برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 5 12345 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 41
dqw
 1. IRIAF-TFB4 ?????? ??
  IRIAF-TFB4

  مدیر تالار هوانوردي نظامي
  May 2009
  Tehran--Dezful
  1,081
  تعداد تشکر : 3,361
  Thanked 6,324 Times in 998 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? ** // گزارش جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 + عکس , ویدئو // **

  فارس نیوز

  افزايش برد رادارهاي پدافند هوايي به 3000 كيلومتر

  خبرگزاري فارس: فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به پيشرفت‌هاي اين قرارگاه در امر طراحي و ساخت رادار گفت: به‌زودي رادارهاي پدافند هوايي به برد 3000 كيلومتر خواهد رسيد.
  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، اميرخلبان احمد ميقاني فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) صبح امروز (يك‌شنبه) در نشست خبري كه به منظور تشريح اهداف رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت 3 از 25 آبان به مدت پنج روز در گستره آسمان كل كشور برگزار خواهد شد، ماموريت اصلي اين قرارگاه را حفاظت از قلمرو هوايي كل كشور با به كارگيري يگان‌هاي تحت تابعيت و نيز يگان‌هاي تحت عملياتي خود عنوان كرد.

  * برگزاري 5 رزمايش مهم در مناطق پدافندي كشور طي ماه‌هاي اخير

  ميقاني با بيان اينكه برگزاري رزمايش از جمله اقدامات ساليانه قرارگاه پدافند هوايي در سطح گروه‌هاي پدافندي و مناطق پدافندي محسوب مي‌شود، گفت: امسال 5 تمرين تاكتيكي در مناطقي مانند تهران (فردو)، نطنز، بوشهر و غرب كشور انجام شد كه اين رزمايش‌ها مانند يك نبرد حقيقي صورت گرفت.
  وي با اشاره به رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت 3 تصريح كرد: اين براي اولين بار است كه چنين رزمايش بزرگي در جغرافياي كل كشور با به كارگيري تمام يگان‌هاي پدافندي نيروهاي مسلح كه تحت كنترل عملياتي قرارگاه پدافند هوايي هستند، اجرا مي‌شود.
  فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) رزمايش مدافعان آسمان ولايت 3 را داراي سه مرحله عنوان كرد و گفت: در مرحله اول و در پي تشديد اقدامات جنگ رواني دشمن و نيز فعاليت‌هاي شناسايي آنها نيروهاي واكنش سريع ما حركت خود را به سمت مناطق عملياتي با سرعت شروع كرده و در مناطق از پيش تعيين شده مستقر مي‌شوند و همزمان با آن يگان‌هاي جمع‌آوري اطلاعات نيز وارد عمل مي‌شوند.
  ميقاني با اشاره به اينكه در همين مرحله، يگان‌هاي رعب و فريب ما در ابعاد موشكي، راداري و توپخانه‌اي در منطقه مستقر مي‌شوند، گفت: گسترش شبكه‌هاي ديده‌باني كل كشور شامل هزاران پست ديده‌باني از ديگر اقدامات در مرحله اول اين رزمايش خواهد بود.
  وي تصريح كرد: در مرحله دوم دشمن دست به فعاليت‌هاي شناسايي و نيز اخلال بر روي سامانه‌هاي ما مي‌زند كه نيروهاي ما نيز به عمليات مقابله با اخلال‌گرهاي دشمن و نيز جمع‌آوري اطلاعات انبوه از هواپيماهاي آنها خواهند پرداخت كه در اين مرحله دشمن به وسيله پرنده‌هاي با سطح مقطع راداري كم به سامانه‌هاي پدافند هوايي حمله مي‌كند كه اين پرنده‌ها توسط ديده‌بان‌ها و سامانه‌هاي كشف، شناسايي شده و اقدامات عليه آنها توسط هواپيماها يا آتشبارهاي موشكي صورت مي‌گيرد.
  فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به مرحله سوم اين رزمايش گفت: با توجه به عدم موفقيت دشمن در مراحل قبلي آنها دست به هجوم انبوهي از هواپيماهاي با سرنشين، بدون سرنشين و موشك‌هاي كروز به مناطق هسته‌اي و حساس كشور ما مي‌زنند كه در اين مرحله سامانه‌هاي موشكي زمين به هواي ما كه امروز در اكثر مناطق كشور مستقر هستند،‌چه در زمينه رادار، چه موشكي و چه توپخانه كه كاملا بهينه، به روز و مجهز به سامانه‌هاي الكترو اپتيك شده‌اند حجم آتش انبوه خود را متوجه حملات دشمن خواهند كرد و در پايان اين مرحله نقاط ضعف و قوت مسئولين، تجهيزات و تاكتيك‌ها مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.

  * ايجاد انسجام ميان يگان‌هاي پدافندي نيروهاي مسلح

  ميقاني در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با بيان اينكه ما در اين رزمايش دو هدف عمومي و خاص را دنبال مي‌كنيم، اضافه كرد: در زمينه اهداف عمومي پدافند كل كشور و همه يگان‌هاي پدافند هوايي نيروهاي مسلح اعم از ارتش، سپاه و نيروي انتظامي مشاركت دادند و به همين دليل يكي از اهداف مهم ما ايجاد انسجام و هماهنگي در ميان اين يگان‌ها است.
  وي با تاكيد بر اينكه امروز قريب به اتفاق سامانه‌هاي پدافند هوايي بهينه شده و يا سامانه‌هاي جديد طراحي و ساخته شده‌اند، ارزيابي اين سامانه‌ها را يكي ديگر از اهداف اين رزمايش دانست و افزود: يكي از سامانه‌هاي مورد استفاده در اين رزمايش سامانه ضد ضدالكترونيك هستند و نيز تمرين عمليات‌هاي جنگ رواني، تاكتيك‌هاي جنگ ناهمگون،‌انتقال تجربه از نسل‌هاي قديمي به جوانان، ارزيابي توانمندي فرماندهان و مسئولان صف و ستاد، ارزيابي عملكرد يگان‌ها، ارتقاء روحيه سلحشوري، نمايش صلابت و اقتدار و نيز شناسايي نقاط ضعف و قوت از جمله اهداف ما در بخش عمومي خواهد بود.

