برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? آغاز بارش شهابی جباری از 29 مهرماه

  بارش شهابی جباری بر اساس مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در روز 29 مهرماه آغاز می شود و از روز 10 آبان ماه این بارش به اوج خود می رسد.

  بارش شهابی جباری از 10 تا 16 آبان ماه به اوج بارش خود می رسد و سرعت بارش این شهابها 66 کیلومتر بر ثانیه است.  بارش شهابی جباری یکی از بارشهای شهابی سالانه است که کانون بارش آن در صورت فلکی جبار است. این بارش معمولا هر سال از نیمه های مهرماه آغاز می شود و تا روز ۱۶ ماه آبان فعال است.  سرعت میانگین شهاب‌های این بارش نسبت به کره زمین در اوقات اوج این بارش معمولا حدود ۶۶ کیلومتر بر ثانیه است که نسبتا زیاد به شمار می آید اما شهابهای این بارش چندان روشن نیستند و در عوض از خود خاکستر بیشتری بر جا می گذارند.  طبق اعلام مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، در ساعت 16 و 40 دقیقه امروز دوشنبه 19 مهرماه مقارنه هلال ماه با ستاره قلب عقرب آغاز می شود. در این پدیده نجومی ماه در 5/2 درجه از شمال و شمال شرق ستاره قلب عقرب قرار می گیرد.  در روز 20 مهرماه نیز در گره صعودی یعنی در طول نجومی 276 درجه قرار می گیرد و در روز 21 مهرماه، ماه ربیع اول را می توان رصد کرد.  توضیح اینکه حالتهای مختلف بخش روشن ماه از زمین به نامهای مختلفی نامیده می شود که از آن جمله می توان به حالتهای "ماه نو"، یک چهارم نخست )تربیع اول)، ماه تمام یا "بدر"، یک چهارم دوم (تربیع دوم) و ماه تاریک )محاق) اشاره کرد.  در روز 24 مهرماه نیز آسمان پذیرای مقارنه عطارد با خورشید خواهد بود. در این پدیده سیاره عطارد در فاصله 418/1 برابر شعاع زمینی قرار می گیرد.  ماه، در روز 26 مهرماه در نقطه اوج با فاصله 56/63 برابر شعاع زمینی قرار خواهد گرفت و در روز 28 مهرماه جاری، ماه در فاصله 5/6 درجه ای شمال و شمال غرب سیاره مشتری قرار می گیرد.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ October 12th, 2010 در ساعت 23:56:48

 2. The Following 2 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Real Flight (October 13th, 2010), SKY MAN (October 13th, 2010)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0