برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? بروز نقص فنی در سیستم خنک کننده ایستگاه فضایی

  ساکنان ایستگاه بین المللی فضایی پس از اینکه بخشی از سیستم خنک کننده ایستگاه به ناگهان از کار افتاد ناچار به کاهش مصرف میزان انرژی شده و باید دو راهپیمایی فضایی خارج از برنامه را برای تعمیر آن انجام دهند
  مقامات ناسا تاکید کردند سه فضاپیمای آمریکایی و سه فضاپیمای روسی ساکن ایستگاه به هیچ وجه در خطر نیستند. این سازمان برای ترمیم اختلال ایجاد شده طرح اجرای راهپیمایی های فضایی اضطراری را در دست بررسی دارد.  بدون وجود کنترلهای حرارتی، حرارت بخش رو به خورشید ایستگاه فضایی می تواند تا 121 درجه سلسیوس یا 250 درجه فارنهایت افزایش و در بخش پشت به خورشید ایستگاه تا منفی 157 درجه سلسیوس کاهش پیدا کند. به گفته ناسا شاید بتوان نقطه ای با درجه حرارت متعادل در ایستگاه پیدا کرد اما یافتن این نقطه به هیچ وجه کاری خوشایندی نخواهد بود.  در حال حاضر ایستگاه فضایی میزان مصرف انرژی خود را به حداقل رسانده و در برابر بروز اختلالات بیشتر در سیستم خنک کننده کاملا بی دفاع است.  این اختلال در شب شنبه رخ داد، زمانی که یکی از دو پمپ خنک کننده آمونیاکی خاموش شده و منجر به فعال شدن آژیر خطر ایستگاه شد. این دو بخش خنک کننده تضمین می کنند که حرارت هیچ یک از تجهیزات الکترونیکی ایستگاه از حد مجاز بیشتر نخواهد شد.  در پی این اختلال مدار gps، چندین دستگاه مبدل انرژی و یکسری از تجهیزات که دستورات را به ابزارهای مختلف ایستگاه هدایت می کردند به حالت خاموش درآمدند. از میان چهار ژیروسکوپ ایستگاه که وظیفه مسیریابی ایستگاه را به عهده دارند نیز دو دستگاه خاموش شدند.  تلاشهای مرکز کنترل برای فعال سازی دوباره بخش از کار افتاده سیستم خنک کننده ناموفق باقی ماند و تعمیرات بعدی نیازمند جایگزینی پمپ آسیب دیده آمونیاکی خواهد بود که این کار نیز حداقل به دو راهپیمایی فضایی نیاز خواهد داشت.  ناسا اعلام کرد بی درنگ فعالیتهایی را برای رفع نقص فنی ایجاد شده آغاز خواهد کرد و مشکل به وجود آمده مشکلی نیست که ناسا بخواهد در رفع آن تاخیر بیاندازد.  بر اساس گزارش بی بی سی، در حال حاضر دو پمپ یدکی در خارج از ایستگاه ذخیره شده اند و دو نفر از ساکنان آمریکایی ایستگاه نیز برای انجام راهپیمایی که روز پنجشنبه با هدف نگهداری و تعمیرات معمولی انجام می گیرند، آماده هستند.
  #1 ارسال شده در تاريخ August 2nd, 2010 در ساعت 19:13:57

 2. The Following 2 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Eshghe Parvaz (August 2nd, 2010), Real Flight (August 2nd, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0