برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • هشدار بوئینگ و جنرال الکتریک در مورد مشکل موتور بوئیگ 300-777
  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : شرکت بوئینگ و جنرال الکتریک به شرکت های هواپیمایی در مورد مشکل احتمالی موتورهای 300-777 دوربرد که در سال جاری دو بار در طول پرواز خاموش شده اند، هشدار داد.
  این مشکل بر روی 118 گیربکس انتقال که بین سپتامبر و مارس توسط شرکت ایتالیایی Avio ساخته شده است تأثیر می گذارد. هم اکنون در 26 فروند 777 در حال ارائه ی سرویس و 44 فروند 777 در حال تولید از این گیربکس ها استفاده شده است.
  در حال حاضر بیش از 1150 موتور GE90-115B در حال ارائه ی خدمت هستند و گیربکس آنها برای 15 سال است که یک قسمت قابل اطمینان به شمار می رود. گرچه دلیل اصلی این واقعه هنوز نامعلوم است اما به نظر می رسد که دلیل این مشکل مواد نامرغوب به کار گرفته شده در ساخت این قطعه است که سبب جدایی چرخ دنده ها می شود.
  جنرال الکتریک به شرکت های هواپیمایی اعلام کرد که گیربکس انتقال هایی که در بازه ی شش ماهه مذکور تولید شده اند را بازرسی و یا تعویض نماید و این اطمینان حاصل شود که در یک هواپیما حداقل یکی از گیربکس ها بازرسی و یا تعویض شده است.

  جنرال الکتریک در حال ارسال قطعات جایگزین به شرکت های هواپیمایی است.

  گیربکس انتقال، پمپ سوخت و دیگر قسمت های اساسی و پایه ای موتور را راه اندازی می کند و به وجود آمدن اشکال در آن سبب خاموش شدن موتور می گردد.
  در هر دو واقعه ی خاموشی موتورها، تنها یک موتور خاموش گردید و 777 توانایی ادامه ی مسیر با یک موتور را دارد.

  ترجمه شده در بزرگترین مرکز هوافضا هوانوردی ایران آیروسنتر
  .
  This article was originally published in forum thread: هشدار بوئینگ و جنرال الکتریک در مورد مشکل موتور بوئیگ 300-777//اختصاصی started by Mohammadme View original post
 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر
 • پایگاه های اطلاع رسانی • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0