  * تست و ارزيابي سامانه كشف و ضدكروز كشور در رزمايش

  فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در خصوص اهداف خاص نيز گفت:‌ ما در اين رزمايش شبكه كشف و ضدكروز خود را مورد ارزيابي قرار داده و سامانه‌هاي فرماندهي و كنترل هوشمند را كه نسبت به سال گذشته متحول شده است، مورد تست و آزمايش قرار خواهيم داد.
  ميقاني در پاسخ به سؤالي در خصوص برخي اخبار مبني بر تست قريب‌الوقوع سامانه برد بلند ايران مشابه سامانه موشكي اس 300 گفت: ما در بحث سامانه‌هاي موشكي اقدامات خوبي چه در زمينه بهينه‌سازي و چه در زمينه طراحي و ساخت داشته‌ايم كه براي مثال سامانه‌هاي ارتفاع كم بهينه‌ شده‌اند و برخي سامانه‌هاي موشكي ارتفاع متوسط مانند سام 6 و هاگ كاملا به روز شده‌اند و سامانه هاگ ما امروز علاوه بر توان تحرك به صورت كاملا ديجيتال درآمده و از لحاظ جنگ الكترونيك نيز پيشرفت‌هاي خوبي داشته‌ايم.


  * نسل جديد سامانه موشكي اس 200 تا بهمن ماه امسال آماده مي‌شود

  وي همچنين در خصوص سامانه‌هاي موشكي برد بلند گفت: ما در اين خصوص در زمينه سامانه‌هاي HQ و S200 پيشرفت‌هاي خوبي داشته‌ايم كه سامانه S200 ما تاكنون به صورت چند ساعته عمل مي‌كرد اما توانسته‌ايم اين سامانه را به صورت شبانه‌روزي درآوريم و بهمن امسال نيز فاز دوم بهينه سازي اين سامانه اجرا خواهد شد كه در پي آن علاوه بر تقويت رادار،‌سامانه S200 به صورت تمام ديجيتال درخواهد آمد.
  فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) با بيان اينكه امروز طراحي و ساختار دوش‌پرتاب در كشور كاملا بومي شده و به توليد انبوه رسيده است، خاطرنشان كرد: در زمينه سامانه‌هاي موشكي ارتفاع كم سامانه موشكي مرصاد را داشتيم كه در ورژن جديد برد و ارتفاع آن افزايش يافته و دو برابر خواهد شد.

  سامانه برد بلند پدافند هوايي ما مشابه پيشرفته‌ترين انواع آن در جهان است

  ميقاني همچنين با بيان اينكه در زمينه سامانه‌هاي موشكي برد بلند نيز پيشرفت‌هاي خوبي داشتيم،‌خاطرنشان كرد: اين امر امروز مراحل پاياني خود را مي‌گذارند.
  وي ادامه داد: البته ما براي ساخت اين سامانه انواع پيشرفته‌ترين سامانه‌هاي برد بلند دنيا را مورد مطالعه قرار داديم و امروز كار طراحي اين سامانه به پايان رسيده و در مرحله ساخت نيز پيشرفت‌هاي خوبي داشتيم كه در آينده نزديك اعلام خواهد شد.

  * استقرار سامانه‌هاي ضدكروز در مناطق متعدد رزمايش


  فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در خصوص سامانه‌هاي موشكي كروز نيز گفت: اين موشك‌ها به دليل آنكه در سطح پايين حركت مي‌كنند قابليت پنهان‌كاري دارند كه براي كشف آنها شبكه‌ ضدكروز را طراحي و مستقر كرده‌ايم.
  ميقاني در خصوص شبكه ديده‌باني كشور نيز با اشاره به بكارگيري نيروهاي بسيجي در اين خصوص گفت: امروز ما داراي هزاران پست ديده‌باني هستيم كه افراد مجهز به سامانه‌هايي شدند كه مي‌توانند اطلاعات خود را در كوتاه‌ترين زمان ممكن به صورت ديتا به مراكز فرماندهي و كنترل منتقل كنند.

  * اسرائيل در حد و قواره تهديد جمهوري اسلامي ايران نيست

  وي در بخش ديگري از سخنان خود در پاسخ به سؤالي در خصوص تهديدات رژيم صهيونيستي عليه كشورمان تاكيد كرد: اين رژيم رزمايش‌هاي مختلفي برگزار مي‌كند كه علاوه بر حفظ آمادگي خود به دنبال ايجاد جنگ رواني است اما آنها حتي نتوانستند از پس حزب‌الله و حماس كه تنها جلوه‌اي از قدرت ما هستند، بربيايند بنابر اين در حد و قواره تهديد عليه جمهوري اسلامي ايران نيستند.


