برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • پیداشدن ترک در بالهاي ایرباس A380
  ( ايروسنتر Aerocenter.ir ) : روز جمعه شرکت هواپیمایی سنگاپور و کانتاس اعلام کردند که ترک هایی را در قسمت بال بعضی از ایرباس های a380 خود مشاهده کرده اند ( این ترک ها در قسمت ribs بال ها مشاهده شده است.) اما این ترک ها امنیت پرواز را تحت تاثیر قرار نمی دهند و تعمیر آنها انجام شده است.
  این اتفاق بعد از این به وجود آمد که ایرباس در روز پنج شنبه اعلام کرد که مهندسان تعدادی ترک کوچک در بال تعداد محدودی هواپیمای a380 مشاهده کرده اند اما اعلام کردند که این ترک ها امنیت پرواز را تحت تاثیر قرار نمی دهد.
  سحنگوی ,Nicholas Ionides ,SIA طی ایمیلی به خبرنگاران اعلام داشت که : هنگام بررسی هواپیماها در نیمه دوم سال 2011 میلادی این ترک ها در بال یک فروند هواپیمای 380 مشاهده شد. این ترک مشکل ایمنی برای هواپیما ایجاد نمی کرد اما هواپیمای مزبور تعمیر شد.
  وی افزود : پس از این قضیه ایرباس 380 دیگری که همین اشکال برای آن به وجود آمده بود مورد تعمیر قرار گرفت.
  کانتاس به صورت جداگانه ای اعلام کرد که ترک های کوچکی در قسمت بال A380 این شرکت به وجود آمده که در سنگاپور مورد تعمیر قرار گرفت . البته این تعمیر پس از حادثه ی انفجار یکی از موتورهای ایرباس 380 کانتاس در سال 2010 اتفاق افتاد.
  تحقیقات نشان می دهند که این ترک های موجود در بال های 380 شرکت کانتاس هیچ ارتباطی به اتفاق انفجار موتورسوپرجامبوها در سال 2010 ندارد.
  کانتاس اعلام داشت که هیچ اقدام فوری برای شرکت های دیگر که از 380 بهره می برند و با این مشکل مواجه شده اند لازم نیست چرا که این ترک ها ایمنی پرواز را تحت تاثیر قرار نمی دهند.
  ایرباس اعلام کرد که ریشه ی این مشکل را پیدا کرده و بررسی و تعمیرات خود را افزایش داده که به صورت عادی در یک برنامه maintenance چهارساله انجام خواهد شد.
  بر طبق سایت شرکت های سنگاپور و کانتاس ، سنگاپور 14 فروند ایرباس 380 در اختیار دارد و همچنین پنج فروند دیگر نیز سفارش داده است. همچنین کانتاس از بیست هواپیمای سفارش داده شده اش 10 فروند را در اختیار دارد.

  برگرفته از سایت news.airwise.com
  ترجمه شده در انجمن تخصصی آئروسنتر

  This article was originally published in forum thread: پیداشدن ترک در بال ایرباس a380 started by mohammadme View original post
 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر
 • پایگاه های اطلاع رسانی • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0