برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. tom cat ?????? ??
  tom cat
  اخراج دائم
  July 2010
  مناطق سیل زده پاکستان
  485
  تعداد تشکر : 1,031
  Thanked 923 Times in 329 Posts

  Cool در صورت حمله به ايران جهان به سمت جنگ جهاني سوم خواهد رفت  پايگاه اينترنتي "گلوبال ريسرچ ": (بخش اول)
  در صورت حمله به ايران جهان به سمت جنگ جهاني سوم خواهد رفت
  خبرگزاري فارس: استاد مشهور دانشگاه اتاوا در مقاله‌اي در پايگاه اينترنتي "گلوبال ريسرچ " به بررسي پيامدهاي جنگ عليه ايران پرداخته و معتقد است در صورت حمله به ايران جهان به سمت جنگ جهاني سوم خواهد رفت.
  به گزارش فارس، پايگاه اينترنتي "گلوبال ريسرچ " (Global Research) در مقاله‌اي تحليلي به قلم "مايكل چسودوسكي " (Michael Chossudovsky) استاد دانشگاه "اتاوا " كانادا و نويسنده كتاب "جهاني شدن فقر " معتقد است: آدمي در دو راهي‌هايِ خطرناكي قرار گرفته است. مقدمات جنگ براي حمله به ايران در "وضعيت پيشرفته آمادگي " قرار دارد. سيستم‌هاي تسليحاتي پيشرفته از جمله كلاهك‌هاي هسته‌اي به طور كامل مستقر شده‌اند.
  به نوشته چسودوسكي، اين اتفاق نظامي از اواسط دهه 90 در دستور كار "پنتاگون " بوده است. ابتدا عراق و سپس با توجه به سند محرمانه فرماندهي مركزي ايالات متحده در سال 1995، ايران نيز در دستور اين كار قرار گرفت.
  وي با اشاره به اينكه تشديد تنش‌ها بخشي از اين برنامه نظامي است ادامه مي‌دهد: در حالي‌كه ايران همراه با سوريه و لبنان هدف‌هاي بعدي به شمار مي‌روند، اين استقرار نظامي راهبردي نيز كره شمالي، چين و روسيه را تهديد مي‌كند.
  از سال 2005، ايالات متحده و متحدان او از جمله شركاي ناتو در آمريكا و نيز رژيم صهيونيستي، در استقرار گسترده و ذخيره‌سازي سيستم‌هاي تسليحاتي پيشرفته دخيل شده و سيستم‌هاي هوايي- دفاعي ايالات متحده، كشورهاي عضو ناتو و اسرائيل به طور كامل يكپارچه شده‌اند.
  استاد دانشگاه اتاوا تاكيد مي‌كند كه اين يك تلاش هماهنگ از سوي پنتاگون، ناتو، نيروهاي دفاعي اسرائيل (IDF) همراه با دخالت ارتش فعال چندين كشور غير ناتو از جمله كشورهاي عربيِ خط مقدمِ اعضاي گفتگوي مديترانه‌اي ناتو و طرح همكاري استانبول (شامل 10 كشور عرب به اضافه رژيم صهيونيستي است)، عربستان سعودي، ژاپن، كره جنوبي، هند، اندونزي، سنگاپور، استراليا است.
  وي سپس نقش مصر، كشورهاي حوزه خليج‌فارس و عربستان سعودي را در اين زمينه مورد توجه قرار داده و مي‌نويسد: اين كشورها در "اتحاد نظامي گسترده " ارتباط خاصي با هم دارند. مصر عبور و مرور كشتي‌هاي جنگي و نفتكش‌ها را از طريق كانال سوئز كنترل مي‌كند. عربستان سعودي و كشورهاي حوزه خليج‌فارس، سواحل جنوب غربي خليج‌فارس، تنگه هرمز و خليج عمان را اشغال كرده‌اند. در اوايل ژوئن، مصر به طور مكرر اجازه رفت و آمد را به يك كشتي اسرائيلي و 11 كشتي آمريكايي داده بود تا از طريق كانال سوئز رفت و آمد كنند... يك پيام آشكار به ايران...
  در 12 ژوئن، رسانه‌هاي مطبوعاتي منطقه‌اي اين‌گونه گزارش دادند كه عربستان سعودي حق پرواز در حريم هوايي كشورش را به اسرائيل داد...
  نويسنده كتاب پرفروش جهاني شدن فقر با انتقاد از راه‌انداختن جنگ به بهانه مبارزه با تروريسم افزود: پيش از دكترين نظامي در 11/9، اين استقرار گسترده تسليحات نظامي را به عنوان بخشي از به اصطلاح "جنگ جهاني عليه تروريسم "، با هدف قرار دادن سازمان‌هاي تروريست غير دولتي از جمله القاعده و با آنچه كه "حمايت دولت از تروريسم " مي‌نامد ( شامل ايران، سوريه، لبنان، سودان) معرفي كرد.
  وي در ادامه مقاله خود مي‌پرسد: آيا راه‌اندازي پايگاه‌هاي نظامي جديد ايالات متحده، ذخيره‌سازي سيستم‌هاي تسليحاتي پيشرفته از جمله تسليحات هسته‌اي تاكتيكي و غيره به عنوان بخشي از دكترين نظامي- دفاعي انحصاري و تحت پوشش "جنگ جهاني عليه تروريسم " به اجرا درآمده بود؟

