برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 7 ?? 7
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? اخبار مربوط به اعزام رائران حج تمتع 89

  رئيس سازمان حج و زيارت:

  نخستين زائران ايراني حج واجب 29 مهر ماه اعزام مي‌شوند

  خبرگزاري فارس: رئيس سازمان حج و زيارت گفت: نخستين زائران ايراني 29 مهر ماه سال جاري از كشور به سوي عربستان اعزام مي‌شوند.

  به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، علي ليالي در سخنان پيش از خطبه نماز جمعه امروز مركز مازندران با بيان اينكه حج از جمله واجبات ديني است و خداوند اين وظيفه الهي را براي جمع خاصي واجب كرده است، اظهار داشت: حج يكي از اركان دين اسلام است و تمام مسلمانان بايد به حج به عنوان يك وظيفه واجب عمل كنند.  وي افزود: خداوند براي كساني كه توفيق حج را ندارند امور ديگري را مهيا كرده است تا ثواب حج را براي آن جمع منظور كند مانند شركت در نماز جمعه كه عبادتي همچون اعمال حج است.
  ليالي با اشاره به اينكه زائراني كه به حج مشرف مي‌شوند بايد انتقال‌دهنده ارزش‌ها و توفيقات اين سفر معنوي باشند، تصريح كرد: انتقال دستاوردهاي حج از سوي زائران براي كساني كه مشتاق اين سفر معنوي هستند از مهم‌ترين مسائلي است كه بايد از طريق حجاج اعمال شود.
  رئيس سازمان حج و زيارت كشور ادامه داد: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نظام جمهوري اسلامي توجه ويژه‌اي به امر حج داشته است كه در اين رابطه حجاج ايراني بتوانند بيشترين توفيقات را از اين سفر معنوي كسب كنند.
  وي افزود: نظارت مستقيمي از سوي رهبر معظم انقلاب بر چگونگي حج و اعزام زائران انجام مي‌شود كه در اين بخش با حضور روحانيون در كاروان‌ها اين نظارت بيشتر و صريح‌تر انجام مي‌شود.
  ليالي تشكيل شوراي عالي حج را مويد اين مطلب عنوان كرد كه نظارت جدي بر اعمال حج صورت مي‌گيرد، اظهار داشت: در كنار نظارت مستقيم رهبر شوراي عالي حج با رياست رئيس جمهور و هشت وزير ‌سالانه سه نوبت تشكيل جلسه مي‌شود تا به بهترين شيوه كنگره عظيم حج در داخل كشور از سوي زائران ايراني در عربستان برگزار شود.
  #1 ارسال شده در تاريخ October 8th, 2010 در ساعت 19:53:30

 2. The Following 4 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Ali Pilot (October 23rd, 2010), Eshghe Parvaz (October 8th, 2010), reza dezfuli (October 9th, 2010), sd-787 (October 8th, 2010)

 3. reza dezfuli ?????? ??
  reza dezfuli
  هوانورد فعال-سرگرد
  April 2010
  کیش
  477
  تعداد تشکر : 5,017
  Thanked 3,313 Times in 494 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ: اخبار مربوط به اعزام رائران حج تمتع 89

  اضافه شدن دو شرکت هواپيمايي ديگر به پرواز زائران حج تمتع 89

  خبرگزاري فارس: رئيس سازمان حج و زيارت با اعلام اعزام 103 هزار زائر ايراني به حج تمتع گفت: امسال در فهرست زائران حج كودك شش ساله و زائر 103 ساله حضور دارند.  امسال تاخير پرواز نداريم؛

