برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • پر قدرت ترین بالگرد جهان

  بالگرد فوق سنگین و چند منظوره و زیبا میل26 که با کد هاله در ناتو شناخته می شود سنگین ترین و پرقدرت ترین بالگرد جهان است که قابلیت حمل 20 تن بار را دارد و حداکثر وزن برخاست ان 56000کیلو گرم است.این هلیکوپتر اولین پروازش را در 1977انجام داد و از اواسط دهه 80پروازهای عملیاتی خود رااغاز کرد این بالگرد با انکه در گونه های نظامی تولید شده ولی هیچ گونه تسلیحاتی ندارد و شرکت میل به عنوان طراح و تولید کننده اصلی این بالگرد شناخته می شود.دو شرکت روستوف و کازان به عنوان مونتاژ کننده های نهایی هستند که کارخانه روستوف تولید کننده نهایی بالگرد میل26است. تا کنون 70فروند از گونه هاری نظامی و غیر نظامی تولید شده است که تعداد زیادی در نیروهای نظامی روسیه مشغول هستند ولی هدف از طراحی این بالگرد غیر نظامی بود.
  این بالگرد را می توان در پروژهه های ساختمانی مانند استخراج نفت و معدن و اکتشافات و ساخت پل ها و خطوط انتقال نیرو و نفت به کار برد.



  این بالگرد اولین بالگرد با روتوراصلی هشت8 پره در جهان است.



  ترکیب سرعت بالا و ظرفیت بالا استفاده از این بالگرد را مقرون به صرفه ساخته است . قابلیت بارگیری این بالگرد دو برابر شینوک و برابر با سی 130 است.



  میل26 از طریق در بارگیری بزرگ در قسمت دم بدنه بارگیری و تخلیه صورت می گیرد .قسمت بار مجهز به دو بالابر الکتریکی و همچنین تجهیزات بار گیری مانند دو وینچ الکتریکی (هر کدام به ظرفیت 2500کیلوگرم) است که بارگیری قطعاتی به وزن 5تن و حمل انهارا در طول کابین از طریق ریل های متصل به سقف کابین فراهم می اورد.
  این بالگرد مجهز به دو موتور توربوشفت ZMBK پروگرسD-136 (لوتارف )بوده که توان تولید11000شفت اسب بخار را دارند و توانایی پرواز در صورت از کار افتادن یک موتور را دارد.



  حداکثر سرعت این بالگرد 295کیلومتر و سرعت معمول کروز ان برابر255کیلومتر است.
  حداکثر سقف پرواز عملیاتی این بالگرد برابر با 15100پا است و حداکثر پرواز ایستای این بالگرد هم برابر با 4987پا است.و برد این بالگرد 800کیلومتر و در صورت استفاده از 4 مخزن سوخت اضافی به 1920کیلومتر می رسد.



  خدمه شامل 5نفر شامل خلبان و کمکخلبان و همندس پرواز و ناوبر و مسئول بارگیری است.
  گونه مسافری این بالگرد توانایی حمل 63مسافر را دارد و گونه نظامی هم توانایی حمل 80 سرباز را دارد و نیاز به هواپیما را در ارتفاعات برای حمل بار و مسافر می کاهد چون به هیچ باندی برای فرود نیاز ندارد.



  این بالگرد در حالت نظامی به وسیله یک یا دو بالگرد یا جنگنده اسکورت می شود با این حال علی رغم وزن و جثه بالای خود بسیار چابک است.
 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر




 • پایگاه های اطلاع رسانی



 • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0