برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • جایگزینی کامپیوتر SFF بجای Sub-systems اصلی در پهپادها

  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : هر پهپاد عملیاتی هوشمند ساده یا پیشرفته از زیر سیستم های (sub-systems) مختلفی نظیر سامانه های دریافت Data در قالب امواج رادیو ای(RX) ، ضبط الکترونیکی تمامی عملیات های انجام شده و دستورات رد و بدل شده (EL)، جمع آوری اطلاعات در قالب فایل های صوتی و تصویری و ارسال همزمان به نقطه ی دیگر (FPV/TX)، کامپوننت های متحرک دوربین (GymCom)، پردازشگر اطلاعات جمع آوری شده ی تصویری (OSD)، سامانه ی مغز و تراشه ی تصمیم گیرنده (ProAPS) و بسیاری دیگر از زیر سامانه ی دیگری که تعدادشان بالا است تشکیل می شوند.

  از کنار هم قرار گرفتن تمامی این زیر سامانه ها، یک یا چند سامانه ی متحد تشکیل می شود و کار هدایت، کنترل و ناوبری (Navigation, Control and Guidance) پهپاد را در عملیات تعریف شده به سامانه هایش انجام می دهد.

  استفاده از تمامی این زیر سیستم ها نیازمند ایجاد مکان هایی برای محافظت کامپوننت ها و ماژول ها در داخل بدنه و همچنین طراحی های اضافه ی داخل پرنده (برای محافظت دمایی و یا محافظت ضربه ای) بود. به طوری که اگر بخواهیم زیر سیستم ها را از پرنده بیرون آوریم، شاید در برخی موارد، سیستم در حال متصل شده، طول ِ یک اتاق تقریبا بزرگ را اشغال کند.

  علاوه بر این ها قطعات همگی به صورت جداگانه بودند. برای مثال یک محموله ی قطعات د-مونتاژ شده ی پهپاد از ایران به مقصد لبنان را در نظر بگیرید، این محموله به صورت تکه تکه شده و جدا از هم از مسیر های مختلف ارسال می شود و پس از دریافت در کشور مقصد، نیروی نظامی استفاده کننده می بایست هر چه سریع تر این سیستم را عملیاتی کند و پرواز دهد. لذا بعد از مونتاژ سریع قطعات، نیروی استفاده کننده از این تکنولوژی باید تمامی زیر سیستم ها را به صورت جداگانه سریعا تنظیم نماید و برنامه ی لازمه را به تراشه ی تصمیم گیرنده ی پهپاد منتقل کند که این کاری زمان بر است و خطر شکست خوردن یک عملیات اطلاعاتی/نظامی را بالا می برد.

  اخیرا محصولی تولید شده است که می تواند جایگزین تمامی این سیستم های دراز و پر حجم باشد.

  این سامانه یک کامپیوتر نوع Rugged می باشد که برای شرایط سخت طراحی و ساخته شده است و می تواند تنش عمودی بسیار بالایی را تحمل کند و در دماهای بالا و پایین نیز کار کند.

  این کامپیوتر سخت با مشخصه ی تراشه ی پردازنده ی 1.86 گیگاهرتزی دو هسته ای با نام D2550 در ابعاد بسیار کوچک تولید شده است و توانایی تبادل داده با مرکز و همچنین فعالیت های مرتبط با کنترل خودکار و اکثر وظایف سایر زیر-سامانه ها را انجام دهد و اپلیکیشن های مختلفی را نیز ساپورت می کند.

  از دیگر مزایای این سیستم جایگزین، علاوه بر کم حجم بودنش، سامانه در پروازهای دوربرد نیازی به تعداد Fan های مختلف در داخل پهپاد (برخلاف سایر سیستم ها) برای خنک سازی ندارد.

  سایر مشخصه های این کامپیوتر جدید، حافظه ی داخلی 4 گیگابایتی و پذیرتش 4 درگاه USB، کابل HTMI و دو سوکت Mini-PCI (برای حالت قبل/بعد از پرواز) می باشد.

  اختصاصی مرکز هوافضا و هوانوردی ایروسنتر
 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر




 • پایگاه های اطلاع رسانی



 • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0