  * افزايش برد رادارهاي پدافندي به 3000 كيلومتر

  فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا در ادامه به موضوع پيشرفت‌هاي راداري كشور اشاره كرد و گفت: چند سال قبل ساخت رادار ملي زمينه‌اي براي توانمندي‌هاي آينده شد به طوري كه ما امروز هر راداري را با هر برد و يا فركانس در حالت‌هاي اكتيو يا پسيو در داخل مي‌سازيم و اگر در گذشته حداكثر برد رادارهاي ما 400 كيلومتر بود امروز اين مژده را مي‌دهيم كه ما ساخت سامانه راداري با شعاع 3000 كيلومتر را در دست داريم كه به اين ترتيب تمام پرنده‌هاي اطراف كشور را با سطح راداري پايين شناسايي خواهيم كرد.


  * صلح و آرامش پيام رزمايش مدافعان آسمان ولايت به كشورهاي منطقه است

  ميقاني كشورهاي همسايه ايران را كشورهاي دوست و برادر دانست و گفت: توانمندي ما در راستاي تقويت و پشتيباني از اين كشورها خواهد بود و صحبت‌هايي كه گاها در خلاف اين جهت مطرح مي‌شود به منظور ايران‌ هراسي در منطقه است اما ما معتقديم تنها مزاحم منطقه ما رژيم صهيونيستي است كه اگر اقتدار ايران نبود بسياري از كشورهاي منطقه را مي‌بلعيد.
  وي با بيان اين جمله كه "آماده جنگ باش اگر طالب صلحي "‌ گفت: البته رزمايش براي متجاوزين نيز داراي پيام‌هايي است كه به آنها مي‌گويد اگر نسبت به كشور ما متعرض شوند، ما دست و پاي آنها را قلم كرده و آنها نيز نتيجه‌اي جز شكست، پشيماني و اتلاف سرمايه نخواهند داشت.


  * روسيه، هدف آمريكا از ايجاد سپر موشكي در تركيه

  فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبيا در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر قصد آمريكا از ايجاد سپر موشكي در تركيه، تركيه را كشور مسلمان، دوست و برادر ايران دانست و افزود: ‌اين كشور، روسيه، ايران و سوريه را از ليست تهديدات خود خارج كرده و هدف آنها از ايجاد سپر موشكي در تركيه بيشتر در رابطه با موشك‌هاي هسته‌اي است كه در حقيقت براي مقابله با روسيه صورت مي‌گيرد.
  ميقاني در پايان با اشاره به توان بالاي پدافند هوايي كشور گفت: پدافند هوايي ما امروز داراي سامانه‌هاي موشكي متحرك و توانمند، سامانه‌هاي جمع‌آوري اطلاعات و پدافند غيرعامل مناسب است كه توانايي برگزاري رزمايش‌هاي مشترك با كشورهاي دوست و همسايه را دارد.

  پ.ن: تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل!!!!!!

  #1 ارسال شده در تاريخ November 14th, 2010 در ساعت 20:09:33

 2. The Following 13 Users Say Thank You to IRIAF-TFB4 For This Useful Post:

  Ali Pilot (November 16th, 2010), AMIR SABBAGH (November 14th, 2010), Amiralikarimi (November 17th, 2010), Ariandreamer (November 15th, 2010), carol (November 22nd, 2010), Eshghe Parvaz (November 14th, 2010), F-35 (November 15th, 2010), IRIS 74 SAHAND (November 17th, 2010), Jadogaresabz (November 15th, 2010), Mahan (November 16th, 2010), Mohammad Tomcat (November 16th, 2010), sd-787 (November 14th, 2010), SKY MAN (November 14th, 2010)

 3. Ariandreamer ?????? ??
  Ariandreamer
  هوانورد عادی - گروهبان سوم
  August 2010
  Tehran
  42
  تعداد تشکر : 14
  Thanked 44 Times in 27 Posts

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  یعنی فردا تمامی اخبار رو میشه از این تاپیک خوند دیگه؟ معنی تاپیک جامع همینه؟
  #2 ارسال شده در تاريخ November 15th, 2010 در ساعت 15:14:20

 4. The Following 3 Users Say Thank You to Ariandreamer For This Useful Post:

  Amiralikarimi (November 17th, 2010), carol (November 22nd, 2010), SKY MAN (November 16th, 2010)

 5. IRIAF-TFB4 ?????? ??
  IRIAF-TFB4

  مدیر تالار هوانوردي نظامي
  May 2009
  Tehran--Dezful
  1,081
  تعداد تشکر : 3,361
  Thanked 6,324 Times in 998 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  یعنی فردا تمامی اخبار رو میشه از این تاپیک خوند دیگه؟ معنی تاپیک جامع همینه؟
  این تاپیک جهت جلوگیری از پاکندگی اخبار رزمایش"مدافعان حریم ولایت3" ایجاد شده
  تمامی اخبار،گزارشات تصویری و احیانا فیلمهای این رزمایش در این تاپیک ارسال خواهد شد تا از پراکندگی مطالب و ایجاد تاپیک های متعدد جلوگیری شود....
  #3 ارسال شده در تاريخ November 15th, 2010 در ساعت 15:42:11

 6. The Following 5 Users Say Thank You to IRIAF-TFB4 For This Useful Post:

  Amiralikarimi (November 17th, 2010), Ariandreamer (November 15th, 2010), carol (November 22nd, 2010), number1 (November 15th, 2010), SKY MAN (November 16th, 2010)