  به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، علي ليالي در حاشيه نماز جمعه ساري در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال با اجراي طرحي مبني بر افزايش دو خط هواپيمايي ديگر تاخير در پرواز زائران حج تمتع را به عربستان سعودي كاهش داديم.
  وي افزود: دو شركت هواپيمايي ماهان از ايران و يك شركت از عربستان سعودي به دو پرواز سال گذشته اضافه شدند و با تاخير در ساعات پرواز مواجه نخواهيم شد.
  ليالي با بيان اينكه برخي تغييرات در شيوه حمل و نقل داخلي حج امسال در عربستان سعودي پيش آمده است، تصريح كرد: با شيوه جديدي كه در نقل و تردد زائران براي اماكن متبركه و داراي اعمال واجب حج انجام مي‌شود به نحوي شده است كه توقف زائران در كوتاه‌ترين زمان ممكن خواهد بود.
  وي ادامه داد: سعي همه مسئولان بر اين است كه مدت ترافيك‌هاي حمل و نقل زائران در سفر حج كم شود و در اين رابطه با افزايش آستانه تحمل حجاج همكاري دو سويه انجام مي‌شود.
  رئيس سازمان حج و زيارت كشور با اشاره به اينكه تاكنون يك ميليون و 700 هزار زائر ايراني براي حج ثبت‌نام شده هستند، تصريح كرد: پيش‌بيني مي‌شود سالانه 100 هزار نفر سهم ايراني‌ها در حج تمتع باشد كه بر اساس اين آمار 17 تا 20 سال طول مي‌كشد تا تمام زائراني كه در صف هستند به مكه مشرف شوند.
  وي در رابطه با ثبت‌نام حج عمره مفرده گفت: آخرين سال ثبت‌نام حج عمره در سال 86 بود كه همه مسافران در اين قسمت از حج تا سال 92 بايد به حج مشرف شوند.
  ليالي افزود: از نيمه دوم سال 90 تشرف به حج عمره شروع مي‌شود و آغاز پذيرش متقاضيان به حج عمره مفرده در نيمه دوم سال 90 است كه از سال 93 اعزام شروع مي‌شود.
  وي ادامه داد: مدت زمان در صف بودن زائران ايراني در حج عمره از شش به سه سال كاهش يافت.
  رئيس سازمان حج و زيارت كشور با بيان اينكه فراخوان تشرف حج زائراني كه سند ثبت‌نام سال 84 را دارند و سن آنها بيش از 80 است و نيز سند ثبت‌نام 86 را دارند و سن‌شان 90 سال است خارج از نوبت امسال به حج اعزام مي‌شوند.
  وي عنوان داشت: امسال 3 هزار زائري كه بيش از 80 سال سن دارند به حج مشرف مي‌شوند.

  * كمترين سن زائر حج تمتع امسال 6 و مسن‌ترين زائر 103 ساله است
  ليالي خاطرنشان كرد: كمترين زائرحج تمتع امسال شش سال سن دارد و مسن‌ترين زائر 103 ساله از استان كردستان است كه توفيق حج نصيبشان شده است.
  وي افزود: هم اكنون در حج و زيارت برنامه عملياتي عمره مفرده سال 90 را تدارك ديده‌ايم و برنامه اجرايي اين امر در كشور شروع شده است.
  ليالي تصريح كرد: اگر بر اساس برنامه پيش‌بيني شده همراه شويم نيمه دوم بهمن ماه سال جاري آغاز اعزام زائران عمره سال آتي را خواهيم داشت.
  #2 ارسال شده در تاريخ October 9th, 2010 در ساعت 03:30:59

 4. The Following 4 Users Say Thank You to reza dezfuli For This Useful Post:

  Ali Pilot (October 23rd, 2010), Eshghe Parvaz (October 23rd, 2010), orasess (October 9th, 2010), SKY MAN (October 22nd, 2010)

 5. akbar e&e ?????? ??
  akbar e&e
  هوانورد نیمه فعال-استوار یکم
  May 2010
  THR
  153
  تعداد تشکر : 1,315
  Thanked 1,010 Times in 159 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  Arrow آغاز عمليات پرواز 103هزار زائر بيت الله الحرام از آسمان كشور

