برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 4 ?? 15 ???????? 1234567891011121314 ... ??????????
????? ?????: ?? 31 ?? 40 ?? 141
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,850 Times in 3,722 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  [size=medium]جعبه بکاپ پرواز 7908 پیدا شد[/size]

  قزوین ـ خبرگزاری مهر: نوار مغناطیسی FDR که در داخل جعبه بکاپ هواپیمای 7908 شرکت کاسپین بود پیدا شد.
  به گزارش خبرنگار مهر در قزوین، نوار مغناطیسی FDR داخل جعبه بکاپ که در صورت یافت نشدن جعبه سیاه برای اطلاع از شرایط هوایپما قابل استفاده است در فاز دوم جستجو ماموران نیروی انتظامی، گارد ویژه، هلال احمر و آتش نشانی یافت شد.

  این جعبه که دستیابی به اطلاعات درون آن بسیار سخت است در صورت یافت نشدن جعبه سیاه قابل استفاده خواهد بود.

  در حال حاضر یکی از کارشناسان ایروانی که شناخت زیادی به این نوع هواپیماها دارد برای جستجو و بررسی علل سقوط به محل حادثه رسیده است.
  #31 ارسال شده در تاريخ July 15th, 2009 در ساعت 23:56:41

 2. The Following User Says Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 3. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,850 Times in 3,722 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  #32 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 00:11:12

 4. The Following User Says Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 5. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,850 Times in 3,722 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  [size=medium]رئيس كارگروه بررسي سانحه سقوط هواپيماي كاسپين به فارس خبر داد:

  آخرين اطلاعات درباره حادثه سقوط هواپيماي توپولوف
  [/size]  خبرگزاري فارس: رئيس كارگروه بررسي سانحه سقوط هواپيماي كاسپين گفت: تعداد 161 مسافر اين پرواز ايراني بوده‌اند و تا كنون دو جعبه‌سياه از سه جعبه سياه اين هواپيما‌ يافته شده است.

  احمد مجيدي رئيس كارگروه ويژه بررسي سانحه سقوط هواپيماي كاسپين در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس«توانا»، تصريح كرد: اين هواپيما پرواز خود را در ساعت 11:33 ‌روز چهارشنبه از فرودگاه امام خميني (ره) آغاز كرده بود كه در 75 مايلي فرودگاه امام خميني، در ساعت 11:50 دقيقه از صفحه رادار محو شد و اين در حالي است كه تا آن زمان تحت پوشش سه سيستم رادار بوده است.
  وي تأكيد كرد: خلبان پرواز در آخرين مكالمات خود با فرودگاه اعلام كرده بود كه پرواز بدون هيچ مشكلي انجام شده است و با كادر رادار فرودگاه خداحافظي كرده بود.


  *161 مسافر پرواز 7908 كاسپين ايراني بوده‌اند

  مجيدي تصريح كرد: طبق آخرين اخبار از 168 نفر مسافر اين هواپيما، هفت نفر از آنها تبعه كشور‌هاي خارجي و بقيه مسافران تبعه كشور ايران بوده‌اند.
  مجيدي با بيان اينكه گروه پروازي (كرو) 16 نفر بوده‌اند، خاطرنشان كرد: از هفت نفر تبعه خارجي، پنج نفر تبعه كشور ارمنستان بوده‌اند كه از اين پنج نفر ، دو نفر آنها كادر فني پرواز بوده‌اند و دو نفر ديگر تبعه كشور گرجستان بوده‌اند.
  مجيدي تصريح كرد: اين در حالي است كه ممكن است در يكي دو روز آينده آمار اعلام شده كشته‌شدگان تبعه ارمنستان تغيير كند، زيرا اسامي ارمني‌هايي كه در ايران زندگي مي‌كنند و تبعه ايران هستند نيز با اسامي ارامنه تبعه ارمنستان، مشابه است و ممكن است اسامي ارامنه اعلام شده، افرادي باشند كه در تبعيت ايران هستند.
  وي ادامه داد: طبق آخرين اطلاعات به دست آمده از واحد كنترل گذرنامه نيروي انتظامي، از 168 نفر مسافران هواپيما، هفت نفر آنها تبعه كشور‌هاي خارجي بوده‌اند.

