برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? در انتظار افزایش80 درصدی بلیت هواپیما

  بالاخره بلیت هواپیما گران شد. این اتفاق كه مدت‌هاست كارشناسان و مسوولان امر آن را در حكم دمیدن روحی در كالبد صنعت نیمه جان هواپیمایی می‌دانند، وزیر راه را بر آن داشت تا ضمن اذعان بر نامطمئن بودن هواپیماها بگوید: شركت‌های هواپیمایی ایران آنقدر بی‌پول شده‌اند كه به دنبال هواپیماهای ارزان هستند كه نتیجه آن ناایمن بودن پروازها می‌شود لذا بلیت گران شود بهتر است یا با این هواپیماهای نامطمئن پرواز كنیم؟!  در این بین مسوولان شركت‌های هواپیمایی این افزایش نرخ را گامی به سوی واقعی شدن قیمت‌ها دانسته و می‌گویند با این میزان افزایش تنها می‌توان بدهی‌های قبلی را پرداخت و مسافران توقع نوسازی ناوگان را نداشته باشند؛ چراكه برای نوسازی قیمت بلیت باید به اندازه 80 درصد افزایش یابد؛ نه 30 درصد!

  خبرگزاری فردا

  حمید بهبهانی درباره افزایش 30 درصدی قیمت بلیت هواپیما اظهار كرد: طی 10 سال گذشته این بخش افزایش 13 درصدی داشته كه یا باید با همین هواپیماهای نامطمئن و همین قیمت‌ها پرواز كنیم و وضعیت صنعت هوایی‌مان اینگونه باشد هریك از ایرلاین‌ها چند ده میلیارد به وزارت نفت و شركت فرودگاه‌ها بدهكار باشند و خلبانان و مهمانداران‌شان را كاهش دهند یا منفعتی برای این بخش از حمل و نقل ایجاد كنیم تا بتوانند هواپیماهای نزدیك به نو وارد كنند.

  این درحالیست كه دست‌اندركاران صنعت هوایی و مسوولان شركت‌های هواپیمایی این افزایش قیمت را گامی به سوی واقعی شدن قیمت‌ها عنوان و اظهار می‌كنند: افزایش 30 درصدی بلیت در حد پرداخت بدهی‌های قبلی‌اشان است و پس از گذشت حدود یكسال تاخیرات پروازی‌ كاهش می‌یابد اما نمی‌توان توقع نوسازی داشت چراكه اقدامات اساسی در این صنعت نیازمند پشتوانه دولتی است.

  البته حمید غوابش- دبیر عالی شورای عالی هواپیمایی كشوری تصریح كرد: در ازای این افزایش قیمت سازمان هواپیمایی كشوری از شركت‌های هواپیمایی انتظار دارد علاوه بر رفع مشكلات قبلی‌اشان سطح ایمنی و خدمات خود را ارتقا دهند كه در این راستا سازمان هواپیمایی در حال تدوین دستورالعمل و ابلاغ آن به ایرلاین‌ها است.

  اما به گفته مدیران ایرلاین‌ها ابتدای انقلاب نرخ فروش خدمات هر ساعت - صندلی پرواز 122 دلار بوده كه اكنون با افزایش 30 درصدی قیمت به 42 دلار رسیده كه جوابگوی هزینه‌های شركت‌های هواپیمایی نیست و زمانی می‌توان هواپیماهای نو وارد كرد كه نرخ بلیت80 درصد افزایش یابد كه البته نظر مدیران وزارت راه نیز افزایش 70 درصدی قیمت بلیت بوده كه نهایتا پس از مذاكرات طولانی با دفتر رییس جمهور به اجبار افزایش 30 درصدی را مورد قبول واقع شده است.

  در این میان برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی كه تاكید دارند در ازای افزایش قیمت بلیت باید خدمات و ایمنی این بخش نیز افزوده شود،

  برایشان این سوال مطرح است كه آیا با اجرای طرح هدفمند كردن یارانه‌ها مجددا قیمت بلیت هواپیما افزوده می‌شود یا خیر؟ كه وزیر راه در این باره تصریح كرد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها باید بازار تعیین كننده قیمت‌ها باشد چراكه اگر قیمت‌ها پایین باشد همچون الان مردم به حمل و نقل هوایی هجوم می‌آورند و اگر قیمت بالا باشد پروازها خالی می‌مانند. در حال حاضر قیمت بلیت بسیار ارزان است و مسافران این بخش زیاد شده‌اند كه نباید این تعداد مسافر هوایی داشته باشیم.

  البته بر اساس لایحه برنامه پنجم توسعه باید تا سال سوم برنامه این نرخ جابه جایی حمل و نقل هوایی آزاد گردد كه در این راستا امسال 30 درصد بر این نرخ افزوده شده، ‌سال آینده نیز 30 درصد اضافه خواهد شد و در سال سوم این نرخ كاملا آزاد محاسبه می‌شود لذا روند افزایش قیمت بلیت هواپیما ادامه خواهد داشت.

  كه البته كارشناسان این بخش هم بر آزادسازی قیمت تاكید دارند چراكه با توجه به وابستگی كامل این صنعت به بازارهای بین المللی كنترل قیمت بلیت به عنوان تنها منبع درآمد ایرلاین‌ها و پرداخت یارانه به آن عادلانه نیست.چراكه حدود سه درصد از سفرهای كشور از طریق ناوگان هوایی انجام می‌شود درحالیكه یارانه آن از جیب 97 درصد دیگر هم پرداخت می‌شود كه عادلانه نیست لذا كارشناسان بر این باورند كه حذف یارانه از بلیت هواپیما و آزادسازی نرخ آن به نفع مردم عادی جامعه است چراكه آنها از این وسیله حمل و نقلی بهره‌ای نمی‌برند اما یارانه آن را می‌پرازند.

  همچنین با توجه به اینكه حدود نیمی از مسافران پروازهای داخلی كشور مسوولان و كارمندان هستند كه بهای بلیت‌شان را دولت می‌پردازد، پرداخت یارانه به آنها یعنی دادن یارانه به دولت است؛ نه به مردم! و تنها لطمه این بخش حذف نیم درصد قشر عادی جامعه از حمل و نقل هوایی خواهد بود و به گفته مدیرعامل یكی از شركت‌های هواپیمایی آن دسته از مردمی كه تاكنون هواپیما سوار نشده‌اند شاید دیگر نتوانند این وسیله حمل و نقلی را امتحان كنند!
  خبرگزاری فردا
  #1 ارسال شده در تاريخ October 16th, 2010 در ساعت 19:08:50

 2. The Following 5 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  ANADOLU (October 17th, 2010), m.boostani (October 16th, 2010), Real Flight (October 16th, 2010), reza dezfuli (October 17th, 2010), sd-787 (October 16th, 2010)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0