  از 29مهرماه سال جاري صورت مي گيرد آغاز عمليات پرواز 103هزار زائر بيت الله الحرام از آسمان كشور مديركل دفتر نظارت بر شركت هاي حمل و نقل هوايي و امور فرودگاههاي سازمان هواپيمايي كشوري از آغاز عمليات پرواز 103زائر خانه خدا از 29 مهرماه امسال خبرداد و گفت: پرواز رفت عمليات حج از 29/7/89 آغاز و در 19/8/89 به پايان مي رسد... مديركل دفتر نظارت بر شركت هاي حمل و نقل هوايي و امور فرودگاههاي سازمان هواپيمايي كشوري از آغاز عمليات پرواز 103زائر خانه خدا از 29 مهرماه امسال خبرداد و گفت: پرواز رفت عمليات حج از 29/7/89 آغاز و در 19/8/89 به پايان مي رسد.
  به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري غلامرضا رستميان اظهارداشت: عمليات برگشت زائران بيت الله الحرام از 1/9/89آغاز و در 18 آذرماه سال جاري به پايان مي رسد.
  وي با بيان اين مطلب كه عمليات جابه جايي زائران خانه خدا در سال جاري از 17 شهر كشور انجام مي شود اذعان داشت: عمليات جابه جايي زائران توسط سه شركت هواپيمايي ايران اير، ماهان و سعودي ايرلاين صورت مي گيرد. به گونه اي كه شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مسيرهاي تهران، اصفهان، اردبيل و تبريز، سعودي ايرلاين نيز پروازهاي تهران، ساري، اهواز، مشهد، بندرعباس، يزد، اروميه، رشت، زاهدان و بوشهر همچنين شركت هواپيمايي ماهان در مسيرهاي تهران، گرگان، كرمان، كرمانشاه و شيراز اقدام به جابه جايي زائران در تاريخ هاي ياد شده خواهند كرد.
  مديركل دفتر نظارت بر شركت هاي حمل و نقل هوايي و امور فرودگاههاي سازمان هواپيمايي كشوري به جلسه هماهنگي ارگانها مربوطه در سازمان هواپيمايي كشوري اشاره كرد و گفت: در اين جلسه كه به منظور ساماندهي و هرچه بهتر برگزار شدن عمليات جابه جايي زائران خانه خدا تشكيل شد، مديرعامل شركت فرودگاههاي كشور، سازمان حج و زيارت، پليس فرودگاههاي كشور، شركتهاي هواپيمايي مرتبط، سپاه حفاظت هواپيمايي، ستاد كل نيروهاي مسلح، رياست پليس اتباع خارجه ناجا، مديركل فرودگاه استان تهران، مديركل گمرك استان تهران، همچنين معاونين و مديران سازمان هواپيمايي كشوري حضور داشتند و در راستاي ارائه خدمات لازم به زائران خانه خدا اعلام آمادگي كردند.
  گرچه از خاکيم و مشتي خاک زير انداز ماست
  آسمان کوچکترين بازيچه ی پرواز ماست
  گوشواره گوش گردون حلقه ی آواز ماست
  مدعي هرگز نداند مرگ ما آغاز ماست...

  #3 ارسال شده در تاريخ October 11th, 2010 در ساعت 12:16:58

 6. The Following 5 Users Say Thank You to akbar e&e For This Useful Post:

  Ali Pilot (October 23rd, 2010), Eshghe Parvaz (October 23rd, 2010), orasess (October 11th, 2010), reza dezfuli (October 22nd, 2010), SKY MAN (October 12th, 2010)

 7. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ: اخبار مربوط به اعزام رائران حج تمتع 89

  آيين بدرقه نخستين كاروان زائران ايراني برگزار شد  نخستين كاروان زائران ايراني با بدرقه‌ي حجت الاسلام 'سيد علي قاضي عسگر 'نماينده‌ي ولي فقيه در امور حج و زيارت و جمعي ديگر از مسوولان شامگاه پنجشنبه عازم سرزمين وحي مي شدند.

