برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 82 ?? 115 ???????? ... 32727374757677787980818283848586878889909192 ... ??????????
????? ?????: ?? 811 ?? 820 ?? 1141
dqw
  1. airplan-747 ?????? ??
    airplan-747
    هوانورد عادی - سرباز یکم
    September 2013
    esfahan
    16
    تعداد تشکر : 3
    ارسال هاي وبلاگ : 1

??? ??? پاسخ: سوالات متداول پزشکی درمورد خلبانی

خیلی ممنون از پاسخ هاتون اقا سینا
    #811 ارسال شده در تاريخ November 1st, 2013 در ساعت 15:02:06

2. The Following 2 Users Say Thank You to airplan-747 For This Useful Post:

davar_73 (March 5th, 2015), Mehdi.M (November 7th, 2013)

3. fly angel ?????? ??
    fly angel
    هوانورد نیمه فعال-ستوان سوم
    December 2011
    OIMM-OIAD
    214
    تعداد تشکر : 247

??? ??? ????? ???? ???? pilotmilad ????? ??? ??
    ببخشیدآیا یک دندان عصب کشی شده وپرکرده واسه خلبانی هواپیماهای جنگنده درنیروی هوایی ایران مشکل سازمیشه یانه؟؟ممنون میشم مراراهنمایی کنید
    سلام
    خیر مشکلی نداره. من هم دو تا دندان پرکرده داشتم که یکیش عصب کشی شده بود و مشکلی هم پیش نیامد.
    #812 ارسال شده در تاريخ November 1st, 2013 در ساعت 21:24:03

4. The Following 3 Users Say Thank You to fly angel For This Useful Post:

davar_73 (March 5th, 2015), Mehdi.M (November 7th, 2013), pilotmilad (November 6th, 2013)

5. dsn14 ?????? ??
    dsn14
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    November 2013
    تهران
    1
    تعداد تشکر : 0
    تعداد تشکر :Thanked 2 Times in 1 Post

دوستان با داشتن 22 دندان پر کرده که 6 تا عصب کشی هست شانسی برای قبولی در مدیکال مسافربری یا class 1 هست یا خیر ؟ با تشکر

#813 ارسال شده در تاريخ November 5th, 2013 در ساعت 22:47:24

6. The Following 2 Users Say Thank You to dsn14 For This Useful Post:

davar_73 (March 5th, 2015), Mehdi.M (November 7th, 2013)

7. سينا حمزانلويي ?????? ??
    سينا حمزانلويي
    هوانورد نیمه فعال-سرگرد
    April 2013
    THR-BJB
    525
    تعداد تشکر : 939
    ارسال هاي وبلاگ : 2

??? ??? ????? ???? ???? dsn14 ????? ??? ??
    دوستان با داشتن 22 دندان پر کرده که 6 تا عصب کشی هست شانسی برای قبولی در مدیکال مسافربری یا class 1 هست یا خیر ؟ با تشکر

با سلام
    تا جايي كه بنده اطلاع دارم دندان بر كرده مشكل زا نيست
    ولي سوال شما رو مستقيما از يكي از پزشكان سازمان پرسيدم(قبلا) و أيشون فرمودند كه به هيچ وجه امكان قبولي در كلاس يك وجود ندارد
    موفق باشيد
    اسمان فرصت پرواز بلند است
    ولي
    قصه اين است چه اندازه كبوتر باشيم

#814 ارسال شده در تاريخ November 5th, 2013 در ساعت 23:57:09

8. The Following 3 Users Say Thank You to سينا حمزانلويي For This Useful Post:

davar_73 (March 5th, 2015), Mehdi.M (November 7th, 2013), sepide98 (November 6th, 2013)

9. MOHSEN.ALIKHANI ?????? ??
    MOHSEN.ALIKHANI

هوانورد عادی - گروهبان یکم
    October 2011
    قزوین - تهران
    95
    تعداد تشکر : 187

