برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 13 ?? 13 ???????? ... 345678910111213
????? ?????: ?? 121 ?? 129 ?? 129
dqw
  1. علی 254 ?????? ??
    علی 254
    هوانورد نیمه فعال-استوار یکم
    October 2012
    ir
    154
    تعداد تشکر : 147

??? ??? پاسخ: انتخاب رشته اویونیک

??? ??? ????? ???? ???? Mohammadme ????? ??? ??
    من کارشناسیم بیش از نصفش گذشته. با کاردانی+مدرک استاندارد قطعا میشه رفت سرکار! همین هایی که الان دارن میرن سرکار با همین مدارک دارن میرن. یعنی اونچیزی که برای سرکار رفتن کفایت میکنه همین کاردانی و مدرکه استاندارد هست. البته اینکه یه ایرلاین چه زمانی نیاز به نیروی جدید پیدا کنه و دعوت به کار کنه یه بحث دیگس.
    ساعت کاری ایرلاین ها چجوری هست؟ میشه در حین کار ادامه تحصیل هم داد؟
    #121 ارسال شده در تاريخ December 17th, 2013 در ساعت 19:47:54

2. Mohammadme ?????? ??
    Mohammadme

مدیر انجمن E&E
    October 2009
    تهران
    943
    تعداد تشکر : 12,603

اجازه برای ادامه تحصیل دادن یا نه کاملاً بستگی به ایرلاینی داره که دارید توش کار می کنید.
    مثلا یه ایرلاینی مثل ماهان همون ابتدای کار از شما تعهد می گیره که حق ندارید درس بخونید و واقعا هم روی این قضیه جدی هستند. البته خیلی از دوستان هستند با سرشیفت مربوطشون رابطشون خوبه، میتونن ماهی یک تا حداکثر دو دفعه مرخصی ساعتی بگیرند!
    ساعت کاری ایرلاین های مختلق هم متفاوته.
    مثلا ماهان ساعت کاریش برای بچه های آشیانش از شنبه تا چهارشنبه 7/30 صبح الی 4 بعد از ظهر هست. پنج شنبه ها یه هفته تعطیل و یه هفته سرکار. جمعه هم تعطیل البته نه به صورت قطعی! و اگر سرشیفت از شما خواست که جمعه هم برید سرکار باید برید و حق اعتراض هم ندارید که یکی از دوستان ماهان می گفت این جمعه رفتن ها و بعضاً پنج شنبه اضافه رفتن ها بدون حقوق هست و سرشیفت محترم لطف میکنن چندرغاز به بهره وری اضافه می کنن! لاین ماهان قراره شیفتی بشه.
    ایران ایر ساعت کاریش برای بچه های آشیانه در مهرآباد به صورت شیفتی 12، 24، 12، 48 هست یا به عبارتی دیگه دو روز از ساعت 7/30 صبح تا 7/30 شب و دو روز آف. آشیانه شب کار نداره. برای بچه های لاین هم به همین شکل فقط با این تفاوت که دو تا روز سرکار دو روز آف و بعدش دو تا شب کاری سرکار و سه روز آف.
    کیش ایر ساعت کاریش 23 روز کار و یه هفته آف هست. اون دسته از کارمندایی هم که خونشون تهرانه یا می خوان تو یه هفته آفشون بیان تهران یه بلیط رفت و برگشت رایگان می ده. قشم ایر هم برای نفرات قشمش همین شیوه رو داره. البته قشم نفرات تهرانش شیفتی هستند.

#122 ارسال شده در تاريخ December 18th, 2013 در ساعت 22:08:41

3. The Following User Says Thank You to Mohammadme For This Useful Post:

Dream Bird (December 21st, 2013)

4. cry.amir ?????? ??
    cry.amir
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    December 2012
    تهران
    23
    تعداد تشکر : 0

محمد جان میشه از حقوق و مزایای این شرکتهای هواپیمایی هم برامون بنویسی ممنون میشم
    #123 ارسال شده در تاريخ December 19th, 2013 در ساعت 19:18:12

