برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 2 ?? 4 ???????? 1234 ??????????
????? ?????: ?? 11 ?? 20 ?? 37
dqw
  1. masoudr ?????? ??
    masoudr
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2014
    ایران
    7
    تعداد تشکر : 7

??? ??? پاسخ: معضل دندان پر شده !

??? ??? ????? ???? ???? IRIAF F-14A ????? ??? ??
    سلام
    شما روال عادي تحصيلي خودتان را طي كنيد ، اين موضوع خلباني جنگنده را هم به موازات دنبال كنيد .
    در مورد دندان پر شده هم ، تعداد دو دندان مجاز مي باشد ، با اين حال پيش آمده كه شخصي حتي با همين دو دندان هم مردود شود ، يا علاوه بر پوسيدگي دندان ها ، مشكل ديگري در دندان ها داشته باشد . با اين حال شما اقدام كنيد ، در كنار آن هم نيم نگاهي به خلباني بالگرد داشته باشيد كه شرايط دندان پزشكي سهل تري دارد .

اصلا خبري از اين تعداد مراجعه كننده نيست ! شايد براي هر روز از ميان داوطلبان خلباني هواپيما ، 30 نفر براي طي معاينات تخصصي خلباني عازم بيمارستان بعثت بشوند .
    به هيچ وجه هم خبري از پارتي و اين مسايل در گزينش دانشگاه هاي افسري آجا نيست ، به هيچ وجه !

خیلی ممنون از پاسختون ،

من تا الان با جست و جو هایی که انجام دادم به جواب این سوال نرسیدم ممنون میشم اگر مراحل این سوال رو برای من بسط و توضیح فرمایید :

من سال 94 کنکور را میدهم و با رتبه ی مطلوب مجاز به انتخاب رشته هوانوردی -گرایش خلبانی میشوم و در آن قبول میشوم ، اولین سوال این که بعد از این مرحله خودم انتخاب می کنم
    که جنگنده ، بالگرد ، مسافربری بروم ؟

2- اگر در جنگنده تواستم بروم و در تست ها رد شدم امکان بازگشت به سایر رشته های انتخابی کنکور سراسری هست ؟ و یا بعد از مردودی مرا به مسافربری با بالگرد می فرستند؟

3- سوال آخرم اینکه تا زمان کنکور برای خلبانی شکاری و ... نباید اقدامی کنم (آزمونی ندارد؟) و در انتخاب رشته سراسری باید این کار را انجام دهم ؟
    ?????? ???? masoudr : December 30th, 2014 ?? ???? 14:24:57
    #11 ارسال شده در تاريخ December 30th, 2014 در ساعت 14:21:49

2. The Following User Says Thank You to masoudr For This Useful Post:

IRIAF F-14A (December 30th, 2014)

3. dorchin ?????? ??
    dorchin
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    July 2012
    دزفول-OIAD
    410
    تعداد تشکر : 629

??? ??? ????? ???? ???? masoudr ????? ??? ??
    دوست من کسی که می خواهد خلبان شکاری شود فقط از طریق کنکور و یا آزمون های داخلی ارتش فقط این توانایی را دارد ، بد تیست بدانید که رتبه های بالای 9000 در کنکور سراسر تقریبا دستیابی به شکاری براشون غیر ممکنه(از مشاوران انتخاب رشته پرسیدم ) ، و همینطور مسافربری مگر اینکه آزاد گواهینامه های مسافربری رو بگیرید و با هزینه های سرسام آورش بتونید در جایی مشغول به کار شوید.

صحبت های دیگرتون رو قبول دارم با تشکر
    باسلام
    چه دلیلی داره این گروه از افراد که به قطع و یقین ، غالبا هوش بالایی هم دارند ، نمی تونن برای شکاری اقدام کنن!!!
    به نظر بنده که صحت نداره!!!اگر دلیل قانع کننده ای هست خوشحال میشم بدونم .
    باتشکر و آرزوی موفقیت برای همه عشاق پرواز
    حرفهای ما هنوزناتمام...

تانگاه میكنی
    وقت رفتن است
    بازهم همان حكایت همیشگی !
    پیش از آنكه باخبر شوی
    لحظه ی عظیمت تو نا گزیر می شود
    آی...
    ای دریغ و حسرت همیشگی !

