برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

 • .:: ایروسنتر , پايگاه علمي تخصصي هوانوردي و هوافضا ::. RSS Feed

  Article Preview

  به گزارش ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : و به نقل از تارنمای رسمی بویینگ ،شرکت هواپیمایی LAN اولین فروند از سفارشات بویینگ 787 خود را دریافت کرد.

  این اولین شرکتی است که در قاره آمریکا پرنده رویایی خود را تحویل می گیرد.  هواپیمایی LAN سی و دو فروند از این پرنده سفارش داده ...
  Article Preview  ايروسنتر ( Aerocenter.ir ) : قصد داریم به معرفی یکی از سیستم ها و آلات دقیق موجود در هواپیماهای مدرن بپردازیم.

  بحث مورد نظر ما Traffic collision avoidance system که به اختصار TCAS نام دارد و بیشتر با این نام بکاربرده ...
  Article Preview
  ايروسنتر ( Aerocenter.ir ) : در این بخش می خواهیم به معرفی سیستم های ترمز هواپیما که در پروسه فرود به انواع و نحو های مختلف مورد استفاده قرار داده می شوند بپردازیم.

  نوع اول: ترمز های دیسکی

  این نوع ترمز ها در ارابه فرود قرار دارند و برای ترمز و ایستادن چرخ ...
  Article Preview

  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : پس از موفقیت های جنگنده ی برتری هوایی F-15 Eagle، شرکت McDonnell Douglas به درخواست سازمان هوافضای ایالات متحده ی آمریکا - ناسا - دست به طراحی گونه ای بسیار متفاوت از این هواپیماهای نظامی با عنوان F-15 MTD زد.

  MTD در واقع مخفف Maneuver Technology Demonstrator به معنای اثبات کننده ی فناوری مانورهای هوایی می باشد.
  ...
  Article Preview
  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : عوامل انسانی دخیل در ایمنی هوایی شامل خطاهای خلبان می باشند که یکیدیگر از عوامل بالقوه خطر و عامل متداول و اصلی در سوانح هوایی می باشند. بیشترین پیشرفت در استفاده از ...
  Article Preview

  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : مانند دیگر هواپیماهای مدرن مسافربری، هواپیمای Tu-154 نیز به دستگاه TCAS مجهز شده است. هواپیماها به وسیله امواج رادار زمینی از موقعیت و شناسه های یکدیگر با خبر می شوند. TCAS اطلاعات را دریافت ...
  Article Preview  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : شرکت بویینگ تمام توان خود را برای آماده سازی سفارش های 787 به کار گرفته است.
  این شرکت توانست اولین فروند از مجموع پنجاه فروند بویینگ 787 را که هواپیمایی یونایتد سفارش داده آماده کند و قرار است تا پایان سال جاری میلادی چهار فروند دیگر از این هواپیما تحویل شرکت یونایتد گردد.


  ...
  Article Preview

  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) : امروزه استفاده از تکنولوژی هوافضا در عملیات های Rescue به یک امر طبیعی تبدیل شده است و حضور مثبت هواپیماهای ترابری و بالگردهای امداد و نجات پس از حوادث طبیعی غیر قابل چشم پوشی است.

  به موازات پیشرفت فناوری هوافضا و به تبع آن، پیشرفت تکنولوژی UAS، شاهد UAV هایی هستیم که قابلیت اجرای عملیات امداد و نجات را در کنار عملیات های نظامی تعریف شده دارند.
  ...
  Article Preview

  ایروسنتر ( Aerocenter.ir ) :
  flight coordinator یا همان هماهنگ کننده پرواز شخصی است که نقش اصلی آن جمع آوری و انتشار اطلاعات به دیگر دپارتمان ها و واحد هایی است که به صورت مستقیم و روزانه در امور مربوط به یک پرواز ...

  ???? 11 ?? 20 ???????? 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 • اطلاعات پرواز انلاین فرودگاه ها

 • سامانه پیامکی ایروسنتر
 • پایگاه های اطلاع رسانی • وضعیت اب و هوا

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0