 7. IRIAF-TFB4 ?????? ??
  IRIAF-TFB4

  مدیر تالار هوانوردي نظامي
  May 2009
  Tehran--Dezful
  1,081
  تعداد تشکر : 3,361
  Thanked 6,324 Times in 998 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  نشست خبری امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی(فرمانده ی قرارگاه پدافندی خاتم الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران).......
  ?????? ???? IRIAF-TFB4 : November 17th, 2010 ?? ???? 00:25:10
  #4 ارسال شده در تاريخ November 15th, 2010 در ساعت 15:49:54

 8. The Following 7 Users Say Thank You to IRIAF-TFB4 For This Useful Post:

  Amiralikarimi (November 17th, 2010), carol (November 22nd, 2010), Mahan (November 16th, 2010), Mohammad Tomcat (November 16th, 2010), number1 (November 15th, 2010), sd-787 (November 15th, 2010), SKY MAN (November 16th, 2010)

 9. IRIAF-TFB4 ?????? ??
  IRIAF-TFB4

  مدیر تالار هوانوردي نظامي
  May 2009
  Tehran--Dezful
  1,081
  تعداد تشکر : 3,361
  Thanked 6,324 Times in 998 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  بزرگترین و گسترده ترین رزمایش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) با عنوان مدافعان آسمان ولایت 3 از فردا در مناطق عمومی و عملیاتی کل فضای میهن اسلامی برگزار می شود.

  به گزارش واحد مرکزی خبر ، ستاد خبری رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 3 این رزمایش بزرگ با تاکید بر مولفه های دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران و در جهت ارتقا توان رزمی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور، انجام تمرین های تاکتیکی، تدابیر عملیاتی پیش بینی شده در طرح های پدافندی و به منظور آمادگی هرچه بیشتر در مقابله با تهدیدهای احتمالی فضای میهن اسلامی بویژه مراکز جمعیتی، حیاتی، حساس و هسته ای کشور به اجرا در می آید.
  رزمایش بزرگ و سراسری مدافعان آسمان ولایت 3 در گستره ای به وسعت مرزهای ایران اسلامی با بهره گیری از توان رزمی شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه پدافند هوایی کشور در قالب مرکز عملیات پدافند هوایی، مراکز عملیات منطقه ای، کنترل گزارش ها، پست های فرماندهی منطقه ای اصلی و فرعی، یگان های عملیاتی پدافندی موشکی و توپخانه ای، هواپیماهای شکاری رهگیر و سامانه های شنود الکترونیکی همراه با یگان های پدافند هوایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل سامانه های موشکی و جنگ افزارهای توپخانه ای و پست های دیده بانی نیروی انتظامی و بسیج، پیش بینی شده در سازمان رزم طرح رزمایش، تحت فرماندهی کنترل و هدایت عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) برگزار می شود.
  در اجرای این رزمایش گسترده علاوه بر بکارگیری سامانه های پیشرفته موشکی و توپخانه ای پدافند هوایی و سامانه های راداری متنوع موجود در شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه پدافند هوایی و انواع هواپیماهای شکاری رهگیر نیروی هوایی ارتش، مولفه های مهم دیگری همچون بکارگیری تاکتیک های نوین دفاعی ، تحرک و جابجایی یکان های واکنش سریع در مقابله با نبردهای ناهمگون و نامتقارن، ایجاد هماهنگی بیشتر بین نیروهای پدافند هوایی ارتش و سپاه در برقراری امنیت و پوشش کامل پدافندی مراکز حیاتی و حساس کشور بویژه مراکز هسته ای و بکارگیری و ارزیابی عملیاتی و فنی سامانه های پدافند هوایی ساخت و تولید صنایع داخلی برای اولین مرتبه، مورد توجه قرار گرفته است.
  این رزمایش در درجهت برنامه های عملیاتی سالیانه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) و ارتقاء توان بازدارندگی برگزار می شود و پیام آن صلح و امنیت برای کشورهای منطقه و جهان است.
  رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3 در سه مرحله تاکتیکی و طی 5 روز متوالی برگزار می شود.

  IRIB
  #5 ارسال شده در تاريخ November 15th, 2010 در ساعت 18:21:28

 10. The Following 7 Users Say Thank You to IRIAF-TFB4 For This Useful Post:

  Amiralikarimi (November 17th, 2010), carol (November 22nd, 2010), Jadogaresabz (November 15th, 2010), Mahan (November 16th, 2010), Mohammad Tomcat (November 16th, 2010), number1 (November 16th, 2010), SKY MAN (November 16th, 2010)

 11. Jadogaresabz ?????? ??
  Jadogaresabz

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  September 2010
  khozestan
  78
  تعداد تشکر : 71
  Thanked 173 Times in 51 Posts

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  بابا ایول دوست عزیز از این خبر خوشت انشاالله خوش خبر باشی. امیدواریم که s300 ها قدرتمند تر از روسیه باشن من همیشه گفتم که نیازی به s300 روسی نیست حالا به این حرفم رسیدین
  ٍٍIRANIAN AIRFLY****96
  #6 ارسال شده در تاريخ November 15th, 2010 در ساعت 20:54:30

 12. seyedhossein ?????? ??
  seyedhossein
  اخراج دائم
  July 2010
  tehran
  134
  تعداد تشکر : 21
  Thanked 142 Times in 70 Posts

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  خبر خوش حال کننده ایی هست اما یخورده عجیبه اما به هرحال امیدوارم حقیقت داشته باشه!
  #7 ارسال شده در تاريخ November 15th, 2010 در ساعت 21:18:56