ناگهان
    چقدرزود
    دیرمیشود!

مرحوم قیصر امین پور
    #12 ارسال شده در تاريخ December 30th, 2014 در ساعت 16:25:42

4. mehdi8822 ?????? ??
    mehdi8822
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    October 2014
    ایران
    34
    تعداد تشکر : 17

دوست من کسی که می خواهد خلبان شکاری شود فقط از طریق کنکور و یا آزمون های داخلی ارتش فقط این توانایی را دارد ، بد تیست بدانید که رتبه های بالای 9000 در کنکور سراسر تقریبا دستیابی به شکاری براشون غیر ممکنه(از مشاوران انتخاب رشته پرسیدم ) ، و همینطور مسافربری مگر اینکه آزاد گواهینامه های مسافربری رو بگیرید و با هزینه های سرسام آورش بتونید در جایی مشغول به کار شوید.
    خدایی این جمله رو خودت گفتی یا واقعا مشاور همچین حرفی بهت گفته؟ اینکه"رتبه های بالای 9000 در کنکور سراسر تقریبا دستیابی به شکاری براشون غیر ممکنه و همینطور مسافربری"
    اگر مشاور بهت گفته پس سلام من رو به مشاورانت برسون و بگو هیچ خلبان غیر نظامی (مسافربری) توسط کنکور سراسری پذیرش نمیشه.
    عذر میخوام ولی انگار شما خیلی از ماجرا پرتی داداشم
    بابا جان من گفتم سال 87 حدود 9000 نفر متقاضی وجود داشت.دیگه کی گفتم رتبه های بالای 9000 شانسی ندارن .اصلا چه ربطی داره؟؟
    عزیز جان فرض کن 9000 نفر در آزمون داخلی افسری شرکت کردند این 9000 نفر شامل متقاضیان رشته های علوم تجربی ، ریاضی و انسانی هستن اما چون تعداد شرکت کننده های علوم انسانی خیلی کمه (شاید) مثلا از این 9000 نفر 8000 نفرش از علوم تجربی و ریاضی باشن و از طرفی تمامی رشته های تحصیلی از جمله همین خلبانی بین بچه های ریاضی وتجربی مشترکه پس نتیجه میگیریم رقیبان شما (فقط) بچه های ریاضی نیستن و رشته تجربی ها هم با وجود متفاوت بودن امتحانشون سهمی دارند.امیدوارم تا اینجا مطلبو گرفته باشی.
    پروسه استخدام هم به این صورته :در مرحله اول آزمون برگزار میگردد - نفرات به تهران مراجعه میکنند - معاینات پزشکی+عقیدتی انجام میپذیرد -پذیرفته شدگان با توجه به انتخاب رشته و (امتیاز) آزمون علمی اولیه تقسیم بندی می شوند.
    #13 ارسال شده در تاريخ December 30th, 2014 در ساعت 17:07:35

5. IRIAF F-14A ?????? ??
    IRIAF F-14A
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Tehran
    1,352
    تعداد تشکر : 6,626
    ارسال هاي وبلاگ : 1

من تا الان با جست و جو هایی که انجام دادم به جواب این سوال نرسیدم ممنون میشم اگر مراحل این سوال رو برای من بسط و توضیح فرمایید :

من سال 94 کنکور را میدهم و با رتبه ی مطلوب مجاز به انتخاب رشته هوانوردی -گرایش خلبانی میشوم و در آن قبول میشوم ، اولین سوال این که بعد از این مرحله خودم انتخاب می کنم
    که جنگنده ، بالگرد ، مسافربری بروم ؟

2- اگر در جنگنده تواستم بروم و در تست ها رد شدم امکان بازگشت به سایر رشته های انتخابی کنکور سراسری هست ؟ و یا بعد از مردودی مرا به مسافربری با بالگرد می فرستند؟

3- سوال آخرم اینکه تا زمان کنکور برای خلبانی شکاری و ... نباید اقدامی کنم (آزمونی ندارد؟) و در انتخاب رشته سراسری باید این کار را انجام دهم ؟

