برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 4 ?? 4
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? تنها چند قدم با بیگانگان فضایی فاصله داریم

  با این که پیشبینی‌ها اردیبهشت سال آینده را زمان موعود برای کشف بیگانگان فضایی می‌‌دانست، اما ستاره‌شناسان سیاره‌ای با ویژگی‌های مشابه زمین در همین نزدیکی پیدا کرده‌اند که می‌تواند دارای حیات باشد.
  چندی پیش دو دانشمند با محاسبات ریاضیاتی ادعا کردند که در ماه مه سال آینده میلادی/ اردیبهشت آینده، اولین سیاره قابل سکونت خارج از منظومه شمسی ما یافت خواهد شد .تا آن زمان هنوز بیش از 7 ماه دیگر باقی مانده است، اما ظاهرا برخی ستاره‌شناسان قصد ندارند تا آن موقع صبر کنند و می‌خواهند خیلی زودتر بیگانگان فضایی را بشناسند.  به گزارش پاپ‌ساینس، این ستاره‌شناسان به تازگی کشف سیاره‌ای را اعلام کرده‌اند که خود باور دارند می‌تواند اولین سیاره مشابه زمین قابل سکونتی باشد که توسط انسان کشف می‌شود. این سیاره در نزدیکی ستاره کوتوله قرمز گلیز 581 قرار دارد.  به گفته آن‌‌ها، این سیاره سه برابر زمین جرم دارد و دقیقا وسط منطقه قابل سکونت در حال گردش به دور ستاره است. به بیان دیگر، ‌دقیقا در فاصله‌ای از ستاره قرار گرفته است که آب مایع می‌تواند روی سطح آن وجود داشته باشد. همچنین جرم آن احتمال این که سیاره‌ای سنگی باشد و سطح جامدی داشته باشد را بالا می‌برد. به علاوه به اندازه‌ای نیروی جاذبه دارد که بتواند اطراف خود اتمسفری داشته باشد.  اما سیاره تازه کشف شده،‌ مانند زمین به دور خودش نمی‌چرخد و این باعث می‌شود که همیشه یک سمت آن به طرف ستاره گلیز581 باشد. در نتیجه یک طرف سیاره همیشه روز است و سمت دیگر همیشه شب. ستاره‌شناسان معتقدند اگر قرار باشد موجودی مشابه انسان روی این سیاره زندگی کند، ‌بهترین مکان لبه مرزی نیمه تاریک با نیمه روشن است.  البته بسیاری ا زمحققین تنها فاصله از ستاره مرکزی را دلیل کافی برای قابل سکونت بودن یک سیاره نمی‌دانند. به اعتقاد آن‌ها عوامل فراوانی بر قابل سکونت بودن تاثیر می‌گذراند. به علاوه، سیاره گلیز 581 جی، تازه کشف شده است و هنوز باید مشاهدات دقیق‌تری از آن به عمل آورد.  با این حال،‌ گلیز 581 فقط 20 سال نوری از ما فاصله دارد و در ظاهر که موقعیتی شبیه به زمین دارد. همین امر امید به یافتن سیاره‌های بیشتر با این خصوصیات در فاصله‌های دورتر را افزیش می‌دهد.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ October 2nd, 2010 در ساعت 13:13:53

 2. The Following 4 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  akbar e&e (October 4th, 2010), number1 (October 2nd, 2010), orasess (October 2nd, 2010), persian_astro (October 2nd, 2010)

 3. Dispatch ?????? ??
  Dispatch
  هوانورد عادی - سرباز یکم
  September 2010
  IRAN-TEHRAN
  5
  تعداد تشکر : 18
  Thanked 16 Times in 4 Posts

  ??? ??? پاسخ: تنها چند قدم با بیگانگان فضایی فاصله داریم

  ممنون -جالب بود
  #2 ارسال شده در تاريخ October 2nd, 2010 در ساعت 18:17:15

 4. Ariandreamer ?????? ??
  Ariandreamer
  هوانورد عادی - گروهبان سوم
  August 2010
  Tehran
  42
  تعداد تشکر : 14
  Thanked 44 Times in 27 Posts

  ??? ??? پاسخ: تنها چند قدم با بیگانگان فضایی فاصله داریم

  من به شخصه با اینکه دوس ندارم چیزای فرافیزیکی وارد علم کنم و حرف از اعتقاد بزنم اما به نظر من شاید باید یه اصل رو به فیزیک اضافه کنیم "خداوند ارتباط مخلوقات هوشمند را دوست ندارد". یه چیزی مثل حرفی که راجر پنروز در مورد سیاه چاله ها گفت. با این همه دلیل برای رویارویی با موجودات فضایی و معادله دیراک هنوز که هنوزه هیچ دلیل قطعی و مشاهده قطعی ای برای اینکه بگیم ما تنها نیستیم وجود نداره. خوب، پیشرفت و هوشمند شدن زمان می خواد و می دونیم که عالم در حال گسترش هست. شاید همین گسترش به قدری زیاد باشه که از پیشرفت و تکوین موجودات زنده سریعتر باشه و باعث شه که فاصله ی بین اون ها به قدری زیاد بمونه که تکنولوژی بهشون اجازه درگیری با همدیگه رو نده! امیدوارم اینطوری باشه چون اصلاً دوس ندارم زمین رو آدم فضایی ها اشغال کنن! :d
  ضمن اینکه اگه این سیاره به دور خودش نچرخه خیلی هم نمیشه گفت که این سیاره شبیه زمین هست. لا اقل در چنین سیاره ای چرخه ی غذایی ای که روی زمین هست نمی تونه شکل بگیره چون حتی اگه از افراطی بودن دما صرف نظر کنیم هیچ سیستم گیاهی بر روی زمین با چنین شرایطی نمی تونه کربن رو تثبیت کنه و همین یعنی این که زنجیره غذایی روی زمین اون جا نمی تونه وجود داشته باشه.
  ?????? ???? Ariandreamer : October 3rd, 2010 ?? ???? 11:26:49
  #3 ارسال شده در تاريخ October 3rd, 2010 در ساعت 11:21:37

 5. The Following 2 Users Say Thank You to Ariandreamer For This Useful Post:

  mona (October 3rd, 2010), orasess (October 3rd, 2010)

 6. black-pilot ?????? ??
  black-pilot

  هوانورد فعال-سرهنگ
  December 2009
  زمین
  1,073
  تعداد تشکر : 1,025
  Thanked 3,419 Times in 1,039 Posts

  ??? ??? پاسخ: تنها چند قدم با بیگانگان فضایی فاصله داریم

  آدم یاد فیلم meet dave میوفته
  ...ANY TIME BABY
  #4 ارسال شده در تاريخ October 3rd, 2010 در ساعت 13:10:08

 7. The Following User Says Thank You to black-pilot For This Useful Post:

  orasess (October 3rd, 2010)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0