 13. Jadogaresabz ?????? ??
  Jadogaresabz

  هوانورد عادی - گروهبان یکم
  September 2010
  khozestan
  78
  تعداد تشکر : 71
  Thanked 173 Times in 51 Posts

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  سلام
  من توی تاپیک حمله امریکا به ایران گفتم که سامانه ای وجود دارد که با ان میشود هدفی در دور دست بدون نیاز به تجهیزات زیاد منهدم کرد وان اینبود توپ های 23 میلیمتری 8 لول که به صورت شبکه ای کنار هم چیده می شوند با ان میتوان موشک کروز را زد حالا هم توی رزمایش نمایش داده میشود انشاالله. و دوستانی که بی حرمتی میکردند نظیر tom cat که اخراج شده و ظاهرا دوباره ...کرده مورد توجهشون قرار بگیره و بقیه دوستان
  ٍٍIRANIAN AIRFLY****96
  #8 ارسال شده در تاريخ November 15th, 2010 در ساعت 21:28:27

 14. The Following 5 Users Say Thank You to Jadogaresabz For This Useful Post:

  abasza (November 17th, 2010), Amiralikarimi (November 17th, 2010), carol (November 22nd, 2010), IRIAF-TFB4 (November 17th, 2010), SKY MAN (November 16th, 2010)

 15. IRIS 74 SAHAND ?????? ??
  IRIS 74 SAHAND
  هوانورد ارشد - مدير سابق
  March 2010
  شیراز
  545
  تعداد تشکر : 1,488
  Thanked 3,629 Times in 572 Posts

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **

  سلام این رزمایش از امروز سه شنبه شروع شده


  فرمانده عمليات قرارگاه پدافند هوايي تاكيد كرد:

  آمادگي موشك‌هاي پدافند هوايي براي سرنگوني هرگونه هواگرد متجاوز

  خبرگزاري فارس: معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) تاكيد كرد: موشك‌ها و سامانه‌هاي قدرتمند پدافند هوايي در راه حفظ آرمان‌ها و اعتقادات، آماده نابود كردن هر نوع هواگرد بيگانه است.
  به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، در حالي كه تنها چند ساعت تا آغاز بزرگترين رزمايش پدافند هوايي با عنوان "مدافعان آسمان ولايت 3 " باقي مانده است، سرهنگ ابوالفضل فرمهيني معاون عمليات قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در گفتگويي تفصيلي، ضمن تشريح اهداف و برنامه‌هاي اين رزمايش، با اشاره به حضور برخي كشورهاي فرامنطقه‌اي در خاورميانه و خدشه‌دار شدن امنيت عمومي در اين منطقه، اظهار داشت: اولين پيام رزمايش بزرگ مدافعان آسمان ولايت3، پيام صلح و دوستي براي كشورهاي منطقه بوده و اين رزمايش نشان‌دهنده توانمندي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در حفظ امنيت خود و حتي كشورهاي منطقه خواهد بود.

  * به كوچكترين اشتباه دشمن، بزرگترين پاسخ‌ها را خواهيم داد

  فرمهيني با بيان اينكه برگزاري اين رزمايش‌ها نشان‌دهنده عدم نياز به كشورهاي فرامنطقه‌اي در تامين امنيت منطقه خواهد بود، تاكيد كرد: پيام ديگر اين رزمايش دربرابر بدخواهان جمهوري اسلامي ايران اينست كه قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در حفظ امنيت و دفاع از آسمان مقدس جمهوري اسلامي ايران كاملا جدي و مصمم بوده و به كوچكترين اشتباه دشمن، بزرگترين پاسخ‌ها را خواهد داد.
  وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تدابير اخذ شده از سوي قرارگاه پدافند هوايي خاتم‌الانبياء(ص) در برابر تهديدات هرچندوقت يكبار امريكايي‌ها عليه جمهوري اسلامي ايران گفت: آمريكايي‌ها هرازچندگاهي اقدام به بيان جملات تهديد آميز مي‌كنند و مي‌گويند كه گزينه‌هاي ديگري غير از تحريم، در برابر جمهوري اسلامي بر روي ميز دارند.
  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) با بيان اينكه اين نوع گفتار امريكايي‌ها براساس استراتژي "لبه پرتگاه " يا بزرگنمايي تهديد سخت بيان مي‌شود، اضافه كرد: استراتژي لبه پرتگاه اولين بار توسط جان فاستردالس وزير وقت آمريكا در آغاز جنگ سرد با شوروي سابق استفاده شد و اين استراتژي در جايي بكار مي‌رود كه استفاده كننده آن بر اين باور باشد كه از طريق يك تهديد جدي داخلي و خارجي، هدف مورد نظر را به كناره‌گيري از مواضع خود وامي‌دارد.
  وي با بيان اينكه در واقع اين استراتژي هدايت بحران به سوي جنگ است و نه آغاز جنگ، ادامه داد: اعزام مكرر ناوهاي هواپيمابر آمريكا به خليج فارس، به كار بردن لحن تند در بيانيه‌ها و سخنراني‌ها به گونه‌اي كه احتمال جنگ عليه ايران احساس شود نيز از مصاديق بكارگيري اين استراتژي است.

  * شواهد نشان مي‌دهد كه تهديدات امريكا عليه ايران عملي نخواهد شد

  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) تاكيد كرد: البته علي رغم اين اظهارات، هرگز از جنگ خبري نيست و اين يك ترفند در غالب عمليات رواني است.
  فرمهيني همچنين با اشاره به گرفتاري‌هاي مكرر امريكايي ها در باتلاق عراق و افغانستان، افزود: به دلايل مختلف امريكايي‌ها فاقد توان و جرات حمله به ايران در شرايط كنوني هستند.
  وي خاطرنشان كرد: البته ما نظامي هستيم و حساب و كتابهاي سياسي تاثيري بر آمادگي و هوشياري ما نداشته و ما هميشه خود را براي دفاع از اعتقادات و ارزش‌ها آماده نگه مي‌داريم.