دوست عزيز ، شما در يك نكته دچار اشتباه شده ايد و آن اينكه در حال حاضر ، پذيرش دانشجوي خلباني (جنگنده / بالگرد / مسافربري) از طريق كنكور سراسري انجام نميپذيرد .
    براي خلباني نظامي ، شما بايد از طريق ارتش ، سپاه يا نيروي انتظامي اقدام كنيد و براي خلباني مسافربري غير نظامي از طريق آموزشگاه هاي آزاد .
    تبصره : فقط يك نكته اينكه بنظرم خلبان هاي نيروي انتظامي از طريق كنكور پذيرش ميگيرند و با انتخاب رشته ي علوم انتظامي و بعد از مراجعه براي طي مراحل خاص ، بايد رسته ي هواناجا را انتخاب كنند ؛ واقعيتش اطلاع زيادي ندارم ، اما در صورت صلاحيت ، آموزش ها در مركز شهيد وطن پور هوانيروز اصفهان انجام ميشود .
    براي ورود به شغل خلباني نظامي و چيزي كه ميبينيد ، خلباني F-4 و F-5 و . . . ، شما از طريق كنكور اختصاصي دانشگاه هاي افسري آجا اقدام ميكنيد و بعد از قبولي ، در صورت دارا بودن شرايط سني (حداكثر 20 سال براي خلباني هواپيما) و پشت سر گذاشتن مراحل معاينه عمومي ، ورزش و مصاحبه هاي عقيدتي و حفاظتي ، در صورت دارا بودن شرايط و كسب امتياز لازم ، براي طي معاينات تخصصي خلباني اعزام ميشويد .

تاپيك هاي مختلفي طي ساليان گذشته به اين موضوع پرداخته اند و كاربران محترم تجربيات خود را در ميان گذاشته اند .

اِلـهي و رَبـّـي مَن لي غَيـرُك

Aeronautics was neither an industry nor a science
    It was a miracle

Igor Sikorsky

#14 ارسال شده در تاريخ December 30th, 2014 در ساعت 19:57:03

6. The Following 3 Users Say Thank You to IRIAF F-14A For This Useful Post:

Ali Pilot (December 30th, 2014), Hamidreza rt (December 31st, 2014), masoudr (December 31st, 2014)

7. masoudr ?????? ??
    masoudr
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2014
    ایران
    7

??? ??? ????? ???? ???? mehdi8822 ????? ??? ??
    خدایی این جمله رو خودت گفتی یا واقعا مشاور همچین حرفی بهت گفته؟ اینکه"رتبه های بالای 9000 در کنکور سراسر تقریبا دستیابی به شکاری براشون غیر ممکنه و همینطور مسافربری"
    اگر مشاور بهت گفته پس سلام من رو به مشاورانت برسون و بگو هیچ خلبان غیر نظامی (مسافربری) توسط کنکور سراسری پذیرش نمیشه.
    عذر میخوام ولی انگار شما خیلی از ماجرا پرتی داداشم
    بابا جان من گفتم سال 87 حدود 9000 نفر متقاضی وجود داشت.دیگه کی گفتم رتبه های بالای 9000 شانسی ندارن .اصلا چه ربطی داره؟؟
    عزیز جان فرض کن 9000 نفر در آزمون داخلی افسری شرکت کردند این 9000 نفر شامل متقاضیان رشته های علوم تجربی ، ریاضی و انسانی هستن اما چون تعداد شرکت کننده های علوم انسانی خیلی کمه (شاید) مثلا از این 9000 نفر 8000 نفرش از علوم تجربی و ریاضی باشن و از طرفی تمامی رشته های تحصیلی از جمله همین خلبانی بین بچه های ریاضی وتجربی مشترکه پس نتیجه میگیریم رقیبان شما (فقط) بچه های ریاضی نیستن و رشته تجربی ها هم با وجود متفاوت بودن امتحانشون سهمی دارند.امیدوارم تا اینجا مطلبو گرفته باشی.
    پروسه استخدام هم به این صورته :در مرحله اول آزمون برگزار میگردد - نفرات به تهران مراجعه میکنند - معاینات پزشکی+عقیدتی انجام میپذیرد -پذیرفته شدگان با توجه به انتخاب رشته و (امتیاز) آزمون علمی اولیه تقسیم بندی می شوند.
    خیلی عذر می خواهم مثل اینکه شما بسیار زیاد از ماجرا پرت هستید ، من از همان اولین سوالم در مورد پذیرش در کنکور سراسری صحبت کردم و تمامی اطلاعات در مورد حدودا 9000 و در مورد اینکه پذیرش شکاری و مسافربری از کنکور انجام میشود درست است و کاملا تحقیق شده در ضمن بد نیست با این جمله اطلاعاتتان را کامل کنم " دانشگاه های وابسته به سپاه و ارتش همچون شهید ستاری آموزش شکاری و... دارند و دانشگاه های دولتی نیز تمامی گرایش های خلبانی (مسافربری و هلیکوپتر ) را بجز شکاری دارا هستند " .
    در ضمن در پایین تصویر و لینک این تصویر رو حتما مشاهده کنید.