  *تمامي قطعات اجساد جمع‌آوري و به پزشكي قانوني انتقال داده شده است

  مجيدي اظهار داشت: در ساعت 12:00 ظهر روز چهارشنبه به محض قطعي شدن سقوط هواپيماي توپولوف شركت هواپيمايي كاسپين به شماره پرواز 7908، به دستور رياست جمهور و وزير راه و ترابري‌، كميته بحران در وزارت راه و ترابري و نيز در استان قزوين به عنوان محل وقوع حادثه، تشكيل شد.
  رئيس كارگروه ويژه بررسي سانحه سقوط هواپيماي كاسپين، خاطرنشان كرد: كارگروه ويژه بررسي سانحه سقوط هواپيما در حال حاضر در ستاد مديريت بحران استان قزوين مستقر است.
  مجيدي تصريح كرد: پس از برگزاري جلسات متعدد توسط كارگروه ويژه بررسي سانحه سقوط هواپيما با استاندار قزوين و انجام فعاليت‌هاي لازم، در حال حاضر تمامي قطعات اجساد كه به طرز وحشتناكي متلاشي شده‌اند جمع‌آوري و به پزشكي قانوني قزوين انتقال داده شده است و اين اجساد تا پنج‌شنبه به پزشكي قانوني تهران منتقل خواهند شد.

  *هواپيماي كاسپين تا سال 2010 ميلادي از لحاظ سلامت فني تأييد شده بود‌

  مجيدي خاطرنشان كرد: در ساعت وقوع حادثه بلافاصله كميسيون بررسي سوانح سازمان هواپيمايي كشوري كه مرجع قانوني تشخيص وقوع سانحه است، توسط بالگرد به محل حادثه در استان قزوين اعزام و در آنجا مستقر شد.
  وي با بيان اينكه اين كميسيون هم‌اكنون در حال جمع‌آوري قطعات هواپيما است، تأكيد كرد: اين كميسيون با تقسيم به 11 گروه كاري، تمامي فعاليت‌هاي لازم در جهت بررسي علل سقوط هواپيما را انجام مي‌دهند.
  مجيدي تأكيد كرد: هر كدام از گرو‌هاي اين كميسيون به بررسي يكي از جوانب حادثه مي‌پردازد كه بررسي سلامت كادر پرواز از 15 روز قبل از وقوع حادثه تا زمان پرواز، بررسي جعبه‌هاي سياه هواپيما، بررسي سيستم‌‌هاي الكتريكي هواپيما و از اين قبيل، از فعاليت‌هاي گرو‌ه‌هاي كميسيون مذكور است.
  وي با بيان اينكه كميسيون بررسي سوانح سازمان هواپيمايي، در حال بررسي اظهارات شاهدان ماجرا است، افزود: جزئيات پرواز و تمامي مشخصات فني و ظاهري هواپيما، توسط كميسيون بررسي سوانح سازمان هواپيمايي، از 15 روز قبل از پرواز تا‌كنون بررسي شده است، ضمن آنكه جعبه‌هاي سياه هواپيما نيز توسط اين كميسيون بررسي خواهد شد.
  وي با بيان اينكه تمامي چك‌هاي ايمني و استاندارد‌هاي پرواز تا قبل از پرواز هواپيما انجام شده بود، تأكيد كرد: طبق بررسي‌هاي به عمل آمده هواپيماي توپولوف شركت كاسپين تا سال 2010 ميلادي از لحاظ امنيت پرواز و سلامت فني، بررسي و تأييد شده بود.

  *جعبه‌ سياه توپولوف كاسپين يافته شده است

  مجيدي با بيان اينكه قطعات هواپيما جمع‌آوري شده است، خاطرنشان كرد: اين هواپيما مجهز به سه دستگاه ضبط اطلاعات صوتي و تصويري (جعبه سياه) بوده است كه پس از تلاش فراوان در حال حاضر دو دستگاه آن يافته شده است كه اين دو دستگاه نيز بسيار صدمه ديده‌اند و كميسيون برسي سوانح سازمان هواپيمايي هم‌اكنون به دنبال جعبه سياه سوم است.
  رئيس كارگروه ويژه بررسي سانحه سقوط هواپيماي كاسپين با بيان اينكه اين دستگاه‌ها جهت بازخواني و بازبيني به تهران منتقل خواند شد، خاطرنشان كرد: در صورت عدم توانايي بازبيني علت وقوع حادثه در دستگاه‌هاي صوت و تصوير هواپيماي توپولوف، اين دستگاه‌ها لازم است به شركت سازنده هواپيما ارجاع داده شوند تا از آن طريق، لحظات پاياني پرواز و دلايل سقوط هواپيما مشخص شود.