5. Mohammadme ?????? ??
    Mohammadme

مدیر انجمن E&E
    October 2009
    تهران
    943

قبلا تو تاپیک های مختلف چندین و چند بار در مورد حقوق این رشته صحبت کردم. شما در ابتدای کار حداکثر روی یک و سیصد تا یک و چهارصد حساب کن (البته به استثنای هواپیمایی کیش که چون کارش کلا توی کیش هست به علت بدی آب و هوا در ابتدای کار حدود دو تومن میده) . البته گفتم حداکثرها وگرنه اکثر ایرلاین ها کمتر از این میدن (در ابتدای کار زیر یه تومن). الان هواپیمایی قشم با اون همه دبدبه و کبکبه پایه حقوق یه مهندس اویونیک یا تعمیر و نگهداری دارای مدرک استاندارد (البته بدون تایپ) رو 850 زده و با اضافه کاری یک میلیون و صد میده!
    مزایا! هم چیشو توضیح بدم؟ کلا این رشته توی ایران یه جورایی ذلیل هست، از این جهت که در برابر کاری که یه مهندس اویونیک یا مکانیک انجام میده حقوق زیادی دریافت نمی کنه. ماهان به کارمنداش توی سه ماه اول در بدو استخدام میانگین ماهی 500 تومن هم نمی ده! اگرچه دلیلش اینه که شخص فعلا کار بلد نیست و داره کار یاد می گیره اما اگه اون مهندس بدبخت رو کارگر افغانی هم حساب کنه حقوقش بیشتر از این حرفا میشه! و به نظرم این شیوه حقوق دهی توهین هست به اشخاصی که دارن رو هواپیما کار میکنند. الان شخصی که 25 سال سابقه توی آشیانه داره، QC هواپیماهای مختلف رو داره، inspector یه تایپ هواپیما است (یعنی تمام فعالیت ها و تعمیرات و تعویضات و تست هایی که روی هواپیما انجام میشه زیر نظر و با اجازه ی این شخص هست و اگه بعدا مشکلی پیش بیاد اولین کسی که یقشو میگیرن همین شخصه) ، استاد و instructor تایپ هست، حقوقش یا ماهی چندین ماموریت خارجی به 4 تومن هم نمی رسه! شاید فکر کنید 4 تومن زیاده اما من وقتی از نزدیک سختی کار و مسئولیتی که روی دوش همچین شخصی هست رو دیدم واقعا دیدم که داره مفت و فقط از سر عشق و علاقه کار می کنه! از اونطرف یه کمک خلبان تازه وارد در بدو شروع به کارش اندازه ی اونی که 25 سال سابقه ی کار maintenance داشته داره حقوق می گیره!
    قصد اینکه کی بالاست و کی پایینه نیست اما به قول یکی از دوستان با سابقه می گفت مَثَل یه شخص maintenance هواپیما و خلبان از لحاظ علمی مانند مَثَل یه راننده ماشین و مکانیک ماشینه (البته می گفت تفاوت بیشتر از اینه اما این مثال باز برای تقریب به ذهن بد نیست)!
    در ورای مرزهای ما تفاوت یک شخص maintenance و capitain از لحاظ حقوقی و جایگاهی به سان کشور ما نیست.
    بگذریم زیاد پرت شدم و حاشیه رفتم.
    منظورتون رو دقیق از مزایا متوجه نشدم اما از معنای عام مزایا باید بگم که در مورد این شغل مزایای خاصی به نظرم نمی رسه. شاید منظورتون رو دقیق تر بگین بتونم بهتر پاسخ بدم.

#124 ارسال شده در تاريخ December 19th, 2013 در ساعت 19:53:03

6. The Following User Says Thank You to Mohammadme For This Useful Post:

Dream Bird (December 21st, 2013)

7. cry.amir ?????? ??
    cry.amir
    هوانورد عادی - گروهبان سوم
    December 2012
    تهران
    23

محمد واقعا از شما سپاسگذارم با تمام این حرفها به این نتیجه رسیدم که باید این رشته را اینجا خوند و رفت خارج از کشور مثل استرالیا و کانادا یا آمریکا حداقل اونجا فوقش اگه 2 سالم سختی بکشم و امتحان دوباره بدم میدم اما عوضش یه عمر عالی زندگی میکنم محمد داشتم با یک اویونیک کار آمریکایی صحبت میکردم البته اون تو نیرو هوایی کار میکرد میگفت وقتی یه جنرال قراره که بیاد دیدن بکنه از هواپیماها به ماها که میرسه حداقل یه ذره خم میشه تا اینکه خیلی سیخ و محکم راه بره... فرض کن .... این رشته تا اونجایی که من میدنم انقدر تو خارج از کشور مزایا و حقوق داره که خدا میدونه حالا به غیر از کلاس و شخصیتش که بماند... بازم ازت ممنونم
    من برنامم کاملا مشخصه تا لیسانس این رشته میخونم البته هر چی از الآن دارم فکر میکنم شاید برای فوق لیسانس برم هوافضا بخونم شاید. الببته سعی میکنم بیشتر لیسانس را از یه دانشگاه سراسری بگیرم اگه تا اون موقع خدا باهام بود
    ?????? ???? cry.amir : December 20th, 2013 ?? ???? 22:14:23
    #125 ارسال شده در تاريخ December 20th, 2013 در ساعت 22:09:17