دوست عزيز ، شما در يك نكته دچار اشتباه شده ايد و آن اينكه در حال حاضر ، پذيرش دانشجوي خلباني (جنگنده / بالگرد / مسافربري) از طريق كنكور سراسري انجام نميپذيرد .
    براي خلباني نظامي ، شما بايد از طريق ارتش ، سپاه يا نيروي انتظامي اقدام كنيد و براي خلباني مسافربري غير نظامي از طريق آموزشگاه هاي آزاد .
    تبصره : فقط يك نكته اينكه بنظرم خلبان هاي نيروي انتظامي از طريق كنكور پذيرش ميگيرند و با انتخاب رشته ي علوم انتظامي و بعد از مراجعه براي طي مراحل خاص ، بايد رسته ي هواناجا را انتخاب كنند ؛ واقعيتش اطلاع زيادي ندارم ، اما در صورت صلاحيت ، آموزش ها در مركز شهيد وطن پور هوانيروز اصفهان انجام ميشود .
    براي ورود به شغل خلباني نظامي و چيزي كه ميبينيد ، خلباني F-4 و F-5 و . . . ، شما از طريق كنكور اختصاصي دانشگاه هاي افسري آجا اقدام ميكنيد و بعد از قبولي ، در صورت دارا بودن شرايط سني (حداكثر 20 سال براي خلباني هواپيما) و پشت سر گذاشتن مراحل معاينه عمومي ، ورزش و مصاحبه هاي عقيدتي و حفاظتي ، در صورت دارا بودن شرايط و كسب امتياز لازم ، براي طي معاينات تخصصي خلباني اعزام ميشويد .

تاپيك هاي مختلفي طي ساليان گذشته به اين موضوع پرداخته اند و كاربران محترم تجربيات خود را در ميان گذاشته اند .
    با سلام دوباره خدمت IRIAF F-14A با حوصله و متین ، من در مورد پذیرش آزاد و یا کنکور داخلی ارتش اطلاعاتی ندارم ولی در رابطه با این جمله شما (در حال حاضر ، پذيرش دانشجوي خلباني (جنگنده / بالگرد / مسافربري) از طريق كنكور سراسري انجام نميپذيرد .))

لینک و تصویر زیر را از سایت سنجش مربوط به انتخاب رشته 1393 گذاشتم :

این لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته 1393 : http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=1617

واینم از تصویر دارا بودن رشته های خلبانی :

?????? ???? masoudr : December 31st, 2014 ?? ???? 12:24:28
    #15 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2014 در ساعت 12:22:08

8. IRIAF F-14A ?????? ??
    IRIAF F-14A
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Tehran
    1,352

با سلام دوباره خدمت IRIAF F-14A با حوصله و متین ، من در مورد پذیرش آزاد و یا کنکور داخلی ارتش اطلاعاتی ندارم ولی در رابطه با این جمله شما (در حال حاضر ، پذيرش دانشجوي خلباني (جنگنده / بالگرد / مسافربري) از طريق كنكور سراسري انجام نميپذيرد .))