  *تمهيدات لازم براي انتقال آخرين اطلاعات به بازماندگان انديشيده شده است

  مجيدي تصريح كرد: شركت هواپيمايي كاسپين شماره تلفني را جهت پاسخ‌گويي به بازماندگان كشته شدگان اين هواپيما اعلام كرده است تا در صورت لزوم از آخرين اخبار متوفيان خود با خبر شوند.
  مجيدي تأكيد كرد: تعدادي از خانواده‌هاي كشته‌شدگان عصر امروز جهت دريافت آخرين اخبار و اطلاعات در فرودگاه بين‌المللي امام خميني حاضر شده بودند كه توسط مديريت اين فرودگاه در آن مكان پذيرايي شدند و اسكان يافتند‌‌.
  رئيس كارگروه ويژه بررسي سانحه سقوط هواپيماي كاسپين خاطرنشان كرد: همچنين تعدادي ديگر از خانوده‌هاي كشته شدگان در محل حادثه واقع در 12 كيلومتري جنوب قزوين بين منطقه فارسيان و جنت آباد در بخش مركزي قزوين، حاضر شدند و از نزديك عمليات جمع‌اوري اجساد را مشاهده كردند كه در حال حاضر توسط استانداري قزوين از آنها پذيرايي به عمل مي‌آيد و امكانات لازم جهت استراحت در اختيار آنها قرار گرفته است.

  *تمامي بخش فني اين هواپيما توسط شركت سازنده ايمن معرفي شده بود

  اين گزارش حاكي است سيد احمد مؤمني‌رخ مدير عامل شركت فرود‌گاه‌هاي كشور در اين‌باره اظهار داشت:
  اين هواپيما 15 دقيقه پس از حركت در ارتفاع 28800 پا از سطح زمين در حال پرواز بوده است كه ناگهان تغيير مسير مي‌دهد.
  وي اظهار داشت: مسئولان كنترل رادار هنگامي كه متوجه تغيير مسير اين هواپيما مي‌شوند، پنج بار با خلبان هواپيما تماس مي‌گيرند، اما هيچ ارتباطي برقرار نمي‌شود.
  مؤني‌رخ خاطرنشان كرد: اين هواپيما به مدت 17 ثانيه تا 270 درجه تغيير مسير ناگهاني مي‌دهد و در مدت زمان 5/1 دقيقه سقوط مي‌كند.
  مدير عامل شركت فرود‌گاه‌هاي كشور تأكيد كرد: اين هواپيما تا هنگام پرواز، تحت كنترل سه رادار مركز كنترل ايلوان در زنجان، مركز كنترل فرود‌گاه مهر‌آباد و مركز كنترل فرودگاه امام خميني قرار داشته است.
  مؤمني رخ با بيان اينكه اين هواپيما در خط مركزي كريدر هوايي پرواز مي‌كرده است، اظهار داشت: پس از قطع ارتباط هواپيماي كاسپين با مركز كنترل پرواز، از خلبان‌هاي هواپيماهاي آسمان و ايران‌اير كه در آن مناطق در حال پرواز بوده‌اند خواسته شده بود كه با هواپيماي مذكور ارتباط برقرار كنند كه آنها نيز موفق به برقراري ارتباط نمي‌شوند.
  مؤمني رخ با بيان اينكه شركت هواپيمايي كاسپين در طول هفته چهار پرواز در اين مسير برقرار كرده است، افزود: هواپيماي توپولوف كاسپين در حدود يك‌ماه پيش تأييديه دارا بودن استاندارد را از شركت سازنده كسب كرده بود.

  به گزارش فارس هواپيماي توپولوف شركت هواپيمايي كاسپين كه در مسير تهران - ايروان در حال پرواز بود، 16 دقيقه پس از برخاستن از فرودگاه بين المللي حضرت امام خميني‌(ره‌) در منطقه روستاي جنت آباد استان قزوين دچار سانحه شد‌ و به علت وجود 20 تن بنزين در باك آن، با انفجار مهيبي مواجه شد.
  ‌اين گزارش حاكي است شماره پرواز اين هواپيما 7908 است.
  به گزارش فارس كارشناسان دليل احتمالي وقوع اين حادثه را نقص فني اعلام كرده‌اند.

