خبرگزاري فارس: سرويس حمل و ‌نقل هوايي فرانسه امروز در ادامه تظاهرات و اعتصاب كاركنان فرودگاه‌هاي اين كشور شاهد اختلالات ترافيكي شديد بود.

ترافيك هوايي فرانسه امروز به سبب تظاهرات و اعتصاب كاركنان فرودگاه‌هاي اين كشور شاهد اختلالات ترافيكي شديد بود. كاركنان كنترل فرودگاههاي فرانسه از روز گذشته در پاسخ به فراخوان اتحاديه‌هاي خود اعتصاب كردند و تا روز پنج‌شنبه به اعتصاب خود ادامه خواهند داد. اين اعتصاب در اعتراض به طرح تشكيل آسمان واحد اروپايي انجام مي‌شود و تاكنون سبب لغو بيش از 50 درصد از پروازهاي فرودگاه‌هاي فرانسه شده است.

بر اساس طرحي كه با اعتراض اعتصاب‌كنندگان روبرو است فرانسه قرار است با ادغام بخش كنترل فرودگاههاي خود با چهار كشور هلند، بلژيك ، سوئيس و لوكزامبورگ، از تعداد كاركنان و هزينه‌هاي خود در اين زمينه بكاهد. اين طرح قرار است ظرف پانزده سال آينده با تشكيل يك سازمان اروپايي، كنترل بخش هواپيمايي در كشور‌هاي عضو اتحاديه اروپا را بر عهده بگيرد.

اين اعتصاب، سومين اعتصاب كاركنان فرودگاه‌هاي فرانسه از اول سال جاري ميلادي تاكنون محسوب مي‌شود. اعتصاب كاركنان بخش كنترل پرواز فرانسه در حالي صورت مي‌گيرد كه هزاران نفر نيز از آغاز هفته جاري در پي كشته شدن اخير يك جوان 27 ساله، اقدام به خشونت و ناآرامي در شهر گرونوبل فرانسه كرده‌اند.