برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. number1 ?????? ??
  number1
  هوانورد ارشد - سرهنگ دوم
  December 2009
  nakoja
  722
  تعداد تشکر : 1,433
  Thanked 2,240 Times in 630 Posts

  ??? ??? هواپیماهای سه طلاقه ؛ نوعروس های آسمان ما می شوند؟!

  مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) از جايگزيني هواپيماهاي بوئينگ MD به جاي توپولوف‌هاي شركت زيرمجموعه خود خبرداد و گفت: اگر نتوانيم تا پايان فرصت پنج ماه هواپيماي ملكي بخريم، ناوگان استيجاري غربي را به جاي توپولوف‌هاي ملكي تامين خواهيم كرد.

  فرهاد پرورش با بيان اينكه در هر فرصتي به دنبال نوسازي ناوگان هستيم، گفت: بخش دولتي بايد اعتبارات و تسهيلات خريد هواپيما را بپردازد؛ در حال حاضر نيز شرايط براي واردات هواپيما فراهم است و مي‌توان هواپيما خريد، اما فرآيند جايگزيني ناوگان توپولوف شركت هواپيمايي ايران ايرتور بر سر راه است و به شدت پيگيري مي‌شود. موفقيت‌هايي هم در اين راستا داشته‌ايم و در آينده نزديك ناوگان جديد را به جاي توپولوف‌هاي شركت ايران ايرتور جايگزين خواهيم كرد. طي فرصت پنج ماهه كه به اين شركت داده شده يا شايد تا پايان سال، ناوگان ديگري جايگزين توپولوف‌هاي ملكي شركت‌هاي هواپيمايي شود. مديرعامل شركت هواپيمايي هما درباره عدم تامين منابع بانكي براي جايگزيني 13 فروند ناوگان توپولوف ايران ايرتور، گفت: پيگيري براي دريافت تسهيلات دولتي به منظور خريد هواپيما انجام مي‌شود، اما اگر تا پايان فرصت داده شده، نتوانيم هواپيماي ملكي بخريم، ناوگان استيجاري غربي به جاي توپولوف‌هاي ملكي تامين خواهيم كرد. به گفته وي، از ماه آينده به تدريج هواپيماهاي بوئينگ MD جايگزين توپولوف‌ها مي‌شوند.

  و اما ؛ درباره این نوعروس آسمان ایران : ......

  2 دهه پس از شیرین کاری های هواپیماهای روسی توپولوف در آسمان و زمین مان ، حالا دیگر واقعا قرار است این تاواریش های بیخ ریش مان بازنشسته شوند . این خبری بود که از حدود 4 ماه پیش از گوشه و کنار به گوش می رسید . آنچه که معلوم نبود نوع هواپیماهای جایگزین بود . تا اینکه از حدود 2 ماه پیش خبرهای کمی منتشر شد مبنی بر حضور یک نوع هواپیمای بوئینگ آمریکایی به عنوان جایگزین توپولوف . اخیرا اما نوع و سری جایگزین های واقعی هواپیماهای روسی به بیرون درز پیدا کرد.
  قرار است یک نوع هواپیمای مک دانل داگلاس سری ام دی -80 و البته مدل بازسازی شده آن به نام ام دی -83 نوعروسان آسمان ما نام بگیرند . و رونمایی از این پریچهره از مهرماه امسال خواهد بود . پس اگر جزو کسانی بودید که از توپولوف ها می ترسیدید ، حالا با خیال راحت سوار مک دانل داگلاس ام دی - 83 بشوید و انشالله سفرتان بی خطر!
  البته حضور ام دی ها چندان چیز غریبی نیست . کیش ایر ام دی دارد و یک شرکت خصوصی تبریزی نیز همینطور . اما اینکه ام دی ها بطور وسیع جایگزین توپولوف شوند موضوع دیگری است .پس در باره ام دی - 83 باید چه کنیم؟ اگر به حرف مدیران گوش جان بسپاریم ، دیالوگ آنها حکایت دارد از خرید چند فروند بوئینگ آمریکایی سروحال و قبراق که آماده اند به حجله اندر شوند و همانا نوعروسان آسمان ما نام بگیرند و اگر بخواهیم چشم به روی واقعیت بگشائیم باید بگوئیم : اولا نه بوئینگی در کار است و نه از حجله و عروس و غیره و ذلک خبری .
  هواپیمای مک دانل داگلاس سری ام دی - 80 در سال 1979 به تولید رسید و سری ام دی - 81 و پس از آن ام دی - 83 هردو متعلق به سالهای 1983 هستند . و اگرچه تولیدات بسیار خوبی نیز بودند ، اما این مهم باعث نشد ، در دراز مدت سفارش های مک دانل داگلاس اینقدر باشد که به سوددهی برسد.
  از اینرو این شرکت در سال 1995 ورشکسته اعلام شد و بوئینگ قدرتمند آمد و هرچه در آشیانه های مک دانل داگلاس بود تصاحب کرد. بنابراین هرگز بوئینگ صاحب دیزاین و طراحی و راه اندازی سری های ام دی -80 نبوده است و اطلاق نام بوئینگ به این تولیدات همان شارلاتان بازی دلالان اسپانیایی و اوکراینی بود که آمدند و تمام سری های ام دی - 80 شامل ام دی - 81 ، ام دی - 83 ، ام دی 87 ، ام دی 88 را خریدند. شاید هم بوئینگ این تولیدات را به آنها انداخت. چراکه تا سال 1998 به بعد اگرچه این هواپیماها را به روز رسانی می کرد اما یکسال پس از این در اواخر 1999 هرچه ام دی بود توسط بوئینگ یا به عنوان هواپیمای صرف باری کار می کرد و یا فروخته شد و یا اینکه در پارکینگ قرار گرفت.
  حالا ما هستیم و ام دی - 83 هایی که سن و سالشان کمتر از 20 سال نیست . هواپیماهایی که از آسمان آمریکا در اواسط دهه 90 و از آسمان اروپا در سالهای 2000 سه طلاقه شده اند ، حالا قرار است برای ما نقش نوعروس های بزک و دوزک کرده ای را بازی کنند که از دور دل را می برند و از نزدیک زهره را.