  مصاحبه از سعيد موذني
  #33 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 00:29:48

 6. The Following 2 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009), W mahan 5 (March 7th, 2011)

 7. taha_nadri ?????? ??
  taha_nadri
  هوانورد عادی - گروهبان سوم
  November 2008
  iran tehran
  29
  تعداد تشکر : 24
  Thanked 38 Times in 15 Posts

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  اسم خلبان و كمك خلبان اين پرواز كسي از دوستان مي دونه
  #34 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 01:27:49

 8. The Following User Says Thank You to taha_nadri For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 9. mihajlovic ?????? ??
  mihajlovic
  هوانورد عادی-استوار دوم
  June 2009
  مشهد
  134
  تعداد تشکر : 422
  Thanked 432 Times in 96 Posts

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  واقعا فاجعه تلخي اتفاق افتاد.خدا قربانيانش رو رحمت كنه.من كه ديگه نميدوونم چي بايد بگم.واقعا اعصابم ريخته بهم.خدا همشون رو بيامرزه.
  انسانها همانی می شوند که اغلب به آن فکر می کنند...
  #35 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 01:34:30

 10. The Following User Says Thank You to mihajlovic For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 11. mihajlovic ?????? ??
  mihajlovic
  هوانورد عادی-استوار دوم
  June 2009
  مشهد
  134
  تعداد تشکر : 422
  Thanked 432 Times in 96 Posts

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  اين گزارش حاكي بر اساس اطلاعات كسب شده توسط خبرنگار فارس، خلبان هواپيماي توپولف 7908 شركت كاسپين، كاپيتان "شير اكبري " بوده است.
  اين گزارش حاكي است ليست اسامي مهمانداران اين هواپيما به شرح زير است:
  1- قائم مقامي
  2- ملك نژاد
  3- فرهادي
  4- جواني‌
  انسانها همانی می شوند که اغلب به آن فکر می کنند...
  #36 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 01:36:35

 12. The Following User Says Thank You to mihajlovic For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 13. Eshghe Parvaz ?????? ??
  Eshghe Parvaz

  کارشناس هوانوردی
  December 2008
  ايران
  1,312
  تعداد تشکر : 8,798
  Thanked 6,109 Times in 1,045 Posts

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  ??? ??? ????? ???? ???? taha_nadri
  اسم خلبان و كمك خلبان اين پرواز كسي از دوستان مي دونه
  خلبان مرحوم كاپيتان علي اصغر شير اكبري ، كمك خلبان مرحوم مهدي سهيل و مهندس پرواز مرحوم نيما صالحي رزوه بودند .
  #37 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 01:51:37

 14. The Following User Says Thank You to Eshghe Parvaz For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 15. mihajlovic ?????? ??
  mihajlovic
  هوانورد عادی-استوار دوم
  June 2009
  مشهد
  134
  تعداد تشکر : 422
  Thanked 432 Times in 96 Posts

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  جهت اطلاع دوستان اين هواپيما با رجيستري EP-CPG قديمي ترين هواپيماي كاسپين بوده.اولين پروازش رو در سال 1987 يعني 22 سال پيش انجام داده.واقعا باعث تأسفه.
  انسانها همانی می شوند که اغلب به آن فکر می کنند...
  #38 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 01:51:40

 16. The Following User Says Thank You to mihajlovic For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 17. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,850 Times in 3,722 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  [size=medium]دو جعبه سياه هواپيماي توپولوف مسافربري کشف شد[/size]

  رييس کارگروه بحران وزات راه و ترابري از کشف دو جعبه از سه جعبه سياه هواپيماي توپولوف مسافربري خبر داد.

  "احمد مجيدي" که به منظور بررسي حادثه و تشکيل کميسون ويژه در استانداري قزوين مستقر شده چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: سيستم صوتي و عملکردي اين هواپيما توسط کارشناسان فني سازمان هواپيمايي کشور کشف شده و تلاش براي يافتن جعبه سياه سوم همچنان ادامه دارد.
  وي با اشاره به آسيب بسيار شديد اين دوجعبه کشف شده اظهار داشت: کارشناسان در حال بررسي چگونگي استفاده از اين دو جعبه سياه براي يافتن علت سقوط هواپيما هستند.
  اين مسوول، تصريح کرد: در صورتي که نتوان از اين دو جعبه سياه اطلاعات لازم را کسب کرد براي تعمير و يافتن علت سقوط هواپيما آنها را به کشور سازنده آن ارسال خواهيم کرد.
  وي با اشاره به وقوع حادثه در ساعت 11 و 33 دقيقه ظهر چهارشنبه بيان داشت: بلا فاصله پس از اين حادثه کميسيون ويژه بحران به دستور رييس جمهور و در وزارت راه و ترابري تشکيل شد.
  مجيدي اضافه کرد: کميسيون مشابهي نيز در استانداري قزوين و به رياست استاندار اين استان تشکيل شد و 20 دقيقه پس از وقوع حادثه نيروهاي هلال احمر، اورژانس و انتظامي به محل حادثه رسيدند.
  وي با اشاره به زمان شروع جمع آوري اجساد از ابتداي زمان حادثه خاطر نشان کرد: کار جمع آوري اجساد به اتمام رسيده و نيروهاي مستقر در منطقه جنت آباد مشغول جمع آوري قطعات هواپيما هستند.
  رييس کميسيون بحران وزارت راه و ترابري اين حادثه را بسيار عميق توصيف کرد و گفت: شدت ضربه در زمان سقوط هواپيما به گونه اي بود که قطعات آن به اشياي بسيار ريز تبديل شده اند.
  وي در پايان عوامل جوي را در وقوع اين حادثه دخيل ندانست و خاطر نشان کرد: در زمان اين حادثه سرعت باد 10 کيلومتر بر ساعت و درجه حرارت 35 درجه سانتيگراد گزارش شده است.