سلام به دوستان
    من خودم خیلی وقته میام ایروسنتر و مطالب ایروسنتر رو میخونم ولی این مطلبی رو که میخوام الان بزارم فکر نکنم کسی تابحال به این شکل گذاشته باشه
    من دیدم خیلی از دوستان شرایط تست پزشکی و مراحل تست رو نمیدونن . به عنوان مثال خود من که پارسال میخواستم مدیکال بدم دقیق نمیدونستم چه تست هایی باید بدم
    این مطلب میخوام برای کسایی بزارم که تازه قصد ورود به خلبانی دارن و از شرایط و مراحل تست آگاهی ندارن وگرنه بقیه دوستان ایروسنتر استاد من هستن و ما باید جلوشون درس پس بدیم
    البته بعضی از دوستان هم متاسفانه میان سوال های بی ربط میپرسن که واقعا ربطی به این تاپیک نداره . مثلا دوستی 15 ساله اومده میگه کلاس 1 رو چی کار کنم . آخه عزیز من شما اول بزار 18 سالت بشه و کلاس 2 رو بده بعد بیا بگو کلاس 1 چجوریه
    خوب برسیم به اصل مطلب . این نوشته رو من خودم چند ماه پیش برای یکی از دوستانم توضیح دادم و میخوام به همون شکل اینجا کپی کنم . البته تو پست بعدی میزارم که خیلی این پست طولانی نشه
    #815 ارسال شده در تاريخ November 7th, 2013 در ساعت 16:43:13

10. The Following 6 Users Say Thank You to MOHSEN.ALIKHANI For This Useful Post:

Ali Pilot (November 7th, 2013), davar_73 (March 5th, 2015), Mehdi.M (November 7th, 2013), pilot 747 (November 8th, 2013), sepide98 (August 14th, 2015), سينا حمزانلويي (November 7th, 2013)

11. MOHSEN.ALIKHANI ?????? ??
    MOHSEN.ALIKHANI

هوانورد عادی - گروهبان یکم
    October 2011
    قزوین - تهران
    95
    تعداد تشکر : 187

کل مدیکال 3 روز طول کشید
    البته 80 درصدش تو یه روز انجام شد و بقیش مثل نواز مغز و اکو قلب که باید نوبت میگرفتی تو روزای دیگه انجام شد
    اول برای اینکه معرفی نامه بگیری برای مدیکال باید یکی از آموزشگاه ها ثبت نام کنی . من هم معراج ثبت نام کردم و بهم معرفی نامه دادن
    زنگ زدم به درمانگاه ولی عصر و نوبت گرفتم . گفت که فردا صبح ساعت 8 ناشتا بیا
    فردا صبحش ناشتا رفتم چیتگر . درمانگاه ولیعصر
    اول چون ناشتا بودم ازم خون گرفت . البته نامرد 4 بار خون گرفت . یه جورایی مثل میت میشین
    خلاصه بعدش رفتم نوار قلب . این ترتیبی هم که میگم واسه اینه که که یه برگه میدن و توش به ترتیب نوشته باید کجا برید . رفتم اتاق نوار قلب . بعد دکتر اومد و به قفسه سینم چند تا سیم وصل کرد . به پاهام هم چند تا وصل کرد . بعد چند ثانیه دستگاه بوق زد و دکتر گفت تموم . بلند شو همه چی خوبه
    بعدش رفتم ادیومتری یا همون شنوایی سنجی . رفتم تو یه اتاق کوچولو . اتاقه 3 تا عایق داشت . به جز صدای خودت هیچ چیز دیگه ای نمیشنیدی . بعد یه هدفن بهم داد و گفت هر صدایی شنیدی این دکمه رو میز رو بزن . منم یه صدای بوق خیلی آروم میشنیدم و دکمه رو میزدم . حدودا 12 بار . بعد گفت همه چی درسته و بیا بیرون
    خلاصه بعدش رفتم عکس قفسه سینه . همون رادیولوژِی . یه دوربین بزرگ گذاشت جلو سینم و گفت هر موقع تا 3 شمردم نفست رو حبس کن . شمردشو منم حبس کردم و از سینم عکس گرفت . بعد گفت برو ما خودمون عکس رو میدیم به منشی دکتر
    همه ی این تست ها هم تو یه ساختمون انجام میشه ها . فکر نکنید هی میرفتم این ور اون ور . از این اتاق میرفتم اتاق بعدی
    بعدش رفتم پس فرداش برگشتم . بعد ازم اکو قلب گرفت . یه چیزی مثل سونوگرافی . قلبم رو نمایشگر معلوم بود . صدای قلب رو بررسی میکرد. بعد یه خطهایی روی نمایشگر کشید و بعد حدودا 10 دقیقه دکتر گفت سالمی پاشو برو
    بعدش رفتم نوار مغز . قبل اینکه بیام نوار مغز منشی گفت که یه صبحونه کامل بخور بعد بیا نوار مغز . صبحونه رو خوردیم و اومدیم و جالبترین تست هم همینه . یه کلاه پلاستیکی گذاشت رو سرم . کلاهه خیس بود . اونم با آب سرد . سرم داشت یخ میزد. بعد به اون کلاهه 40 تا سیم وصل کرد . کلا سرم شده بود سیم پیچی . حدودا 15 دقیقه طول کشید . هی میگفت چشمت رو ببند باز کن . بخند . دستت رو مشت کن . دست راستت رو بیار بالا . بعد لامپ رو خاموش روشن میکرد و از این کارا . بعد حین این کارا اون نوار مغز رو بررسی میکرد
    بعد گفت همه چی درسته و برو جوابا رو تحویل بگیر و بده به منشی
    البته اینم بگم که بعد از اینکه هر مرحله رو قبول میشدی دکترش یه مهر روی اون برگه میزدش که قبول
    و رسیدم به قول آخر بازی یعنی پزشک هوایی
    همون کسی که همه ی این آزمایشات رو چک میکه و تایید نهایی میکنه
    برای من آقای دکتر رضی بود
    رفتم خیلی شیک و پر انرژی گفتم سلام آقای دکتر و از این حرفا
    خلاصه اول چشمم رو آزمایش کرد . از این چپ و راست ها گفت . بعد تست کور رنگی آورد گفت تند تند بخون
    بعدش گفت صاف راه برو . پاشو بشین . پاهات رو جفت کن . خم شو نوک پاهات رو بگیر. راستش نمیدونم اصلا اینا واسه چی بود
    بعد چند تا سوال از خانواده و شغل پدرم پرسید و آخر سر گفت ببر خانم منشی مهر بزنه و برو خلبان شو
    خلاصه اینم داستان مدیکال کلاس 2 من . اگر کم و کاستی هم داشتش شما ببخشید
    #816 ارسال شده در تاريخ November 7th, 2013 در ساعت 16:47:05