  • جنگ و بحران اقتصادي

  اين فعال ضد صهيونيست با تاكيد براينكه پيامدهاي حمله ايالات متحده - ناتو و اسرائيل به ايران بسيار گسترده است، مي‌افزايد: جنگ و بحران اقتصادي ارتباط تنگاتنگي با هم دارند. جنگ اقتصاد از سوي "وال استريت " (Wall Street) سرمايه‌گذاري مي‌شود، كه در واقع به عنوان طلبكار دولت ايالات متحده نيز تلقي مي‌گردد. توليدكنندگان تسليحات ايالات متحده طرف مقابل قراردادهاي خريد چند ميليارد دلاري وزارت دفاع آمريكا براي سيستم‌هاي تسليحاتي پيشرفته هستند. در مقابل، "جنگ نفت " در خاورميانه و آسياي مركزي به طور مستقيم در خدمت منافع غول‌هاي نفتي انگليس- آمريكا است.

  • رسانه‌هاي محدود كننده

  نويسنده در اين فراز از مقاله خود به انتقاد از نقش رسانه‌ها پرداخته و مي‌نويسد: همان‌طور كه افكار عمومي، از طريق جار و جنجال رسانه‌ها به طور ضمني حامي، بي‌تفاوت يا نادان نسبت به جنگ هستند، بنابراين تأثيرات احتمالي به عنوان عمليات تنبيهي موقت عليه تأسيسات هسته‌اي ايران به جاي يك جنگ سخت مورد تأييد قرار مي‌گيرند.
  مقدمات جنگ شامل استقرار تسليحات توليد شده ايالات متحده و رژيم صهيونيستي است. از طرفي، پيامدهاي ويران‌گر جنگ هسته‌اي در اين زمينه بي‌اهميت است و از طرفي به سادگي قابل ذكر نيست.
  استاد دانشگاه اتاوا افزود: طبق اظهارات رسانه‌ها و دولت‌ها، "بحران حقيقي " بشريت را تهديد مي‌كند و اين جنگ نيست بلكه گرم شدن كره زمين است. رسانه‌ها بايد بحران را در جايي ايجاد كنند كه در آنجا بحراني وجود ندارد: يك ترس جهاني - ترس از شيوع جهاني H1N1 " " (آنفولانزاي خوكي) است - اما به‌ نظر نمي‌رسد كه كسي از جنگ هسته‌اي مورد حمايت ايالات متحده بترسد.
  به اعتقاد چسودوسكي جنگ عليه ايران به عنوان يك مسئله در ميان ديگران به افكار عمومي القا شده است. همان‌طور كه به عنوان گرم شدن كره زمين تلقي نمي‌گردد به عنوان يك تهديد براي كره زمين نيز به شمار نمي‌رود و در صدر اخبار قرار ندارد. واقعيت اين است كه حمله به ايران مي‌تواند منجر به تشديد تنش‌ها گردد ولي گويا برخي معتقدند به طور بالقوه آغاز يك "جنگ جهاني " موضوع نگران كننده‌اي نيست.