  اگر قرار باشد هر تولیدی در هر صنعتی ساق و سالم بماند که تکنولوژی روز معنا پیدا نمی کرد. آنهم تولیدات صنعت هواپیمایی که تکنولوژی به روز رسانی اش سرآمد صنایع دیگر است.
  بله حقیقتا هواپیمای ام دی - 80 در سال 1979 و پس از آن ، سری های ام دی - 81 و به ویژه ام دی -83 در سال 1983 در زمان خودشان غوغا کردند و بسیار مورد توجه بودند و دست برقضا کمترین سانحه ها را داشتند ( فقط شش مورد سانحه سقوط بین سالهای 1980 تا 1996) اما حالا سال 2010 است و آنها پا به سن گذاشته اند . اگر به این است همان بوئینگ های اولیه را می خریدیم و عنوان می کردیم بوئینگ است دیگر ، لاکردار مرگ ندارد ! این یک اشتباه کلان است که با رو کردن یک نوع مارک ، دیگر بی خیال فاکتورهای دیگر و قابلیت های دیگر در صنعت هواپیمایی باشیم.
  بد تر از همه مقابله با هشدارها و زینهار ها است . مقابله ای که البته از سوی مدیران همه چیز دان این صنعت و متولیان هواپیمایی در کشورمان اینقدر تکرار شده که شمارش اش از توان خارج است. حرف آنها این است که : مگر نمی خواستید از شر توپولوف ها راحت شوید ؟ خب بدکردیم برایتان بوئینگ !آوردیم ؟ تازه بوئینگی که فقط ما در دنیااز آن استفاده می کنیم و اینگونه ایر لاین ما یونیک شده است ؟ و ...
  خب ، البته این حرفهایی است که از سوی کسانی روایت می شود که منفعت های کلان از این ام دی ها می برند. وگرنه کیست که نداند هر محصولی چه هواپیما و چه دوچرخه عمر مفید دارد.
  اینهم چند تصویر دیگر از نوعروس آینده ، ام دی -83 ، عکس ها مربوط به سال 2000 است  منبع
  شبكه خبري زمان

  دیگران را ببخش نه بخاطر اینکه مستحق بخشش هسن بخاطر اینکه تو مستحق آرامشی
  #1 ارسال شده در تاريخ October 14th, 2010 در ساعت 17:06:12

 2. The Following 12 Users Say Thank You to number1 For This Useful Post:

  Amiralikarimi (October 15th, 2010), arra (October 17th, 2010), Djmerikhi (October 16th, 2010), m.boostani (October 15th, 2010), Mohammad Tomcat (October 14th, 2010), Mohammadme (October 15th, 2010), mona (October 15th, 2010), nd_blacky (October 15th, 2010), Real Flight (October 15th, 2010), sd-787 (October 14th, 2010), SKY MAN (October 16th, 2010), سجیل (October 16th, 2010)

 3. Djmerikhi ?????? ??
  Djmerikhi
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  September 2007
  ایران
  367
  تعداد تشکر : 1,295
  Thanked 895 Times in 230 Posts

  ??? ??? پاسخ: هواپیماهای سه طلاقه ؛ نوعروس های آسمان ما می شوند؟!

  توي اخبار زماني كه با رئيس هواپيمايي به گمانم تابان صحبت مي كردند ايشون با قاطعيت ( قبل از سيلي خوردن ) اعلام مي كردند كه اين پرنده ها جديد هيچ تفاوتي با توپولوف ها ندارند و فقط مطابق همين مقاله صورت مسئله را پاك كردن مي باشد ...
  اميدوارم حداقل كشت و كشتار كمتري از توپولف ها را شاهد باشيم ....
  #2 ارسال شده در تاريخ October 16th, 2010 در ساعت 15:35:13

 4. The Following 2 Users Say Thank You to Djmerikhi For This Useful Post:

  number1 (October 17th, 2010), سجیل (October 16th, 2010)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0