برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  new_4 فرودگاه مهرآباد را بايد بتكانيم

  وزير راه و ترابري:

  فرودگاه مهرآباد را بايد بتكانيم
  مترو فرودگاه امام (ره) تا 11 ماه ديگر به پايان مي‌رسد  خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

  فرودگاه مهرآباد به مرور زمان براي ايرلاين‌ها جز ضرر و زيان چيزي ندارد، چرا كه يك هواپيما امروز در فرودگاه امام (ره) فرود مي‌آيد و فردا براي پرواز در مهرآباد بايد ‌١٠ كيلومتر پرواز كند و مجددا در مهرآباد بنشيند.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حميد بهبهاني - وزير راه و ترابري - امروز در مراسم كلنگ‌زني ترمينال زيارتي فرودگاه بين‌المللي امام خميني (ره) اعلام كرد: ترمينال زيارتي فرودگاه امام خميني (ره) ‌٥٥ ميليارد تومان اعتبار لازم دارد كه اگر سازمان حج و زيارت ‌٣٠ تا ‌٤٠ ميليارد تومان كمك كند، يك ترمينال آبرومند و تماشايي كه در شأن مردم كشور است، يك ساله مي‌سازيم.

  وي با ابراز رضايت از همكاري دوجانبه وزارت راه و ترابري و سازمان حج و زيارت اظهار كرد: پاشنه‌ كفش‌هايمان را كشيده‌ايم و كمربندهايمان را محكم كرده‌ايم براي خدمت به زائران؛ كه از اين سازمان تقاضا دارم با توجه به اينكه سالانه حدود ‌٤٠٠ هزار زائر حج عمره به خانه خدا داريم، اگر در مخارج هر نفر بين ‌٥٠ تا ‌١٠٠ هزار تومان اضافه كنند، ‌٢٠ تا ‌٤٠ ميليارد تومان اعتبار مي‌شود كه مي‌توانيم اين ترمينال را در شان نظام جمهوري اسلامي بسازيم. البته بدين معنا نيست كه اگر سازمان حج و زيارت اعتبار دهد ما از اعتباراتمان كم كنيم، بلكه اين ترمينال را مجهزتر و آبرومندانه خواهيم ساخت.

  * * فرهنگ زوار با كساني كه خارج مي‌روند، متفاوت است

  وي مكان‌يابي اين ترمينال را بسيار عالي عنوان و اظهار كرد: چون خودم دهاتي هستم، بگويم كه ما با اين‌هايي كه فرنگ مي‌روند فرق مي‌كنيم. ما اعتقاداتي داريم و آنها اعتقادات ديگر؛ ما دلمان مي‌خواهد زيرانداز بياندازيم، چهارزانو روي زمين و با فلاسك چاي و دورهم زمان انتظار را بگذرانيم. لذا اين ترمينال تنها نبايد مسافر پذير باشد، بلكه بايد به بدرقه كنندگان و پيشواز كنندگان هم امكانات دهد.

  بهبهاني با بيان اينكه اين ترمينال بايد در فضاي وسيعي ساخته شود، افزود: يك نفر زائر مي‌آيد و يك ايل به دنبالش؛ با اينكه رسم‌ها منسوخ شده اما آمد و رفت‌ها كم نشده و براي هر زائر ‌٢٠ نفر بدرقه كننده و استقبال كننده مي‌آيد و اگر روستايي باشد همه روستا راه مي‌افتند. لذا فرهنگ زوار ما با كساني كه به خارج مي‌روند متفاوت است و هم اين‌ دسته از آنها ناراحت مي‌شوند و هم آنها از اين گروه ناراحت هستند.

  * * اگر حج و زيارت هم اعتبار دهد، يكساله مي‌سازيم

  وزير راه و ترابري با تاكيد بر اينكه ترمينال زيارتي اين فرودگاه هر چه سريع‌تر ساخته شود، گفت: اگر سازمان حج و زيارت از نظر اعتباري كمك كند زمان ساخت دو ساله، يك سال مي‌شود و تا پايان سال ‌١٣٩٠ اين پروژه را افتتاح مي‌كنيم. نه اينكه چهار تا پنج مدير و معاون تغيير كنند و مدير جديد كه مي‌آيد يك سالي كوركور بزند تا اينكه سال ديگر كارش را آغاز كند.