  • استفاده سيا و پنتاگون از توليدات هاليوود

  مايكل چسودوسكي به نقش هاليوود نيز در اين امر اشاره مي‌كند: ماشين كشتار جهاني نيز از فرقه تثبيت شده كشتار و نابودي كه در فيلم‌هاي هاليوود نيز نفوذ كرده، حمايت مي‌كند. اين فرقه كشتار از جانب سيا و پنتاگون كه از توليدات هاليوود نيز به عنوان ابزار تبليغات براي جنگ حمايت مي‌كنند، تأييد مي‌شود.
  "باب بائر "، (Bob Baer) مأمور سابق سيا در اين رابطه گفت: "نوعي همزيستي ميان سيا و هاليوود وجود دارد " و اين مسئله را نيز افشا كرد كه "جرج تنت "، مدير سابق سيا در حال حاضر "در خارج از هاليوود و درحال سخنراني در استوديو است. "
  اين مقاله در ادامه به بيان نقش و ويژگي اين ماشين كشتار پرداخته و مي‌نويسد: ماشين كشتار در يك سطح جهاني و در چارچوب ساختار فرماندهي مبارزه واحد، استقرار پيدا كرده است. اين ماشين به صورت منظم از نهادهاي دولتي، شركت رسانه‌ها و مأمورين عالي رتبه و روشنفكران نظم نوين جهان در گروه متفكران واشنگتن و مؤسسات پژوهشي مطالعات راهبردي، به عنوان يك ابزار بلامنازع استفاده مي‌كند.
  استاد دانشگاه اتاوا معتقد است اين رسانه‌ها و موسسات به تبليغ اين مفاهيم مي‌پردازند: فرهنگ كشتار و خشونت در آگاهي انسان القا شده است. جنگ به طور گسترده به عنوان بخشي از روند اجتماعي پذيرفته شده است؛ ميهن نياز به "دفاع " و محافظت دارد. "خشونت مشروع " و كشتار غير قانوني مستقيماً عليه "تروريست‌ها " به عنوان ابزارهاي لازم امنيت ملي در دموكراسي‌هاي غربي مورد حمايت قرار مي‌گيرد.