لینک و تصویر زیر را از سایت سنجش مربوط به انتخاب رشته 1393 گذاشتم :

این لینک دریافت دفترچه انتخاب رشته 1393 : سازمان سنجش آموزش کشور

واینم از تصویر دارا بودن رشته های خلبانی :

نه دوست عزيز ، شما به اين مورد استناد نكنيد .
    دفترچه ي ثبت نام كنكور و مخصوصا اين صفحات ابتدايي آن ، همه ساله بدون تغيير چاپ ميشوند . واقعا نميدونم چرا سازمان سنجش نسبت به ويرايش اين اطلاعات قديمي و غلط اقدام نميكند . مهم دفترچه ي انتخاب رشته ، بخش كد رشته محل ها مي باشد كه هيچ كد رشته محلي براي خلباني وجود ندارد - در هيچ دانشگاهي .
    دانشگاه علوم فنون هوايي شهيد ستاري سال ها پيش از طريق كنكور سراسري سازمان سنجش و به صورت نيمه متمركز اقدام به پذيرش دانشجو در رشته هاي مختلف مديريت ، مهندسي برق ، مهندسي هوافضا ، تعمير نگهداري ، خلباني ، ناوبري و . . . مي كرد كه با تغيير شيوه ي جذب دانشجو در دانشگاه هاي افسري آجا ، داوطلبان بايد از طريق كنكور اختصاصي اين دانشگاه ها اقدام كنند .
    مراكز ارايه دهند ي آموزش هاي خلباني غير نظامي هم همينطور ، به صورت جداگانه و آزاد اقدام به پذيرش دانشجو مي كنند .

تصويري كه شما به آن اشاره كرديد ، صرفا براي اطلاع رساني درمورد زير گروه ، مقطع و نوع پذيرش در گروه هاي آموزشي مي باشد كه همانطور كه قابل مشاهده است ، زير گروه 1 ، مقطع كارشناسي و پذيرش كشوري آورده شده است . به هيچ دانشگاه و ظرفيتي اشاره نشده است . اين بخش همان طور كه عرض كردم ساليان سال به همين روال اشتباه چاپ مي شود .

It was a miracle

Igor Sikorsky

#16 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2014 در ساعت 16:04:54

9. The Following 2 Users Say Thank You to IRIAF F-14A For This Useful Post:

Ali Pilot (December 31st, 2014), mehdi8822 (December 31st, 2014)

10. mehdi8822 ?????? ??
    mehdi8822
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    October 2014
    ایران
    34
    تعداد تشکر : 17

باسلام...
    "در ضمن بد نیست با این جمله اطلاعاتتان را کامل کنم " دانشگاه های وابسته به سپاه و ارتش همچون شهید ستاری آموزش شکاری و... دارند و دانشگاه های دولتی نیز تمامی گرایش های خلبانی (مسافربری و هلیکوپتر ) را بجز شکاری دارا هستند " .

اطلاعات با موفقیت کامل گردید.با تشکر
    #17 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2014 در ساعت 16:51:59

11. masoudr ?????? ??
    masoudr
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2014
    ایران
    7

??? ??? ????? ???? ???? mehdi8822 ????? ??? ??
    باسلام...

اطلاعات با موفقیت کامل گردید.با تشکر
    [/COLOR][/RIGHT]

نه دوست عزيز ، شما به اين مورد استناد نكنيد .
    دفترچه ي ثبت نام كنكور و مخصوصا اين صفحات ابتدايي آن ، همه ساله بدون تغيير چاپ ميشوند . واقعا نميدونم چرا سازمان سنجش نسبت به ويرايش اين اطلاعات قديمي و غلط اقدام نميكند . مهم دفترچه ي انتخاب رشته ، بخش كد رشته محل ها مي باشد كه هيچ كد رشته محلي براي خلباني وجود ندارد - در هيچ دانشگاهي .
    دانشگاه علوم فنون هوايي شهيد ستاري سال ها پيش از طريق كنكور سراسري سازمان سنجش و به صورت نيمه متمركز اقدام به پذيرش دانشجو در رشته هاي مختلف مديريت ، مهندسي برق ، مهندسي هوافضا ، تعمير نگهداري ، خلباني ، ناوبري و . . . مي كرد كه با تغيير شيوه ي جذب دانشجو در دانشگاه هاي افسري آجا ، داوطلبان بايد از طريق كنكور اختصاصي اين دانشگاه ها اقدام كنند .
    مراكز ارايه دهند ي آموزش هاي خلباني غير نظامي هم همينطور ، به صورت جداگانه و آزاد اقدام به پذيرش دانشجو مي كنند .