12. The Following 11 Users Say Thank You to MOHSEN.ALIKHANI For This Useful Post:

biue sky (January 9th, 2014), davar_73 (March 5th, 2015), jasonbourne (July 23rd, 2014), Mehdi.M (November 7th, 2013), Mehrdad55 (April 22nd, 2014), pilot 747 (November 8th, 2013), pilotmilad (November 7th, 2013), sepide98 (November 8th, 2013), sukho 36‏ mamal (December 9th, 2013), WARWOLF (November 7th, 2013), سينا حمزانلويي (November 7th, 2013)

13. Mehdi.M ?????? ??
    Mehdi.M
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    July 2013
    Isf
    428
    تعداد تشکر : 1,067
    ارسال هاي وبلاگ : 1

با سلام کسی از دو ستاناطلاع داره که عمل جراحی ای که قبلا انجام دادیم مشکل ساز میشه یا ن؟...........
    #817 ارسال شده در تاريخ November 7th, 2013 در ساعت 17:42:54

14. The Following User Says Thank You to Mehdi.M For This Useful Post:

davar_73 (March 5th, 2015)

15. Ali Pilot ?????? ??
    Ali Pilot

عضو شورا هوانوردی
    July 2009
    TEHRAN
    5,035
    تعداد تشکر : 11,640
    ارسال هاي وبلاگ : 2

بستگی به نوع عمل و مدت فاصله بین عمل و زمان انجام آزمایشات دارد , اصولاگ یکی از سوالات اصلی که پزشکان سازمان می پرسند و در فرم اطلاعاتی نیز باید پر گردد مربوط به عمل جراحی می باشد.
    #818 ارسال شده در تاريخ November 7th, 2013 در ساعت 18:32:34

16. The Following 2 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

davar_73 (March 5th, 2015), pilot 747 (November 8th, 2013)

17. 747-8 ?????? ??
    747-8
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    March 2012
    TEHRAN
    30
    تعداد تشکر : 132