  * براي مقابله با تهديدات، گزينه‌هاي متعددي بر روي ميز داريم

  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) در عين حال تصريح كرد: البته ما هم گزينه‌هايي را بر روي ميز داريم كه اگر آمريكايي‌ها بخواهند دست از پا خطا كنند، درسي ابدي و تاريخي به آنها خواهيم داد.
  فرمهيني درخصوص اشراف اطلاعاتي بر روي تحركات دشمنان فرامنطقه‌اي نيز گفت: هرنوع حركت نظامي جدي و يا رزمايشي كه از سوي دشمنان در طول سال‌هاي اخير در عراقي، افغانستان، سومالي، يوگسلاوي و ... انجام شده، دقيقا مورد تجزيه و تحليل ما قرار گرفته و نقاط ضعف دشمن براي ما كاملا مشخص شده است.
  وي با بيان اينكه توانمندي نيروهاي ما در دو وجه نبرد كلاسيك و نامتقارن تقويت شده است، اظهار داشت: افكار نيروهاي ما به سوي بروز خلاقيت و نوآوري در راستاي ارتقاء توان رزم سوق داده شده است كه نتايج درخشاني از آن منبعث شده و مردم عزيزمان نيز بخشي از اين نتايج و تدابير را بصورت عملي و عيني در اين رزمايش مشاهده و به فرزندان خود افتخارخواهند كرد.

  * صهيونيست‌ها هنوز مهمترين دلايل شكست از حزب‌الله را شناسايي نكردند

  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم‌الانبياء(ص) همچنين در خصوص تهديدات رژيم صهيونيستي مبني بر حمله به تاسيسات هسته‌اي كشورمان گفت: صهيونيست‌ها از پس يك گروه معتقد و مسلح به سلاح ايمان به نام حزب‌الله بر نيامدند و اين در حالي است كه اين گروه كوچك از نظر تجهيزات نظامي، سلاح‌هاي چندان پيشرفته‌اي نيز در اختيار نداشتند اما هنوز ننگ شكست بر پيشاني صهيونيست‌ها باقي مانده است.
  فرمهيني تصريح كرد: علي رغم گذشت چند سال، هنوز صهيونيست‌ها نتوانستند مهمترين دلايل شكست خود را شناسايي كنند و اين مسئله تاثيري زيادي بر روحيه جمعي آنها گذاشته است.
  وي با اشاره به اينكه در حال حاضر صهيونيست‌ها از نظر روحي و رواني در وضعيت بحراني قرار دارند، افزود: از طرف ديگر رژيم صهيونيستي مشروعيت خود در افكار عمومي را بيش از پيش متزلزل مي‌بيند و علائم اين وضعيت را مي‌توان در تصميم‌گيري‌هاي نامعقول در برابر رخدادهاي پيش آمده و ضعف در كنترل بحران آنها به وضوح ديد.
  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) با بيان اينكه طرح هرگونه سوالي در اين رژيم خيلي زود به بحران تبديل مي‌شود، گفت: در واقع پس از وقوع يك سئوال اگر پاسخ صحيح پيدا نشود، سئوال تبديل به يك مسئله جدي شده و در صورت تداوم عدم پاسخگويي، مسئله تبديل به مشكل، مشكل تبديل به معضل و معضل تبديل به بحران مي‌شود و اگر در اين مرحله نيز چاره‌اي انديشيده نشود بحران تبديل به فاجعه خواهد شد.

  * حمله به كشتي كاروان آزادي غزه نشان‌دهنده بحران در رژيم صهيونيستي بود

  وي حمله بي‌رحمانه ارتش اين رژيم به كاروان آزادي و كشتي‌هاي حامل كمك‌هاي انساني به غزه را نمونه‌اي بارز از عدم توان صهيونيست‌ها در پاسخگويي به سئوالات ميليون‌ها انسان در خصوص غزه دانست و تصريح كرد: در واقع يك سئوال عمومي درخصوص دلايل محاصره غزه و به خطر افتادن جان هزاران كودك و زن باردار و كهنسالان و عدم توانمندي تل آويو در پاسخگويي صحيح، منجر به حوادثي شد كه بحراني شدن روابط رژيم صهيونيستي با كشورهاي مختلف را در پي داشت.
  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) با بيان اينكه بروز اين رخداد و مسايل مشابه، از ضعف رژيم صهيونيستي پرده برمي‌دارد، تاكيد كرد: حال جاي اين سوال است كه رژيمي كه تا اين حد دچار ضعف است، آيا مي‌تواند مشكل جدي براي جمهوري اسلامي ايران با اين پشتوانه عظيم دفاعي بوجود آورد؟

  * ريزترين تحركات رژيم صهيونيستي تحت اشراف اطلاعاتي ماست

  فرمهيني در ادامه به برخي خريدهاي نظامي صهيونيست‌ها و انجام مانورهاي مختلف از سوي آنها اشاره كرد و گفت: تاكيد مي‌كنم كه نه تنها كوچكترين حركات اين رژيم از دايره اشراف اطلاعاتي ما خارج نيست، بلكه مي توان ادعا كرد كه رزمايش‌هاي آنها بخشي از خواسته‌هاي ما را هم برآورده مي‌كند زيرا در هر رزمايش انجام شده توسط رژيم صهيونيستي، تعداد زيادي از نقاط ضعف جنگ‌افزارهاي آنها براي ما مشخص مي‌شود.
  وي خاطر نشان كرد: تجزيه و تحليل اين رزمايش‌ها و نقاط ضعف مشاهده شده در آنها توسط مخازن فكري، كارشناسان و پيشكسوتان ما منجر به افزايش قدرت رزمي جمهوري اسلامي ايران شده است.