  به گزارش ايرنا ، نخستين كاروان زائران ايراني از استان‌هاي تهران و زنجان که در ساعت 22:15 دقيقه پنجشنبه براساس اعلام جدول پرواز، فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد مدينه ترك کردند.
  در آيين بدرقه نخستين كاروان اعزامي زائران ايراني به حج تمتع امسال،علاوه بر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت ، رييس سازمان حج و زيارت ، ، مديركل فرودگاه بين‌المللي مهرآباد، روساي فرودگاه‌هاي كشور و سازمان هواپيمايي، مديرعامل شركت هواپيمايي هما، ضمن ارائه‌ي گزارش‌هايي از برنامه‌ريزي‌ها و فعاليت‌هاي انجام‌شده براي حج تمتع امسال حضور داشتند و طي آن به زائران توصيه‌هايي نيز درباره رعايت قوانين و اخلاق در عربستان مطرح كردند.
  براساس گزارش هاي اعلام شده عمليات اعزام زائران ايراني در مدت 20 روز و تا 18 آبان‌ماه ادامه دارد.
  در اين مدت، روزانه پنج‌هزار نفر از 17 ايستگاه پروازي كشور به عربستان اعزام مي شوند.
  امسال زائران ايراني در قالب 624 كاروان كه 314 كاروان آن، مدينه قبل و 310 كاروان ديگر، مدينه بعد هستند، به حج تمتع مشرف مي‌شوند. در اين كاروان‌ها، 49هزار و 550 نفر زائر مدينه بعد و 50هزار و 660هزار نفر مدينه قبل هستند.
  عمليات بازگشت حجاج ايراني به كشورمان نيز از 30 آبان‌ماه آغاز مي‌شود و تا 18 آذرماه ادامه خواهد داشت.
  شايان ذكر است كه حضور همراه‌هاي زائران در سالن حجاج فرودگاه مهرآباد قابل توجه و انبوه بوده است.
  در آيين بدرقه نخستين كاروان زائران ايراني معاون وزير راه و رييس سازمان هواپيمايي، استاندار تهران، رييس سازمان حج و زيارت، رييس بخش كنسولي عربستان در ايران و جمع ديگري از مسؤولان كشور نيز حضور داشتند.
  #4 ارسال شده در تاريخ October 22nd, 2010 در ساعت 02:30:29

 8. The Following 3 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Ali Pilot (October 23rd, 2010), Eshghe Parvaz (October 23rd, 2010), reza dezfuli (October 22nd, 2010)

 9. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ: اخبار مربوط به اعزام رائران حج تمتع 89

  بدرقه كنندگان زائران به فرودگاه ها نیایند

  رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاه های كشور از وابستگان زائران خانه خدا خواست به منظور جلوگیری از هرگونه ازدحام و خلل در روند پروازها ، از حضور در فرودگاههای كشور خودداری كنند.
  بنابر گزارش روابط عمومی شركت فرودگاه های كشور محسن اسماعیلی در آستانه عزیمت زائران ایرانی خانه خدا به عربستان تاكید كرد: حضور بدرقه كنندگان در ترمینال های فرودگاهی موجب افزایش زمان ایستایی آنان و بروز مشكلاتی خواهد شد كه مانع از خدمت رسانی به موقع به زائران می شود.

  اسماعیلی كه در برنامه رادیویی طواف عشق صدای جمهوری اسلامی ایران سخن می گفت، افزود:اعزام زائران ایرانی از پنجشنبه 29 مهرماه آعاز می شود وتا 18 آبان ماه ادامه خواهد یافت.

  وی زمان بازگشت زائران را اول تا هیجدهم آذر ماه اعلام كرد.

  مدیرعامل شركت فرودگاه های كشور در باره تاخیر در پروازهای ورودی و خروجی گفت: در صورت بروز تاخیر بیش از مدت تعیین شده ، شركتهای هواپیمایی موظف به پذیرایی از زائران هستند.

  وی به موضوع مواد مخدر و لزوم پرهیز از به همراه داشتن آن توسط زائران اشاره كرد و گفت: نیروی انتظامی و پلیس مستقر در فرودگاه های كشور با به كارگیری همه امكانات از جمله سگهای مواد یاب با زائرانی كه اقدام به حمل مواد مخدر كنند، برخورد می كند.

  وی از زائرینی كه دارو مصرف می كنند خواست قبل از حضور در فرودگاه ها با پزشك خود و یا با بخش پزشكی كاروانها تماس بگیرند و در باره نوع داروی مصرفی با آنان مشورت كنند.

  اسماعیلی گفت: شماره تلفن 199 اطلاعات پرواز، پاسخگوی هموطنان و زائران در باره پروازهای حج است.
  #5 ارسال شده در تاريخ October 22nd, 2010 در ساعت 02:32:19

 10. The Following 3 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Ali Pilot (October 23rd, 2010), Eshghe Parvaz (October 23rd, 2010), reza dezfuli (October 22nd, 2010)

 11. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ: اخبار مربوط به اعزام رائران حج تمتع 89

  رئيس سازمان هواپيمايي كشوري در گفت‌وگو با فارس اعلام كرد

  انتقال حجاج ايراني با 308 پرواز ايراني و سعودي  رئيس سازمان هواپيمايي كشوري گفت: عمليات انتقال حجاج كشورمان به عربستان به وسيله 157 پرواز رفت با هواپيمايي سعودي، 88 پرواز رفت با هواپيمايي ايران‌اير، 38 پرواز رفت با هواپيمايي ماهان و 25 پرواز رفت نيز با شركت هواپيمايي الوفير سعودي انجام مي‌شود.

