمن در هنگام شلیک می‌تواند بلافاصله منبع ارسال سینگال‌های اخلال‌گر را شناسایی و به سمت آن تغییر جهت داده و سامانه مختل کننده را هدف قرار دهد.

  همچنین خبرگزاری دولتی شینهوا، پایگاه خبری "دیلی ژورنال" و "ونکوور سان" کانادا نیز خبر آزمایش موشک سطح به دریای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را پوشش دادند و آن را آزمایشی موفق در اوج تنش غرب و ایران توصیف نمودند.

  ------------------------

  فیلم پرتاب موفق موشک سطح به هوای برد متوسط محراب در رزمایش ولایت 90 / 11 دی 90

  برای مشاهده بر روی لینک زیر کلیک نمایید

  لینک فیلم


  .------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  تصاویر آزمايش موفق موشك سطح به هواي "محراب" در دومين روز از "مرحله قدرت"


 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر
 • پایگاه های اطلاع رسانی • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0