  * براي سرنوگي هرگونه هواگرد متجاوز به آسمان كشور آماده‌ايم

  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) در خصوص تهديدات رژيم صيونيستي نيز تصريح كرد: در طول اين سالها هميشه تهديد عليه نظام جمهوري اسلامي وجود داشته اما هرگز رژيم صهيونيستي جرات حمله به ايران را نخواهد داشت زيرا اولين اشتباه اين رژيم در برابر ايران اسلامي، آخرين اشتباه آنها محسوب خواهد شد.
  فرمهيني تاكيد كرد: موشك‌ها و سامانه‌هاي قدرتمند پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در راه حفظ آرمان‌ها و اعتقادات، آماده نابود كردن هر نوع هواگرد بيگانه است و پس از بروز اشتباه از سوي صهيونيست‌ها، نابودي اين رژيم امري محتوم و غير قابل انكار خواهد بود.
  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) همچنين با بيان اينكه اگر صهيونيست‌ها مي‌توانستند آسيبي به اين كشور وارد كنند، تاكنون دهها بار اين كار را كرده بودند، گفت: وجود عوامل وحدت آفرين و قدرت‌افزا و نيز وجود فرماندهي لايق، توانمند و هوشيار همچون رهبر معظم انقلاب به همراه روحيه شهادت‌طلبي نيروها و وجود آرمان ظهور و مهدويت، برهم زننده تمام محاسبات عددي صهيونيست‌هاست.

  * حفظ و توسعه امنيت، هدف اصلي نيروهاي مسلح

  فرمهيني امنيت را مقدمه و بستر هر نوع فعاليت اجتماعي، اقتصادي و سياسي دانست و افزود: براي ما نظاميان كه توليد امنيت از نتايج فعاليت‌هايمان محسوب مي‌شود، توسعه و حفظ امنيت، مقدم بر هر نوع توسعه ديگر است.
  وي در خصوص دستاوردهاي برگزاري رزمايش هاي متعدد از سوي نيروهاي مسلح كشورمان نيز اظهار داشت: از نتايج برگزاري رزمايش‌ها، زمينه‌سازي براي حفظ و توسعه امنيت و نيز كم اثر كردن تهديدات حمله هوايي عليه جمهوري اسلامي ايران مخصوصا در نقاط هسته‌اي، افزايش روحيه اعتماد به نفس و خوداتكايي در كاركنان و نيروها، افزايش حس امنيت و آرامش در بين توده مردم، انتقال تجربه به كاركنان جوانتر، آزمايش تجهيزات جديد و در نهايت، افزايش توان رزم در نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران است كه تاثير فراواني بر امنيت در سطح ملي و بين المللي خواهد داشت.

  * آمادگي كامل پدافند هوايي براي حفاظت از تاسيسات هسته‌اي كشور

  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم‌الانبياء(ص) در خصوص وضعيت كنوني پدافند هوايي كشور نيز گفت: قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) با بوجود آوردن تعاملات لازم با مراكز دانشگاهي، پژوهشي و تحقيقاتي، به بومي‌سازي سامانه‌هاي پدافندهوايي پرداخته و با در اختيار داشتن شبكه قدرتمند و يكپارچه پدافندي كشور، كاركنان خود را با تمرين مكرر رزم نامتقارن، آماده نگه داشته و با حضور مقتدرانه در مناطق حساس و حياتي كشور ازجمله تاسيسات هسته‌اي، آماده مقابله و دفع هرگونه تهاجم هوايي بيگانگان است.
  فرمهيني افزود: در حال حاضر تلاش ما بر اين است كه علاوه بر ارتقاء توان رزم در حوزه جنگ سخت، در زمينه جنگ نرم و عمليات رواني نيز حضوري مقتدرانه داشته باشيم و دراين راه فرمايشات مقام عظماي ولايت مبني بر در اولويت اول بودن پدافند و همچنين نگاه جدي به جنگ نرم، انگيزه و عزت نفس ما را افزايش داده است.

