تین نیوز: خط پرواز مستقیم از منامه پایتخت بحرین به اصفهان از امروز پنجنشبه و طی مراسمی با حضور سفیر ایران گشایش یافت.
مراسم اعلام رسمی برقراری پروازهای مستقیم خطوط هواپیمائی گلف ایر بین منامه و بحرین در حاشیه اعلام پنج خط پروازی جدید این شرکت صبح امروز توسط مدیر عامل شرکت هواپیمائی گلف ایر و باحضور سفرا و نمایندگان این کشورها و رسانه های گروهی محلی و خارجی در سالن همایشهای هتل گلف برگزار شد.
حسین امیرعبداللهیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در بحرین نیز در مراسم گشایش خط پروازی منامه به اصفهان حضور داشت.
سامی المجالی مدیرعامل شرکت هواپیمائی گلف ایر در این مراسم طی سخنانی بطور رسمی افزایش خطوط پروازی این شرکت به شهرهای اصفهان در جمهوری اسلامی ایران، عدن، بصره، آدیس آبابا و کلمبو را اعلام کرد.
وی افزایش خطوط پروازی مستقیم بین منامه و ایستگاه های پروازی جدید این شرکت را در چارچوب سیاست گسترش و توسعه هر چه بیشتر آن یاد کرد.
دولت بحرین در راستای حمایت از شرکت هواپیمائی گلف ایر و بحرین ایر طی صدور دستور العملی به تمامی وزارتخانه ها، سازمانها و ارگانهای دولتی دستور داده است ماموریتهای دولتی و یا دعوت به بحرین بوسیله این دو شرکت انجام شود.
پروازهای کنونی شرکت هواپیمائی گلف ایر به جمهوری اسلامی ایران 25 پرواز در هفته به شهرهای مشهد، تهران و شیراز است که پروازهای منامه به اصفهان نیز به برنامه های پروازی این شرکت افزوده خواهد شد. ایجاد خط پرواز مستقیم بین منامه و جزیره کیش نیز در دستور کار طرفین قرار دارد.
شرکت هواپیمائی بحرین ایر نیز به عنوان دومین شرکت حمل و نقل هوائی این کشور در حال حاضر هفته ای شش پرواز به شهرهای مختلف کشورمان دارد.
شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) در حال حاضر با 5 تا 7 پرواز در هفته، مسافرین دو کشور را بین منامه و شهرهای کشورمان و یا به صورت ترانزیت جابجا می کند.
شرکت ماهان ایر نیز هفته ای دو پرواز به منامه دارد.
افزایش پروازهای شرکتهای هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران در این مسیرها در حال انجام است.
مرجع : خبرگزاری مه