برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. black-pilot ?????? ??
  black-pilot

  هوانورد فعال-سرهنگ
  December 2009
  زمین
  1,073
  تعداد تشکر : 1,025
  Thanked 3,419 Times in 1,039 Posts

  ??? ??? بهره‌ور نبودن صنعت هوايي با وجود چند صد ميليارد سرمايه انباشته/كليه‌ انحصارات لغو و نرخ حمل و نقل هوايي آزاد مي‌شود

  با توجه به اين‌كه تعيين نرخ دولتي بليت هواپيما باعث ناتواني مالي شركت‌هاي هواپيمايي و پايين بودن بهره‌وري در صنعت هوايي كشور و در نتيجه فرسوده شدن ناوگان شده و تنها نيمي از ظرفيت‌ها و امكانات فرودگاهي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، كميسيون تلفيق برنامه‌ي پنجم، دولت را مكلف كرد به منظور ارتقاي بهره‌وري، كليه‌ انحصارات لغو و نرخ حمل و نقل هوايي آزاد ‌شود.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تهيه قطعات يدكي هواپيما در پي تحريم مشكلات عديده‌اي را براي صنعت و شركت‌هاي هواپيمايي ايجاد و تعداد زيادي از هواپيماها را زمين‌گير كرده است كه اين امر به افت شديد بهره‌وري در صنعت هوايي منجر شده، اما با توجه به اين‌كه مجموعه حمل و نقل هوايي كشور امكان بهره‌ور شدن را دارد، مي‌توان با وجود مشكلات خارجي و با استفاده از راهكارهاي مديريتي، كيفيت خدمات در اين بخش را ارتقا داد و صنعت را بهره‌ور كرد.

  در اين ميان عده‌اي از كارشناسان معتقدند كه مجموعه حمل و نقل هوايي كشور به دليل ضعف مديريتي بهره‌ور نيست؛ در صورتي كه مي‌توان به راحتي مشكلاتي را كه در مديريت ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها وجود دارد مورد توجه قرار داد و با اعمال برنامه صحيح، فاصله هزينه‌ها و درآمدها را كاهش داد تا اين بخش بهره‌ور شود.


  به اعتقاد آنان با تصميم گيري در ساختار اداري فرودگاه‌ها مي‌توان بهره‌وري را افزايش داد كه در اين شرايط هزينه‌هاي فرودگاهي و در نتيجه قيمت خدمات فرودگاهي براي ايرلاين ها كاهش مي‌يابد كه كمك حال جلوگيري از افزايش قيمت بليت هواپيما نيز خواهد بود.

  اما زيان‌ده بودن شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران يكي از عوامل بسيار مهم در پايين بودن بهره‌وري صنعت هوايي كشور است كه كارشناسان معتقدند اين ايرلاين با وجود نيروي انساني زياد و با ساختار دولتي بهره‌ور نيست كه مي‌توان با كاهش نيرو، برون سپاري فعاليت‌ها و واگذاري آن به بخش خصوصي زمينه ايجاد بهره‌وري بزرگترين شركت هواپيمايي كشور و همچنين بخش عظيمي از صنعت هوايي را فراهم كرد.

  به طور كلي اقتصادي نبودن ايرلاين‌ها از مشكلات عمده صنعت هوايي ايران است. طبق تجربه‌هاي جهاني براي افزايش راندمان بايد هزينه كرد و براي آموزش ارزش قائل بود، اما در حال حاضر شركت‌هاي هواپيمايي ايران با مشكل اقتصادي و ناهماهنگي درآمد و هزينه مواجه هستند، چرا كه هزينه‌هايشان براساس نرخ بين‌المللي دريافت مي‌شود، اما درآمدهايشان تكليفي و ثابت تعيين مي‌شود.

  در اين ميان دست‌اندر كاران صنعت تاكيد دارند كه تنها با آزادسازي حمل ونقل هوايي و تقويت ايرلاين‌ها رقابت افزايش مي‌يابد كه افزايش رقابت باعث ارتقاي ايمني، كيفيت خدمات و افزايش بهره‌وري مي‌شود.

  رييس انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرت هوايي كه نرخ‌گذاري بليت هواپيما را مانع بهره‌وري اين بخش مي‌داند، تاكيد دارد كه پايين بودن نرخ بليت توجيهي براي واردات هواپيما نگذاشته و شركت‌هاي هواپيمايي توانايي مالي براي ارتقاي كيفيت خدمات و ناوگان خود را ندارند.

  بر اساس مصوبه اخير كميسيون تلفيق برنامه‌ي پنجم، دولت مكلف شده است تا پايان سال اول اين برنامه نسبت به متنوع‌سازي نرخ حمل و نقل هوايي به نحوي اقدام كند كه از ابتداي سال سوم برنامه، كليه‌ انحصارات در حمل و نقل هوايي لغو شود و نرخ حمل و نقل هوايي و خدمات فرودگاهي و شبكه‌ پروازي به طور كامل آزاد شود و تمام تخفيف‌ها و معافيت‌هايي كه براي حمل و نقل هوايي پيش‌بيني شده از سال سوم لغو شود.

  با توجه به اين‌كه توسعه در گرو بهره‌وري است و وزير راه و ترابري نيز عزم وزارت خود را در سال جاري ارتقا بهره‌وري قرار داده و اعلام كرده است رشد بهره وري حمل و نقل در پايان برنامه پنجم به دو برابر مي‌رسد، لازم است در راستاي اقتصادي شدن صنعت حمل ونقل هوايي كه با مشكلات عديده داخلي و خارجي مواجه است، تدابيري بيانديشد تا از ظرفيت‌هاي ايجاد شده و سرمايه‌هاي چند صد ميلياردي انباشته شده در اين صنعت استفاده بهينه شود.
  ...ANY TIME BABY
  #1 ارسال شده در تاريخ August 23rd, 2010 در ساعت 19:29:27

 2. The Following User Says Thank You to black-pilot For This Useful Post:

  سورنا282 (August 27th, 2010)

??????? ?????

 1. ????: 0
  ????? ?????: July 25th, 2011, 10:04:49
 2. ????: 0
  ????? ?????: June 5th, 2011, 09:31:32
 3. ????: 6
  ????? ?????: March 10th, 2011, 18:56:25
 4. ????: 2
  ????? ?????: April 26th, 2010, 00:03:19

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0