  • طراحان جنگ پاداش دريافت مي‌كنند

  نويسنده مقاله در ادامه مي افزايد: "جنگ بشردوستانه " از جانب جامعه به اصطلاح بين‌المللي حمايت شده و به عنوان يك عمل جنايي محكوم نمي‌گردد. طراحان اصلي آن نيز به دليل كمك‌هايي به صلح جهاني پاداش دريافت كردند. مسئله واضح و مشخص مشروعيت آشكار جنگ، به دليل تصور غيرواقعي از امنيت جهاني است.
  يك حمله هوايي "بازدارنده " عليه ايران منجر به تشديد تنش‌ها خواهد شد.
  در حال حاضر سه نمايش جنگي مجزا در آسياي مركزي خاورميانه وجود دارد: عراق، افغانستان- پاكستان، و فلسطين.
  آيا ايران هدف يك حمله هوايي "بازدارنده " از سوي نيروهاي متحد و كل منطقه، از مديترانه شرقي تا مرز غربي چين همراه با افغانستان و پاكستان خواهد بود، در اين صورت آتش جنگ شعله‌ور شده و ما به طور بالقوه به سمت سناريوي جنگ جهاني سوم مي‌رويم. اين جنگ، هم‌چنين به لبنان و سوريه نيز گسترش پيدا مي‌كند.
  وي با اشاره به تهديدهاي صورت گرفته عليه ايران معتقد است: اگر آنها قصد حمله داشته باشند، طبق اظهارات رسمي ايالات متحده - ناتو بسيار بعيد به نظر مي‌رسد كه بمب‌گذاري‌ها تنها به تأسيسات هسته‌اي ايران محدود شود. مسئله‌اي كه احتمال وقوع بيشتري دارد، حمله هوايي سراسري به دو زيرساخت نظامي و غيرنظامي، سيستم‌هاي حمل و نقل، كارخانجات، ساختمان‌هاي عمومي است.
  اين نويسنده سپس به موقعيت استراتژيك ايران و خاورميانه اشاره كرده و مي‌نويسد: طبق يك برآورد ايران با 10 درصد ذخاير نفت و گاز جهان، پس از عربستان سعودي با 25 درصد و عراق 11 درصد ذخاير برآورد شده، حائز رتبه سوم است. در مقايسه، ايالات متحده كمتر از 2.8 درصد از ذخاير نفت جهاني را داراست. ذخاير نفتي ايالات متحده كمتر از 20 ميليارد بشكه برآورد شده است. منطقه وسيعتري در خاورميانه و آسياي مركزي داراي ذخاير نفتي است كه بيش از سه برابر ذخاير آمريكا است، و نشان‌دهنده بيش از 60 درصد ذخاير كلي جهان است.
  مسئله مهم كشف اخير است با اين عنوان كه ايران دومين و بزرگترين ذخيره شناخته شده گاز طبيعي در "سومار " و "هالگان " است كه اين مقدار در حدود 12.4 تريليون فوت مكعب تخمين زده شده است.
  اين تحليل‌گر مسائل بين‌اللمل سپس تاكيد مي‌كند: هدف قرار دادن ايران تنها در اصلاح نظارت انگليس - آمريكا بر اقتصاد نفت و گاز ايران نيست، بلكه شامل مسيرهاي خط لوله مي‌شود، هم‌چنين ايران در مورد حضور و تأثير چين و روسيه در منطقه با چالش مواجه است.
  حمله طراحي شده عليه ايران بخشي از نقشه راه نظامي جهاني هماهنگ است. هم‌چنين، اين حمله بخشي از "جنگ طولاني " پنتاگون، منفعت جنگ سخت ولي بدون مرز، طرح سلطه جهاني متوالي عمليات‌هاي نظامي به شمار مي‌رود.
  مايكل چسودوسكي در همين زمينه مي‌افزايد: طراحان نظامي ايالات متحده – ناتو، سناريوهاي جدي از تشديد تنش نظامي را پيش‌بيني كرده‌اند. آن‌ها هم‌چنين به طور كامل از عواقب ژئوپليتيكي آگاهي دارند، به عبارتي ديگر جنگ مي‌تواند فراتر از منطقه آسياي مركزي خاورميانه نيز گسترش پيدا كند. تأثيرات اقتصادي بر بازارهاي نفت و غيره نيز تجزيه و تحليل شده است.
  وي در پايان مقاله خود مي‌نويسد: در حالي‌كه ايران، سوريه و لبنان اهداف اصلي به شمار مي‌روند، كره شمالي، ونزوئلا و كوبا هدف تهديدات ايالات متحده قرار دارند.
  ساختار اتحادهاي نظامي در معرض خطر قرار دارد. استقرار نظامي ايالات متحده - ناتو- اسرائيل از جمله مانورها و تمرينات نظامي، مرزهاي مهم روسيه و چين و نيز يك رابطه مستقيم با جنگ پيشنهادي عليه ايران را هدايت مي‌كند.
  اين تهديدات پنهاني، از جمله زمان‌بندي، اشاره‌اي آشكار به قدرت‌هاي سابق دوران جنگ سرد است كه به هر نحوي نمي‌توانند در حمله سابق ايالات متحده عليه ايران تجاوز كنند.

  ادامه دارد...
  ?????? ???? tom cat : August 22nd, 2010 ?? ???? 17:41:16
  #1 ارسال شده در تاريخ August 19th, 2010 در ساعت 13:41:48

 2. The Following 9 Users Say Thank You to tom cat For This Useful Post:

  ashkan154 (July 8th, 2011), att89 (July 26th, 2011), Eshghe Parvaz (August 19th, 2010), Hamed zare (August 26th, 2010), mohammadnt (February 16th, 2011), Razgriz (September 19th, 2010), SKY ANGEL (November 11th, 2011), thunderbolt (May 9th, 2011), سلیمانیان (November 17th, 2011)

??????? ?????

 1. هواپيمايي ايران بالاتر از آمريكا در گزارش رسمي ايكائو
  ???? Yasser_Maximus ?? ????? اخبار سازمانهای جهانی هوانوردی
  ????: 11
  ????? ?????: January 15th, 2014, 22:27:19
 2. ????: 0
  ????? ?????: June 5th, 2011, 09:31:32
 3. سقوط هواپيماي آمريكايي سه قرباني گرفت
  ???? thunderbolt ?? ????? سوانح غیر نظامی
  ????: 0
  ????? ?????: June 1st, 2011, 21:26:59
 4. ????: 6
  ????? ?????: March 10th, 2011, 18:56:25

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0