  كاپيتان رضا نخجواني در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس‌ با اعلام اين خبر اظهار داشت: شركت هواپيمايي ايراني براي اينكه عمليات رفت و برگشت حجاج را انجام دهند بايد يك سري جداول زماني از سوي سعودي‌ها در اختيار آنها قرار گيرد كه اصطلاحا به اين جدول زمانبندي «اسلات» مي‌گويند.

  وي ادامه داد: طرف‌هاي سعودي‌ اسلات‌هاي كامل را در اختيار شركت‌هاي هواپيمايي ايران قرار نداده‌اند و اين عمليات به سختي انجام شد.

  رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه عمليات پرواز حجاج امسال با وجود مشكلاتي كه وجود داشت به خوبي انجام مي‌شود و مشكلات مرتفع شده است، خاطرنشان كرد: البته طرف‌هاي سعودي انجام عمليات ساختماني را علت اين اقدام خود اعلام كرده‌اند كه اميدواريم با انجام هر‌چه زودتر عمليات ساختماني ديگر شاهد اين مشكلات نباشيم.

  كاپيتان نخجواني در پاسخ به اين سؤال كه در صورت ارائه خدمات ضعيف از سوي شركت‌هاي هواپيمايي ايراني و غير‌ايراني و بروز مشكلات براي حجاج كشورمان، چه برخوردي با آنها صورت خواهد گرفت، گفت: شركت‌هاي هواپيمايي ايراني اگر تخلفي داشته باشند با آنها برخورد مي‌شود و به آن رسيدگي مي‌كنيم و شركت‌هاي سعودي هم اگر تخلفي از سوي آنها انجام شود، در قالب قراردادهايي كه سازمان حج و زيارت با آنها منعقد كرده، تصميمات و پيش‌بيني‌هاي لازم در خصوص عقد قرارداد سال‌هاي آتي با اين شركت‌هاي متخلف گرفته خواهد شد.

  رئيس سازمان هواپيمايي كشوري با اشاره به تعداد پروازهايي كه عمليات انتقال حجاج ايراني به‌ عربستان در تمتع 89 را بر عهده دارند، اظهار داشت: 157 پرواز رفت با هواپيمايي سعودي، 88 پرواز رفت با هواپيمايي ايران‌اير، 38 پرواز رفت با هواپيمايي ماهان و 25 پرواز رفت نيز با شركت هواپيمايي الوفير سعودي انجام مي‌شود.
  #6 ارسال شده در تاريخ October 23rd, 2010 در ساعت 16:44:10

 12. The Following 2 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Ali Pilot (October 23rd, 2010), Eshghe Parvaz (October 23rd, 2010)

 13. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: اخبار مربوط به اعزام رائران حج تمتع 89


  در فرودگاه بین المللی مهرآباد صورت گرفت

  بدرقه رسمی از زائران بيت‌الله‌الحرام
  آيين بدرقه رسمی زائران بيت‌الله‌الحرام با حضور بعثه مقام معظم رهبری ، مسئولان هواپيمايی، سازمان حج و زيارت، مسئولان شركت فرودگاههاي كشور و جمعی از مسئولان لشكری و كشوری شامگاه 29 مهر ماه در ترمینال 5 فرودگاه مهرآباد برگزار شد.

  در این مراسم که برای بدرقه جمعی از حجاج استان تهران و استان زنجان ترتیب داده شده بود، حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعلی قاضی عسكر نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت، علی ليالی رئيس سازمان حج و زيارت، تمدن استاندار تهران، کاپیتان نخجوانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، اسماعیلی مديرعامل شرکت فرودگاه‌های كشور، رئيس بخش كنسول سفارت كشور عربستان سعودی، سفير ايران در عربستان، قائم مقام دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر در فرودگاه های كشور،دهقان مدیرکل فرودگاه بین المللی مهرآباد، پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و جمعی ديگر از مسئولان كشوری و لشكری حضور داشتند.


  نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت

  حجاج تلاش كنند آبرو برای اسلام و مكتب اهل بيت(ع) باشند

  نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت در آيين بدرقه رسمی حجاج بيت‌الله‌الحرام در فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت: ما بايد آبرو برای اسلام، مكتب اهل بيت(ع) و افتخار اهل بيت (ع) باشيم.

  حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعلی قاضی‌عسكر نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت با بیان مطلب فوق گفت: حاجی بايد از جهات مختلف مراقب رفتار و اخلاق باشد تا در ضيافت‌الحرمان به «لِیَشْهَدُوا مَنَافِعَ لَهُمْ» دست پيدا كند.

  وی خطاب به زائران گفت: نعمت بزرگی نصيب شما شده و خداوند از ميان بسیاری که در نوبت حج قرار دارند، شما را انتخاب كرده است. بنابراین بايد از هم‌اكنون همانگونه كه در آينده شيطان را رمی می کنید، شيطان را از خود دور كنيد.

  حجت‌الاسلام قاضی عسكر با اشاره به شعار حج امسال "وحدت، بيداری و مسئوليت اسلامی" بر جلوگیری از تفرقه تاکید کرد و گفت: حج كانون وحدت اسلامی است و ما نيز به عنوان سفيران مكتب اهل بيت(ع) در جمع حجاج سایر کشورها بايد مراقب بوده و با همیاری یکدیگر از هر گونه تفرقه برحذر باشيم چراکه دشمنان نمی‌خواهند بين كشورهای اسلامی وحدت وجود داشته باشد.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: فتنه‌های زيادی در برابر جهان اسلام قرار دارد كه بايد با هشياری و بيداری جلوی اين فتنه‌ها بايستيم.

  قاضی عسكر با بیان اینکه مبناي ما در حج و عمره اعتمادسازي در دولت عربستان است به اقدامات صورت گرفته در انجام موفقت آمیز حج اشاره و تصريح كرد: ما تلاش كرده‌ايم با آموزش، برگزاری كلاس‌ها، توزيع جزوه، نرم‌افزار و ... هشياری، بصيرت و آمادگی زائران را افزايش دهيم تا حج با موفقيت و نظم برگزار شود.

  وی همچنین خواستار خدمت رسانی و فراهم كردن بستر مناسب برای انجام حج مقبول زائران از سوی عربستان سعودی شد.

  قاضی عسكر اظهار اميدواری كرد: با تفاهم و همدلی حجی آرام و مطلوب در سال جاری داشته باشيم.

  نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت با اشاره به حضور زائران بالای 65 در حج تمتع امسال خواستار کمک رسانی جوانترها به افراد مسن شد و گفت: ما هم با تمام توان در عرصه حج حضور خواهيم داشت.

  رئيس سازمان حج و زيارت:

  حجاج سفيران دينی و اعتقادی جمهوری اسلامی هستند

  رئيس سازمان حج و زيارت، با تأكيد بر اينكه حجاج سفيران دينی و اعتقادی جمهوری اسلامی در سرزمين عربستان هستند از آنان خواست، در عربستان به گونه حضور یابند که بتوانند به اساس، ايده‌ها و آراء نظام جمهوری اسلامی ايران ادای دين كنند.

  علی لیالی که در آیین بدرقه زائران بیت الله الحرام سخن می گفت، از فراهم شدن مقدمات برای 103 هزار زائر ايرانی خبر داد و خطاب به آنها گفت: اين سفر حاصل استمداد شما از درگاه الهی و حاصل اخلاص و تزرع شما به درگاه الهی بود و اين سفر سفری است الهی، دينی و عبادی و از این رو شما طلايه‌داران حضور حجاج ايرانی در حج امسال هستيد.

  وی با تقدیر از زحمات مسئولان و دست‌اندركاران برگزاری حج گفت: اگر تعامل و همدلی بين مسئولان و راهنمايی‌ها و هدايت نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت و همكاری ساير مسئولان نبود ما امروز نمی‌توانستيم اين كار عظيم را انجام دهيم.

  رئيس سازمان حج و زيارت با اشاره رهنمودهای مقام معظم رهبری در ديدار با كارگزاران حج، بر وحدت و همدلی بين حجاج و پرهيز از اقدامات سوال برانگیز در ذهن و افكار ساير زائران گفت: حجاج كارگزاران حج را در انجام حجی مطلوب ياری كنند.