??? ??? ????? ???? ???? MOHSEN.ALIKHANI ????? ??? ??
    کل مدیکال 3 روز طول کشید
    البته 80 درصدش تو یه روز انجام شد و بقیش مثل نواز مغز و اکو قلب که باید نوبت میگرفتی تو روزای دیگه انجام شد
    اول برای اینکه معرفی نامه بگیری برای مدیکال باید یکی از آموزشگاه ها ثبت نام کنی . من هم معراج ثبت نام کردم و بهم معرفی نامه دادن
    اول چون ناشتا بودم ازم خون گرفت . البته نامرد 4 بار خون گرفت . یه جورایی مثل میت میشین
    خلاصه بعدش رفتم نوار قلب . این ترتیبی هم که میگم واسه اینه که که یه برگه میدن و توش به ترتیب نوشته باید کجا برید . رفتم اتاق نوار قلب . بعد دکتر اومد و به قفسه سینم چند تا سیم وصل کرد . به پاهام هم چند تا وصل کرد . بعد چند ثانیه دستگاه بوق زد و دکتر گفت تموم . بلند شو همه چی خوبه
    بعدش رفتم ادیومتری یا همون شنوایی سنجی . رفتم تو یه اتاق کوچولو . اتاقه 3 تا عایق داشت . به جز صدای خودت هیچ چیز دیگه ای نمیشنیدی . بعد یه هدفن بهم داد و گفت هر صدایی شنیدی این دکمه رو میز رو بزن . منم یه صدای بوق خیلی آروم میشنیدم و دکمه رو میزدم . حدودا 12 بار . بعد گفت همه چی درسته و بیا بیرون
    خلاصه بعدش رفتم عکس قفسه سینه . همون رادیولوژِی . یه دوربین بزرگ گذاشت جلو سینم و گفت هر موقع تا 3 شمردم نفست رو حبس کن . شمردشو منم حبس کردم و از سینم عکس گرفت . بعد گفت برو ما خودمون عکس رو میدیم به منشی دکتر
    همه ی این تست ها هم تو یه ساختمون انجام میشه ها . فکر نکنید هی میرفتم این ور اون ور . از این اتاق میرفتم اتاق بعدی
    بعدش رفتم پس فرداش برگشتم . بعد ازم اکو قلب گرفت . یه چیزی مثل سونوگرافی . قلبم رو نمایشگر معلوم بود . صدای قلب رو بررسی میکرد. بعد یه خطهایی روی نمایشگر کشید و بعد حدودا 10 دقیقه دکتر گفت سالمی پاشو برو
    بعدش رفتم نوار مغز . قبل اینکه بیام نوار مغز منشی گفت که یه صبحونه کامل بخور بعد بیا نوار مغز . صبحونه رو خوردیم و اومدیم و جالبترین تست هم همینه . یه کلاه پلاستیکی گذاشت رو سرم . کلاهه خیس بود . اونم با آب سرد . سرم داشت یخ میزد. بعد به اون کلاهه 40 تا سیم وصل کرد . کلا سرم شده بود سیم پیچی . حدودا 15 دقیقه طول کشید . هی میگفت چشمت رو ببند باز کن . بخند . دستت رو مشت کن . دست راستت رو بیار بالا . بعد لامپ رو خاموش روشن میکرد و از این کارا . بعد حین این کارا اون نوار مغز رو بررسی میکرد
    البته اینم بگم که بعد از اینکه هر مرحله رو قبول میشدی دکترش یه مهر روی اون برگه میزدش که قبول
    خلاصه اول چشمم رو آزمایش کرد . از این چپ و راست ها گفت . بعد تست کور رنگی آورد گفت تند تند بخون
    بعدش گفت صاف راه برو . پاشو بشین . پاهات رو جفت کن . خم شو نوک پاهات رو بگیر. راستش نمیدونم اصلا اینا واسه چی بود
    بعد چند تا سوال از خانواده و شغل پدرم پرسید و آخر سر گفت ببر خانم منشی مهر بزنه و برو خلبان شو
    دوست عزیز با سپساس فراوان ولی شما تست دندان نداشنید
    #819 ارسال شده در تاريخ November 7th, 2013 در ساعت 18:49:35

18. The Following 4 Users Say Thank You to 747-8 For This Useful Post:

biue sky (January 9th, 2014), davar_73 (March 5th, 2015), pilotmilad (November 7th, 2013), sepide98 (November 8th, 2013)

19. pilotmilad ?????? ??
    pilotmilad
    هوانورد نیمه فعال-سرگرد
    February 2013
    تبریز
    525
    تعداد تشکر : 398

Smile پاسخ: سوالات متداول پزشکی درمورد خلبانی

??? ??? ????? ???? ???? MOHSEN.ALIKHANI ????? ??? ??
    کل مدیکال 3 روز طول کشید
    ممنون دوست عزیزخیلی خوب بود ماکه استفاده ی لازم راکردیم ببخشید شماتست داندان پزشکی نرفتین؟؟؟
    #820 ارسال شده در تاريخ November 7th, 2013 در ساعت 19:10:48

20. The Following User Says Thank You to pilotmilad For This Useful Post:

davar_73 (March 5th, 2015)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0