  * تست تجهيزات جديد، يكي از اهداف برگزاري رزمايش مدافعان آسمان ولايت3

  وي در خصوص محورها و اهداف رزمايش "مدافعان اسمان ولايت3 " نيز گفت: برگزاري اين رزمايش در راستاي اهداف كلان و استراتژيك كشور و با در نظر قراردادن حفظ و افزايش توانمندي‌هاي رزمي، پشتيباني رزمي و ايجاد هماهنگي در جهات مختلف توان رزم از قبيل سخت‌افزاري، نرم‌افزاري، منابع انساني، انجام تمرين‌هاي منظم ساليانه براي حفظ سطح آمادگي كاركنان، تقويت نقاط قوت و كاهش نقاط ضعف تا حد امكان، اعمال مديريت عملي بر دانش و انتقال تجربه و دانش پنهان به كاركنان جوانتر، بروزخلاقيت‌ها و شكوفايي استعدادها با پشتوانه مخازن فكري، آزمايش تجهيزات جديد، تمرين نبردهاي كلاسيك و حتي نامتقارن درحوزه پدافندهوايي انجام مي‌شود.
  معاون عمليات قرارگاه پدافندهوايي خاتم الانبياء(ص) ادامه داد: نگاه ديگر ما در اين رزمايش، انجام گسترده عمليات رواني جهت مقابله با جنگ رواني تاكتيكي و استراتژيك دشمن و مقابله با جنگ نرم در بين كاركنان قرارگاه پدافندهوايي خاتم‌الانبياء(ص) بوده و درتمام اين موارد منويات و فرمايشات مقام عظماي ولايت و فرماندهي معظم كل قوا، محور حركت ما خواهد بود.
  فرمهيني در پايان خاطرنشان كرد: به روز كردن سامانه‌هاي پدافندهوايي در داخل كشور و استفاده از بروز خلاقيت و نوآوري در كاركنان، منجر به صرفه‌جويي ارزي، قطع وابستگي‌، بومي‌سازي، چالاك‌سازي جنگ‌افزارها و در نهايت افزايش توان رزم خواهد شد و فرزندان پدافندي اين مرز و بوم هرگز از تلاش براي بهتر بودن، باز نمي‌ايستند.
  خبر گزاری فارس
  #9 ارسال شده در تاريخ November 16th, 2010 در ساعت 08:38:43

 16. The Following 9 Users Say Thank You to IRIS 74 SAHAND For This Useful Post:

  Ali Pilot (November 16th, 2010), Amiralikarimi (November 17th, 2010), Eshghe Parvaz (November 17th, 2010), IRIAF-TFB4 (November 16th, 2010), Jadogaresabz (November 19th, 2010), Mahan (November 16th, 2010), Mohammad Tomcat (November 16th, 2010), number1 (November 16th, 2010), SKY MAN (November 16th, 2010)

 17. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: ** // تاپیک جامع رزمایش مدافعان حریم ولایت 3 // **


  بزرگ ترین رزمایش پدافند هوایی ولایت 3
  پرواز تیز پروازان نیروی هوایی درفضای ایران / پیام صلح و امنیت ایران برای منطقه و جهان
  بزرگترین و گسترده ترین رزمایش قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش با عنوان مدافعان آسمان ولایت 3 از امروز (سه شنبه) در مناطق عمومی و عملیاتی کل فضای میهن اسلامی برگزار می شود.
  این رزمایش بزرگ با تاکید بر مولفه های دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران و برای "ارتقا توان رزمی شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور، انجام تمرین های تاکتیکی، تدابیر عملیاتی پیش بینی شده در طرح های پدافندی، آمادگی هرچه بیشتر در مقابله با تهدیدهای احتمالی فضای میهن اسلامی بویژه مراکز جمعیتی، حیاتی، حساس و هسته ای کشور" به اجرا در می آید.

  رزمایش بزرگ و سراسری مدافعان آسمان ولایت 3 در گستره ای به وسعت مرزهای ایران اسلامی با بهره گیری از توان رزمی شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه پدافند هوایی کشور در قالب مرکز عملیات پدافند هوایی، مراکز عملیات منطقه ای، کنترل گزارش ها، پست های فرماندهی منطقه ای اصلی و فرعی، و یگان های عملیاتی پدافندی موشکی و توپخانه ای برگزار می شود.

  در این رزمایش همچنین هواپیماهای شکاری رهگیر و سامانه های شنود الکترونیکی همراه یگان های پدافند هوایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل سامانه های موشکی و جنگ افزارهای توپخانه ای و پست های دیده بانی نیروی انتظامی و بسیج، پیش بینی شده در سازمان رزم طرح رزمایش، تحت فرماندهی کنترل و هدایت عملیاتی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) به نمایش در می آیند.

  در اجرای این رزمایش گسترده افزون بر به کارگیری سامانه های پیشرفته موشکی و توپخانه ای پدافند هوایی و سامانه های راداری متنوع موجود در شبکه فرماندهی و کنترل یکپارچه پدافند هوایی و انواع هواپیماهای شکاری رهگیر نیروی هوایی ارتش، به مولفه های مهم دیگری همچون به کارگیری تاکتیک های نوین دفاعی، تحرک و جا به جایی یگان های واکنش سریع در مقابله با نبردهای ناهمگون و نامتقارن توجه شده است.

  در این رزمایش همچنین به ایجاد هماهنگی بیشتر بین نیروهای پدافند هوایی ارتش و سپاه در برقراری امنیت و پوشش کامل پدافندی مراکز حیاتی و حساس کشور به ویژه مراکز هسته ای و به کارگیری و ارزیابی عملیاتی و فنی سامانه های پدافند هوایی ساخت و تولید صنایع داخلی، نخستین بار توجه شده است.

  این رزمایش برای برنامه های عملیاتی سالانه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) و ارتقاء توان بازدارندگی برگزار می شود.

  پیام این رزمایش، صلح و امنیت برای کشورهای منطقه و جهان است.

  رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت 3 در سه مرحله تاکتیکی، و در پنج روز پیاپی برگزار می شود.
  م.irinn
  #10 ارسال شده در تاريخ November 16th, 2010 در ساعت 11:04:13

 18. The Following 7 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  Amiralikarimi (November 17th, 2010), carol (November 22nd, 2010), IRIAF-TFB4 (November 17th, 2010), Mahan (November 16th, 2010), Mohammad Tomcat (November 16th, 2010), number1 (November 16th, 2010), SKY MAN (November 16th, 2010)

???? 1 ?? 5 12345 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0