  بهبهاني گفت: كل مبلغ اين پروژه ‌٥٥ ميليارد تومان پيش بيني شده كه اگر سازمان حج و زيارت ‌٣٠ تا ‌٤٠ ميليارد تومان كمك كند، يك ترمينال آبرومند و تماشايي كه در شأن مردم كشور است خواهيم ساخت.

  وي به مجري فاز دو فرودگاه امام (ره)، پيشنهاد كرد: با توجه به اينكه محوطه اين ترمينال خشك است، درختكاري در آن شروع شود و به صورت سايبان درخت بكاريم و بين اين درخت‌ها سكوهايي ايجاد كنيم تا افرادي كه در فضاي بسته دلشان مي‌گيرد از اين مكان استفاده كنند.

  * * فرودگاه مهرآباد را بايد بتكانيم

  بهبهاني تاكيد كرد: فضاي پاركينگ اين ترمينال بايد به گونه‌اي در نظر گرفته شود كه با كمبود پاركينگ براي پارك خودروها مواجه نباشيم؛ مشكلي كه در مهرآباد هميشه با آن مواجه هستيم؛ مهرآباد را بايد بتكانيم و سبك كنيم. فرودگاه مهرآباد به مرور زمان براي ايرلاين‌ها جز ضرر و زيان چيزي ندارد، چرا كه يك هواپيما امروز در فرودگاه امام (ره) فرود مي‌آيد و فردا براي پرواز در مهرآباد بايد ‌١٠ كيلومتر پرواز كند و مجددا در مهرآباد بنشيند.

  وزير راه و ترابري با تاكيد بر اينكه ترمينال زوار فرودگاه امام خميني (ره) بايد زيباترين طراحي و درخشش ويژه‌اي در فرودگاه داشته باشد،گفت: نه اينكه بگوييم چون زوار هستند و توجه نمي‌كنند اين ترمينال را ماست مالي كنيم. اگر چادر هم بزنيم زائران چيزي نمي‌گويند، اما اين ترمينال آبروي كشور است و هر چه اين ترمينال را زيباتر و در رسانه‌هاي بين‌المللي مطرح كنيم كشورهاي ديگر مجبور مي‌شوند ترمينال هايشان را در شأن زوار تغيير دهند و ديگر زائران را در سوله پياده نكنند.

  وي تاكيد كرد: اين ترمينال بايد از معماري بسيار بومي، مذهبي، ايراني، اسلامي، زيبا و جادار برخوردار باشد.

  * * در ترمينال جديد ‌١٠٠ دستشويي بسازيد

  بهبهاني تصريح كرد: از مشكلاتي كه در ترمينال موجود فرودگاه امام (ره) وجود دارد، كسري دستشويي‌ است. اين ترمينال بزرگ فقط ‌١٢ دستشويي دارد كه اگر سه پرواز همزمان شود، هزار مسافر و هزار بدرقه كننده دارد كه در طول نيم ساعت صف دستشويي از صف ورود به فرودگاه بيشتر مي‌شود.

  وي خطاب به مجري ساخت فاز ‌٢ فرودگاه امام اظهار كرد: ‌١٠٠ دستشويي در نقاط مختلف اين ترمينال بسازيد كه هر كسي هر جا قضاي حاجت دارد، راحت باشد.

  به پيشنهاد وي بايد چند دوش حمام نيز در اين ترمينال نصب شود كه افرادي كه از روستا آمده و عرق دارند، آبي به سرو رويشان بريزند و غسل كنند.

  * * ترمينال زيارتي بايد چندين آسانسور و تسمه نقاله‌هاي متحرك داشته باشد

  وزير راه و ترابري تاكيد كرد: با توجه به اينكه اكثر مسافران اين ترمينال افراد مسن و بالاي ‌٥٠ سال هستند حتما بايد تسمه نقاله‌هاي متحرك افقي به حد كافي براي مسافران ساخته شود.

  او با انتقاد از وجود تنها يك آسانسور در ترمينال فرودگاه امام (ره) اظهار كرد: در ترمينال زوار كه قرار است ساخته شود بايد تعداد زيادي آسانسور در نظر گرفته شود و هر چه مي‌توانيم بار سنگين را از دوش زائران برداريم. با توجه به اينكه اين مسافران استرس داشته و بسياري از آنها اولين سفر خارجي‌شان است و يا حتي براي اولين بار هواپيما سوار مي‌شوند، لذا بايد امكانات در اين ترمينال را به گونه‌اي طراحي كنيم كه وقتي به كشور باز مي‌گردند زمين جمهوري اسلامي را سجده كنند.