  وی همچنین خواستار برخورد مناسب زائران در عين هوشياری، حوصله و صبوری، با خادمان، زائران و حجاج دیگر شد.

  لیالی به دریافت رواديد تمام زائران ايراني عازم به عربستان اشاره کرد و گفت: شايد صدور اين تعداد رواديد در مدت زماني كوتاه، اتفاقي كم‌نظير بوده است.

  وي افزود: پي‌گيري‌هاي سفارت ايران در عربستان نيز موجب شد، ما در بسياري از بخش‌ها با اين كشور مشكلات كم‌تري داشته باشيم.


  نخجوانی: شرکت های هواپیمایی در تکریم زائران دقت کنند

  نخجوانی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز از تدابير امنيتي و آمادگي‌هاي شركت‌هاي هواپيمايي براي پوشش حج امسال خبر داد و با تاکید بر تلاش نیروی انتظامی و پلیس فرودگاههای کشور در کنترل صدها هزار زائر و جلوگیری از خروج معدود افرادي كه به حمل مواد مخدر اقدام مي‌كنند، گفت: سال گذشته فقط يك نفر به جرم حمل مواد مخدر در عربستان بازداشت شد.

  وی همچنین از ابلاغ دستورالعمل های تکریم مسافران به تمام بخش‌های سازمان هواپيمايی خبر داد و خواستار دقت لازم مسئولان به خصوص شركت‌های هواپيمايی در تكريم زائران شد.

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اظهار گله مندی از رفتارهای تبعيض آميز مسئولان سعودی گفت: پس از پايان حج بررسی اين رفتارها را در دستور كار خود قرار می‌دهيم و امیدواریم سال آينده شاهد اينگونه رفتارها نباشيم.


  اسماعیلی: خدمت رسانی بیش از 5 هزار نفر در 17 فرودگاه

  در ادامه نیز محسن اسماعيلی، مديرعامل شركت فرودگاههای كشور از انجام 257 پرواز برای حج تمتع خبر داد و گفت: از مجموع پروازهايی كه به سوی عربستان انجام می‌شود 107 پرواز را شركت‌ هواپيمايی سعودی، 88 پرواز را هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران هما، 37 پرواز را شركت هواپيمايی ماهان و 25 پرواز را شركت هواپيمايی وفيق انجام می‌دهد.

  وی خاطرنشان کرد: بيش از 5 هزار نفر در 17 فرودگاه كشور در طول حج تمتع به زائران خدمت‌رستانی می کنند.

  دهقان: 40 درصد زائران از فرودگاه مهرآباد عازم می شوند

  در این مراسم مرتضی دهقان مديركل فرودگاه بين‌المللی مهرآباد در سخنان کوتاهی با ارائه گزارشی از تعداد زائران گفت: در حج تمتع امسال حدود 40 درصد از زائران كشورمان از فرودگاه بين‌المللی مهرآباد عازم عربستان می شوند كه اين افراد شامل زائران 10 استان كشور است.

  پرورش: شرکت هواپیمایی آمادگی کامل برای اعزام حجاج دارد

  فرهاد پرورش، مديرعامل شركت هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران نیز از آمادگی کامل این شرکت در اعزام زائران خبر داد و گفت: "هما" افتخار دارد كه قبل از انقلاب نيز مسئول انتقال زائران به حج بوده است و در گذشته تا مرز 150 هزار زائر را نيز به عربستان منتقل كرده است.

  وی با تأكيد بر اعمال محدوديت‌های بسيار به‌ واسطه تحريم‌های ناجوانمردانه بر هواپيمايی، اظهار اميدواری كرد: عمليات انتقال زائران حج تمتع سال امسال با موفقیت انجام شود.

  در پايان، كاروان‌هاي استان تهران و زنجان با بدرقه‌ي نماينده‌ ولي‌فقيه و ديگر مسؤولان حاضر در اين مراسم، ساعت 22و 15دقيقه‌ به سرزمين وحي عازم شدند. اين گروه براساس اعلام جدول پروازي، 3و 30دقيقه‌ بامداد جمعه وارد مدینه شدند.
  م.شركت فرودگاه ها
  #7 ارسال شده در تاريخ October 24th, 2010 در ساعت 17:24:11

 14. The Following User Says Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  SKY MAN (October 24th, 2010)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0