(تیک آف - Takeoff.ir) - کارگروه حمل و نقل کشور موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما و تعیین فرودگاههای فعال و غیرفعال کشور را بررسی کرد.

در جلسه کارگروه حمل و نقل کشور که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، به منظور ساماندهی وضعیت حمل و نقل هوایی کشور، مسائل کلان صنعت هوانوردی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین طرح جامع فرودگاهها برای تعیین تعداد فرودگاههای فعال و غیر فعال در این جلسه بررسی شد.

براساس اعلام شرکت فرودگاههای کشور، هم اکنون 54 فرودگاه در کشور داریم که گفته می شود از این تعداد، 34 فرودگاه غیر فعال هستند. حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری دلیل غیرفعال بودن برخی فرودگاهها را نداشتن مسافر اعلام کرده است.

بررسی ضرورت احداث فرودگاه در نقاط مختلف کشور و موضوع تعرفه بلیت هواپیما از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در حال حاضر وزارت راه و ترابری با محوریت سازمان هواپیمایی کشوری بحث افزایش قیمت بلیت هواپیما در فاز اول و آزادسازی قیمت آن در مرحله دیگر - همزمان با اجرای هدفمندی یارانه ها در کشور- را پیگیری می کند.

حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری، سید مسعود میرکاظمی وزیر نفت، مسعود زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران، محمد جواد محمدی زاده معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست،‌ محمد رویانیان مشاور رئیس جمهور و رئیس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور و ابراهیم عزیزی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور از جمله اعضای کارگروه حمل و نقل کشور به شمار می روند.