8. Mohammadme ?????? ??
    Mohammadme

مدیر انجمن E&E
    October 2009
    تهران
    943

حقوق این رشته توی ورای مرزهای ما قابل توجهه. مثلا یکی از دوستان که رفته بودن کانتاس و ارتباطی باهاشون گرفته شد گفتند که شرکت بهشون نزدیک 6 هزار دلار حقوق میده. ایر کانادا هم حقوق خوبی میده البته یکی از دوستان می گفت جدیدا ایرانی ها رو سخت می گیرن و همینطور می فرستن یه منطقه ی سردسیر.
    البته همه اذعان دارند که دو سال اول به هر جایی که برید سال های سختی در پیش خواهید داشت و حتی یه سری از کسایی که رفتند اونجا اذعان داشتند که دو سال اول کارهای سخیفی انجام می دادند تا کار تو یه ایرلاین براشون پیدا شده.

#126 ارسال شده در تاريخ December 21st, 2013 در ساعت 11:54:43

9. The Following 3 Users Say Thank You to Mohammadme For This Useful Post:

Dream Bird (December 21st, 2013), سجیل (June 24th, 2016), علی 254 (December 27th, 2013)

10. علی 254 ?????? ??
    علی 254
    October 2012
    ir
    154

دفترچه جدید علمی کاربردی رو که دانلود کردم دیدم که اون مشکلات رفع شده و رشته های اویونیک سماپران و... سر جاش هست و همچنین سازمان صنایع هوایی هم دوباره این رشته رو می گیره!

اما اصفهان هم جالب بود که بالاخره هسا سهمیه آزاد هم می گیره چون همیشه فقط شاغل می گرفت ولی دیدم دیگه رشته تعمیر و نگهداری و اویونیک نمی گیره و نوشته بود خلبانی
    #127 ارسال شده در تاريخ December 27th, 2013 در ساعت 16:00:23

11. The Following User Says Thank You to علی 254 For This Useful Post:

سجیل (June 24th, 2016)

12. علی 254 ?????? ??
    علی 254
    October 2012
    ir
    154

سلام.
    من استخدام کشتیرانی شدم ولی احتمالا دیگه نرم.
    برای این ترم اویونیک دانشگاه علمی کاربردی اصفهان ثبت نام کردم.نوشته مصاحبه داره.کسی میدونه چجوریه؟
    #128 ارسال شده در تاريخ August 26th, 2015 در ساعت 11:46:20

13. The Following User Says Thank You to علی 254 For This Useful Post:

سجیل (June 24th, 2016)

14. alireza76 ?????? ??
    alireza76
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    June 2016
    اصفهان
    1
    تعداد تشکر : Thanked 1 Time in 1 Post

??? ??? پاسخ : انتخاب رشته اویونیک

باسلام خدمت دوستان عزیز
    من کاردانی الکترونیک دارم میخام برای کارشناسی رشته اویونیک اقدام کنم ولی نمیدونم طبق گفته دوستان بغیر از دانشگاه های علمی کاربردی هیج دانشگاه روزانه نابیوسته وجود نداره برای کارشناسی این رشته؟؟
    سوال دوم اینه که من دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی نابیوسته رو دانلود کردم و مرکز اموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور به صورت روزانه دانشجو میگیره من میتونم با مدرک کاردانی الکترونیک شرکت کنم برای این مرکز؟؟
    #129 ارسال شده در تاريخ June 24th, 2016 در ساعت 08:16:45

15. The Following User Says Thank You to alireza76 For This Useful Post:

سجیل (June 24th, 2016)

???? 13 ?? 13 ???????? ... 345678910111213

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0