  * * مترو فرودگاه امام(ره) تا ‌١١ ماه ديگر به پايان مي‌رسد

  وي با بيان اينكه ساخت مترو فرودگاه در دولت هفتم به تصويب رسيده و ‌١٦ سال از عمر آن مي‌گذرد، گفت: طبق مصوبه‌ بايد اين مترو توسط وزارت مسكن و شهرسازي ساخته مي‌شد كه عملياتي نشد. هرچند كه وظيفه ما نبود اما دست بالا زديم كه در سه قطعه توسط وزارت مسكن و شهرسازي، شهرداري تهران و فرودگاه بين المللي امام (ره) ساخته شود.

  وي درباره اينكه اين مترو از زير ساخته شود يا هم سطح باشد، گفت: در دوبي افتخار مي‌كنند كه قطار از روي زمين حركت ‌كند و اينجا زشت است كه ما مسير را زير زمين بسازيم. از سوي ديگر املاك اين محوطه مسير دسترسي مي‌خواهند كه بايد مثل كوهان شتر بالا و پايين رويم كه نتيجه گرفتيم قطار يكسره روي پايه حركت كند و كنار جاده منظره قشنگي دارد.

  به گفته وزير راه و ترابري نهايتا ‌١٠ تا ‌١١ ماه آينده كار ساختماني مترو فرودگاه امام خمنيي (ره) به پايان مي‌رسد.

  بهبهاني خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي ترمينال خارجي و زيارتي فرودگاه مشهد با اعتبار بالغ بر ‌٥٠٠ ميليارد ريال آماده بهره‌برداري است. ‌٢٠٠ ميليارد ريال سرمايه‌گذاري بخش خصوصي براي ترمينال خارجي زيارتي فرودگاه ساري هزينه شده است و ترمينال داخلي بوشهر آماده بهره‌برداري است و سيستم ILS در فرودگاه ايلام نيز نصب و پاركينگ هواپيماي فرودگاه مهرآباد نيز آماده شده است.

  وي تصريح كرد: ‌٨٦ فرودگاه در كشور وجود دارد كه ‌٦٠ فرودگاه متعلق به وزارت راه و ترابري است كه اداره آنها شوخي نيست و با توجه به اين كه شركت فرودگاه‌ها براساس درآمد و هزينه اداره مي‌شوند و بودجه‌اي از دولت نمي‌دهد، اداره‌ كردن اين فرودگاه‌ها بسيار سخت است.

  - حاشيه‌ها:

  وزير راه و ترابري در ابتداي سخنراني خود با اشاره به پيام و سخنان مقام معظم رهبري در ابتداي ماه رمضان براي وزارت خانه‌هاي پرتلاش از جمله وزارت راه و ترابري، اظهار كرد: من خيلي اهل روابط عمومي نيستيم، اما اگر جاي روابط عمومي وزارت راه و ترابري بودم پيام مقام معظم رهبري براي اين وزارتخانه‌ را در همه‌ جاي وزارتخانه و ميادين مختلف شهر نصب مي‌كردم تا مردم خدمت گذاران خود را بشناسند.

  پيش از سخنراني وزير، روابط عمومي فرودگاه امام خميني (ره) شعري را كه يكي از كارمندان اين فرودگاه در وصف وزير راه سروده بود، بدين شرح قرائت كرد:

  اين ملك عزيز جاوداني باشد / انديشه مهر و مهرباني باشد

  امنيت ما بيش از اين خواهد شد / وقتي كه وزير بهبهاني باشد

  - مدير كل فرودگاه امام خميني (ره) نيز در سخنان خود در اين مراسم، نزديك شدن به ‌١٢ شهريور زمان كسب راي اعتماد وزير راه و ترابري از مجلس شوراي اسلامي براي دومين بار متوالي را گرامي داشت و گفت: با برنامه ريزي‌هاي دقيق وزير راه عليرغم باقي ماندن سه سال ديگر از دولت دهم، شاهد بهره‌برداري از پروژه‌هاي عظيم و كلاني در كشور هستيم.

  http://isna.ir/isna/NewsView.aspx?ID...1600187&Lang=P
  #1 ارسال شده در تاريخ August 24th, 2010 در ساعت 18:45:49

 2. The Following 8 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Amiralikarimi (August 24th, 2010), ANADOLU (August 24th, 2010), omidair (August 24th, 2010), orasess (August 24th, 2010), pejmanmhatc (May 27th, 2011), Real Flight (August 24th, 2010), samanj (August 24th, 2010), داوديان (August 24th, 2010)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0