تصويري كه شما به آن اشاره كرديد ، صرفا براي اطلاع رساني درمورد زير گروه ، مقطع و نوع پذيرش در گروه هاي آموزشي مي باشد كه همانطور كه قابل مشاهده است ، زير گروه 1 ، مقطع كارشناسي و پذيرش كشوري آورده شده است . به هيچ دانشگاه و ظرفيتي اشاره نشده است . اين بخش همان طور كه عرض كردم ساليان سال به همين روال اشتباه چاپ مي شود .
    پس با این اوصاف اگر مردم طبق دفترچه غلط ثبت نام کنند چه می شود؟!

لطف میکنید کامل برام بگید الان باید دقیقا کجا برم اصلا الان باید برم؟ چجوری؟ کجا؟ راستش گیج شدم
    #18 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2014 در ساعت 17:07:39

12. IRIAF F-14A ?????? ??
    IRIAF F-14A
    هوانورد فعال-سرهنگ
    January 2012
    Tehran
    1,352

پس با این اوصاف اگر مردم طبق دفترچه غلط ثبت نام کنند چه می شود؟!

لطف میکنید کامل برام بگید الان باید دقیقا کجا برم اصلا الان باید برم؟ چجوری؟ کجا؟ راستش گیج شدم

بر طبق اطلاعات آن قسمت از دفترچه ، چيزي تكميل نمي شود ، اين مورد هم از كم كاري سازمان سنجش است .
    براي خلباني هواپيما ، بالگرد و نيز ناوبري البته در شاخه ي نظامي ، داوطلبان بايد از طريق كنكور جداگانه ي دانشگاه هاي افسري آجا اقدام كنند كه زمان ثبت نام معمولا از اواخر دي ماه تا اواخر اسفند هر سال مي باشد و از طريق همين مركز نيز حتما اطلاع رساني خواهد شد . زمان آزمون نيز اواخر فروردين سال بعد مي باشد .
    محل ثبت نام هم در شهرهاي مختلف و مراكز استان ها اطلاع رساني مي شود كه معمولا دفاتر گزينش و استخدام نزاجا مي باشند .
    تاپيك هاي مختلفي طي ساليان گذشته در اين مورد ايجاد شده اند كه براي اطلاع شما مفيد خواهند بود .

It was a miracle

Igor Sikorsky

#19 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2014 در ساعت 17:33:50

13. The Following 2 Users Say Thank You to IRIAF F-14A For This Useful Post:

Ali Pilot (December 31st, 2014), masoudr (December 31st, 2014)

14. masoudr ?????? ??
    masoudr
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    December 2014
    ایران
    7

بر طبق اطلاعات آن قسمت از دفترچه ، چيزي تكميل نمي شود ، اين مورد هم از كم كاري سازمان سنجش است .
    براي خلباني هواپيما ، بالگرد و نيز ناوبري البته در شاخه ي نظامي ، داوطلبان بايد از طريق كنكور جداگانه ي دانشگاه هاي افسري آجا اقدام كنند كه زمان ثبت نام معمولا از اواخر دي ماه تا اواخر اسفند هر سال مي باشد و از طريق همين مركز نيز حتما اطلاع رساني خواهد شد . زمان آزمون نيز اواخر فروردين سال بعد مي باشد .
    محل ثبت نام هم در شهرهاي مختلف و مراكز استان ها اطلاع رساني مي شود كه معمولا دفاتر گزينش و استخدام نزاجا مي باشند .
    تاپيك هاي مختلفي طي ساليان گذشته در اين مورد ايجاد شده اند كه براي اطلاع شما مفيد خواهند بود .
    خیلی ممنون فقط چند سوال

از چه سالی قانون پذیرش آجا تغییر کرده ؟
    الان دیگه هر کی میخواد خلبان مسافربری بشه باید بره کلی خرج کنه توی آموزشگاه های خصوصی ؟
    رشته های غیر هوانوردی ستاری هم لغو شدن با این کارشون یا نه هنوز هم پا بر جا هستند؟
    آزمون داخلی آجا چه مواد درسی رو داره ؟منطبق بر کنکوره؟
    #20 ارسال شده در تاريخ December 31st, 2014 در ساعت 17:54:26

15. The Following User Says Thank You to masoudr For This Useful Post:

IRIAF F-14A (December 31st, 2014)

???? 2 ?? 4 ???????? 1234 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0