برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • هواپیمایی مدرن از خانواده ی ارباس A350 XWB در خدمت Qatar Airways

  اختصاصی مرکز هوافضا و هوانوردی ایروسنتر ( Aerocenter ) : هواپیمایی مدرن از خانواده ی ارباس A350 XWB در خدمت Qatar

  ارلاین حامل پرچم قطر به عنوان بهترین ارلاین جهان در سال 2015 که تلفیقی از "پروسه های مدیریتی دقیق و فوق حرفه ای" در کنار "منابع مالی کلان در دراز مدت" می باشد، سعی دارد تا این عنوان را با ارتقا خدمات خود و افزایش سطح مشتری مداری، حفظ کند.

  در این راستا، قطر از همکاری خوبی که با شرکت چندملیتی اروپایی ارباس دارد، استفاده ی بهینه را برده و تصمیم بر به خدمت گرفتن یک سری خاص از هواپیماهای ارباس موسوم به ارباس 350 گرفته است.

  هواپیمای مورد نظر محصولی متفاوت از خانواده ی A350 XWB می باشد. هواپیمایی با بدنه ی فیبرکربنی و کامپوزیتی، با مشخصات کارایی و طراحی بسیار عالی و همچنین طراحی داخلی زیبا و مشتری پسند.

  اما سوال اینجاست که این طرح متمایز از پروژه ی XWB با سفارش قطر چه مزیت هایی دارد ؟

  اولین ویژگی این طراحی، اهمیت خاص و ویژه به حقوق مشتری می باشد. ارلاین قطری بدلیل پروازهای گسترده و طولانی در مسافت های بسیار بالا، برطرف کردن خستگی مسافران را به عنوان یک چالش مهم برای خود مدنظر قرار داده.

  نهایتا کمپانی ارباس با یک ایده ی ساده و با پشتبانه ی نیروی متخصص و شایسته، این مشکل را برطرف کرده است. بدن انسان ریتم خاصی دارد و خود را با ساعت و موقعیت خورشید و آب و هوا وفق می دهد. به معنای ساده تر، بدن با یک شرایط خاص و منظم شبانه روزی منحصر به مکان سکونت خود، عادت می کند. این ریتم، NCR نام دارد.

  در پروازهای طولانی مدت، جدا از بحث های روانشناسی، NCR بدن بهم میریزد و بهم ریختگی این ریتم طبیعی باعث احساس بسیار بدی در مسافر می شود.

  در این وریانت خاص از خانواده ی A350 XWB ساز و کاری در درون بدنه (کابین) تعبیه شده است که این مشکل را برطرف کند. در این ساز و کار، چراغ های LED بسیار زیادی (همانند تلویزیون های LED) در داخل کابین نصب شده اند و شرایط تغییر نور خورشید را بر مبنای محاسباتی همانند موقعیت مقصد یا موقعیت مبدا شبیه سازی می کنند. و اینگونه NCR بدن مسافر در حالت پایای خود قرار می گیرد.

  جدا از چالش برطرف ساختن بهم ریختگی ریتم طبیعی سیرکادین (NCR)، سعی شده تا همواره مسافر با هوای تازه، حس طراوت و شادابی خود را از دست ندهد. در این وریانت اختصاصی از XWB ها، با یک ساز و کار تهویه ی جدید هوای داخل کابین دقیقه به دقیقه تازه می شود.

  در این هواپیمای خاص، ارلاین قطری در کنار ارتقا سطح مشتری مداری، به افزایش سود خود در دراز مدت نیز فکر کرده است. بیش از 50% بدنه توسط پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن (CFRP) ساخته شده است. این ساز و کار باعث کاهش بسیار بالای وزن کل هواپیما شده است و مستقیما بر فاکتور TSFC یا مصرف سوخت ویژه هواپیما تاثیر گذاشته است، به صورتی که تا 25% صرفه جویی در مصرف سوخت انجام می شود و این یعنی افزایش بالای سود در طول یکسال.

  ایروسنتر
  5 دی 1394
  This article was originally published in forum thread: هواپیمایی مدرن از خانواده ی ارباس A350 XWB در خدمت Qatar Airways started by Nima Amini View original post
 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر
 • پایگاه های اطلاع رسانی • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0