  http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=590752
  #39 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 01:56:18

 18. The Following User Says Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

 19. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,850 Times in 3,722 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? RE: خبر فوري // سقوط يك فروند توپولف كاسپين + عکس و فیلم //اختصاصي//

  [size=medium]يك استاد خلبان هواپيما:
  علت سقوط هواپيما توپولوف قطعا اشكال فني بوده است
  خبرگزاري فارس: يك استاد خلبان هواپيما گفت: شواهد نشان مي‌دهد كه سيستم كنترلي و فرامين هواپيما قبل از سقوط از كار افتاده و از اختيار خلبان خارج شده است.
  [/size]


  به گزارش خبرنگار فارس، خلبان دهقان‌پور افزود: قطعاً اشكال فني باعث سقوط هواپيماي توپولوف عازم ايروان شده است، چرا كه هواپيما قبل از سقوط ،270 درجه تغيير مسير داده است.
  وي افزود:‌ البته اين احتمال وجود دارد كه خلبان به خاطر مشكلي كه ايجاد شده قصد تغيير مسير را داشته تا در جاي ديگري فرود آيد.
  دهقان‌پور كه در بخش ويژه خبري شبكه 2 سخن مي‌گفت: افزود: قبل از پرواز كل هواپيماها چك مي‌شوند. مهندسين پرواز هواپيما را مورد بررسي قرار مي‌دهند و حتي خود خلبان نيز هواپيما را كنترل مي‌كند.
  وي اضافه كرد: پس از آن خلبان داخل هواپيما را نيز كنترل مي‌كند و تمام گزارش‌هاي پروازهاي قبلي را بررسي مي‌كند.
  اين استاد خلبان هواپيما افزود: كتابي در داخل هواپيما وجود دارد كه در آن تمام گزارش‌هاي قبلي پرواز موجود است و اين گزارش‌ها توسط مسئول فني هواپيما امضا مي‌شود و تا خلباني آن فرم را نبيند كه داراي امضاي مسئول فني هواپيما است پرواز نمي‌كند.
  اين استاد خلبان افزود: هيچ خلباني قبل از بررسي‌هاي لازم پرواز نمي‌كند چرا كه جان خودش نيز در خطر است.
  دهقان‌پور همچنين افزود: اين هواپيما كه توپولوف 154 است داراي 3 موتور بوده و به لحاظ قدرت موتور قوي بوده و چنانچه 2 موتور و حتي به طور همزمان 3 موتور آن در ارتفاع 28 هزار پايي از كار بيفتند، خلبان قادر خواهد بود، اين هواپيما را همانند يك كايت بين 20 تا 30 مايل در آسمان سر دهد.
  وي تاكيد كرد: چنانچه اشكال در سيستمهاي كنترلي و فرامين هواپيما باشد و اين سيستمها از كار بيفتند يا چنانچه اشكال در قسمت دم هواپيما باشد، در اين شرايط ديگر كاري از دست خلبان ساخته نخواهد بود.
  گفتني است، ظهر امروز يك فروند هواپيماي مسافربري توپولوف متعلق به شركت كاسپين كه در مسير تهران-ايروان در حال حركت بود، دچار حادثه شد و در اطراف قزوين سقوط كرد كه بر اثر اين حادثه تمام 168 سرنشين آن جان باختند.
  #40 ارسال شده در تاريخ July 16th, 2009 در ساعت 02:14:38

 20. The Following User Says Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  M.Abbasi (September 6th, 2009)

??????? ?????

 1. ????: 18
  ????? ?????: January 4th, 2012, 10:59:15

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0