برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • جت خصوصی-تجاری بامبردیر گلوبال 7000 و 8000 :: افزایش تقاضای تولید

  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : جت های خصوصی و تجاری، یک بخش اصلی از یک زندگی مجلل و لوکس محسوب می شوند. صاحبان هولدینگ های بزرگ و مدیران ارشد اجرایی کمپانی های عظیم از مهمترین کاربرهای جت های تجاری هستند. نیاز مهندسین طراح و اجرایی ارشد، تاجران و مقامات به سفرهای متعدد باعث شده است تا به صنعت هوافضا جذب شوند و اعلام نیاز خود را به دست این صنعت هایتک قرار دهند. این نیاز که دامنه ی آن هر روز در بین اشخاص سرشناس جهان رو به افزایش است، باعث شده است تا پتانسیل خاصی در صنایع هوافضا در بخش جت های خصوصی و تجاری ایجاد شود.

  پیش بینی می شود که در پایان دهه ی بعدی، 1577 فروند از جت های خصوصی دوربرد به ارزش 98.8 میلیارد دلار فروخته شود و این امر باعث شده است تا برنامه های ویژه ای روی پروژه های جت های تجاری سرمایه گزاری شود. اطلاعات آماری ای موجود است که بیان می کند حدود 50% از تقاضاها از سوی آمریکای شمالی (کشورهای ایالات متحده و کانادا) ارائه شده است اما بیشترین نرخ رشد تقاضا از کشورهای شرقی علی الخصوص منطقه ی خاورمیانه، چین و روسیه می باشد.

  از این سو بازار رقابت صنایع هوافضای کشورهای مختلف در پروژه های جت های تجاری قوی تر می شود. کشوری نظیر کانادا با کمپانی صنایع هوافضای بامبردیر (Bombardier) قصد دارد که در این رقابت سنگین شرکت کند. این تصمیم درست در لحظه ای انجام می پذیرد که یک رقیب سرسخت به نام سوخوی سوپرجت از کمپانی Sukhoi پا به عرصه ی رقابت گذاشته است و باید تلاش کند علاوه بر رقابت با کشورهای غربی برای موفقیت در فروش محصول هوافضایی خود، با کمپانی های روسی و چینی نیز رقابت کند و این امر این کمپانی را وادار می کند تا بر روی مشخصات کارایی پروژه های خود، بیشتر تمرکز کند تا بتواند محصولی با کیفیت بالاتر ارائه کند.

  این کمپانی در گذشته توانسته است تا با محصولاتی نظیر لیرجت های9 سرنشینه ی 70 و 75 و همچنین چلنجر 350 سابقه ی خوبی از خود نشان دهد و حال با ارائه ی محصولاتی نظیر Bombardiers Global 7000 و Bombardiers Global 8000 وارد مرحله ی دیگری از رقابت شود.

  از مهمترین شاخصه های پروژه های بامبردیر گلوبال 7000 و 8000 می توان به موارد زیر نام اشاره کرد :

  از آنجایی که اکثرا خلبان های جت های خصوصی ممکن است خود ِ صاحبان آن ها باشند، طراحی و مولفه ی زیبایی برای مهندسان هوافضا تا چند مرحله بالاتر می رود و باعث شده است که کاکپیت این هواپیماها بسیار زیبا طراحی شوند. همینطور کاکپیت هر دو جت خصوصی از آخرین تکنولوژی ها استفاده می کند. در گلوبال 7000 طراحی فضای مسافران به گونه ای بهینه در نظر گرفته شده است که مسافران 20 در صد فضای بازتری نسبت به مدل های جت های تجاری قبلی دارند. از دیگر مشخصه های مهم این هواپیما، سرعت کروز بالای آن است که حدود 0.9 ماخ مدنظر گرفته است و می تواند مسافتی به اندازه ی13520 کیلومتر را با سرعت 0.85 ماخ طی کند که تقریبا می شود مسافت بین فرودگاه بین المللی تبریز تا یک فرودگاه در شهر واشنگتن دی سی را با مقدار سوخت کمتری به راحتی طی کرد. این هواپیما از نسل جدیدی از موتورهای جنرال اکتریک استفاده می کند که هر واحد می تواند بیش از 70 کیلونیوتن تراست تولید کنند. نمونه ی گلوبال 8000 نیز چنین مشخصاتی دارد با این تفاوت که دوربرد تر از هر جت تجاری دیگری است و می تواند تا بیش از 14000 کیلومتر را با سرعت کروز 0.85 ماخ طی کند.

  این مولفه ها باعث شده اند تا جت تجاری بامبردیر گلوبال 7000 و 8000 بتوانند در رقابت با سایر نمونه ها قوی تر عمل کنند.


  اختصاصی مرکز هوافضا و هوانوردی ایروسنتر
  This article was originally published in forum thread: جت خصوصی-تجاری بامبردیر گلوبال 7000 و 8000 :: افزایش تقاضای تولید started by Nima Amini View original post
 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر
 • پایگاه های اطلاع رسانی • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0