برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 3 ?? 3
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? نامه نخجواني به ايكائو / و جوابیه ایکائو در رابطه با تحريم سوخت‌رساني به هواپيماهاي ايراني

  معاون وزير راه و ترابري با بيان اينكه تحريم سوخت‌رساني به هواپيماهاي ايراني در فرودگاه‌هاي اروپا بر خلاف پيمان شيكاگو است، از مكاتبات خود با رئيس ايكائو براي برطرف شدن اين مشكل خبر داد.

  كاپيتان رضا نخجواني در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، اظهار داشت: در پي خودداري تعدادي از كشورهاي عضو اتحاديه اروپا از ارائه سوخت هواپيما به شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) در مكاتبه‌اي با "ربرتو كُوبه گنزالس " رئيس شوراي ايكائو، خواستار رسيدگي به اين مشكل شدم.  ‌وي با اشاره به اقدامات كار‌آمد توسط رييس شوراي ايكائو در جهت مبارزه با ‌تحريم تحميل شده به شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، متن فارسي اين نامه را در اختيار خبرگزاري فارس قرار داد.

  در اين نامه آمده است:

  "جناب "ربرتو كُوبه گنزالس " رييس شوراي ايكائو

  بر اساس تصميمات مجامع عمومي 35، 36، 37، متأسفانه به استحضار جنابعالي مي‌رسانم كه در برخي فرودگاه‌هاي كشورهاي اروپايي كه امضاء‌كنندگان پيمان بين‌المللي سازمان هواپيمايي كشوري (‌ايكائو) هستند از ارائه سوخت به هواپيماهاي شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران خود‌داري مي‌شود.

  همچنين با وجود تلاش شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران براي توافق با طرف‌هاي مربوطه، عدم ارائه سوخت در برخي فرودگاه‌ها به علت محدوديت‌هاي مندرج در قرار‌داد‌هاي ارائه سوخت تعميم خواهد يافت كه اين وضعيت عملاً به خاطر تحريم‌هاي ايالات متحده آمريكا و به طور يك جانبه توسط متحدان اروپائيش بر عليه سازمان هواپيمايي كشوري جمهوري اسلامي ايران و شركت‌هاي حمل و نقل هوايي ايران تحميل شده است.

  جناب رئيس، اقدامات كشورهاي عضو ايكائو كه از ارائه سوخت به پروازهاي ايران‌اير خودداري مي‌كنند، تخطي كامل از روح و تعهدات پيمان شيكاگو، مقدمه آن و مواد 4، 11، 15، 37 و 44 آن است.

  از گذشته تا‌كنون، تحريم‌ها از طريق اقدامات اقتصادي‌، تجاري و مالي از طرف ايالات متحده آمريكا بر جمهوري اسلامي ايران تحميل شده است و از طريق متحدان آن كشور در اتحاديه اروپا فراتر از حوزه تحريم‌هاي مصوب شوراي امنيت سازمان ملل گسترش پيدا كرده است.

  به نظر سازمان هواپيمايي كشوري ايران، اهداف اعلام شده كشورهاي اتحاديه اروپا جلوگيري و ايجاد مانع براي مشاركت شركت‌هاي هواپيمايي حمل و نقل هوايي جمهوري اسلامي ايران در فعاليت‌هاي حمل و نقل هوايي بين‌المللي است.

  اين گزارش حاكي است چنين اقداماتي، با وجود موافقتنامه‌هاي موجودِ خدمات هوايي دو جانبه و چند جانبه انجام شده است كه بعضي از موافقتنامه‌ها با برخي از اين كشورها در ده‌هاي گذشته منعقد شده است.

  با وجود چنين اقدامات غير منصفانه و مغاير با موازين بين‌المللي، جمهوري اسلامي ايران مفاد پيمان شيكاگو و نيز موافقتنامه‌هاي خدمات هوايي منعقده را عيناً و به طور كامل رعايت مي‌كند.

  جمهوري اسلامي ايران از شما مي‌خواهد كه همچون گذشته با پيروي از پيمان شيكاگو و شوراي ايكائو به عنوان بدنه حاكميتي ايكائو كه بدون تعصب خاصي بر تمام فعاليت‌هاي هواپيمايي كشوري در جهان نظارت عاليه دارد، با اختيارات خود نسبت به حل موضوع مذكور اقدام لازم مبذول كنيد.

  ‌قطعأ با وجود روحيه مطلوب همكاري سازمان هواپيمائي كشوري جمهوري اسلامي ايران، با تمام كشورهاي عضو ايكائو، در همة زمينه‌هاي هواپيمايي مطابق با پيمان شيكاگو و موافقت نامه‌هاي خدمات هوايي منعقده، اقدامات متقابل محتمل در قبال كشورهايي كه محدوديت‌هايي را در ارائه سوخت به شركت‌هاي حمل و نقل هوائي ايران ايجاد كرده‌اند، به دقت مورد بررسي قرار خواهد گرفت و اقدامات متقابل احتمالي انجام خواهد شد ".

  نخجواني در پايان به فارس گفت‌: "حسن‌علي شهبازي‌لر " نماينده سازمان هواپيمايي كشوري در ايكائو به عنوان نماينده پيگيري اين نامه منصوب شده است.
  #1 ارسال شده در تاريخ November 30th, 2010 در ساعت 01:56:52

 2. The Following 10 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Ali Pilot (November 30th, 2010), Amiralikarimi (November 30th, 2010), ANADOLU (November 30th, 2010), Eshghe Parvaz (December 3rd, 2010), IR Blue SKY (November 30th, 2010), Mahan (November 30th, 2010), Mohammad Tomcat (November 30th, 2010), Mohammadme (November 30th, 2010), nd_blacky (December 3rd, 2010), Real Flight (December 1st, 2010)

 3. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ: جوابیه ایکائو به سازمان هواپیمایی کشوری

  در پاسخ ‌رئيس‌ ايكائو به نامه نخجواني اعلام شد

  تذكر ايكائو به 5 كشور اروپايي به دليل تحريم سوخت رساني به هواپيماهاي ايران
  رئيس سازمان هواپيمايي از دريافت پاسخ ايكائو به نامه اين سازمان در خصوص عدم ارائه سوخت به هواپيماهاي ايران‌اير در برخي فرودگاه‌هاي اروپايي خبر داد و گفت: ايكائو گفته است به مقامات كشور‌هاي آلمان، دانمارك، هلند، سوئد و انگليس به اين دليل تذكر داده است.

  به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» رضا نخجواني چندي پيش در گفت‌و‌گو با فارس از ارسال نامه خود به ايكائو (سازمان هواپيمايي كشوري بين‌المللي) در اعتراض به تحريم سوخت‌رساني به هواپيماهاي ايراني خبر داد و متن فارسي اين نامه در ا‌ختيار خبر‌گزاري فارس قرار گرفت.
  نخجواني به دنبال خودداري تعدادي از كشورهاي عضو اتحاديه اروپا از ارائه سوخت هواپيما به شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) در مكاتبه‌اي با "ربرتو كُوبه گنزالس " رئيس شوراي ايكائو، خواستار رسيدگي به اين مشكل شده بود.
  بنابراين گزارش "ربرتو كُوبه گنزالس " بلافاصله در روز چهارشنبه هفته جاري، در پاسخ به خواسته‌هاي رييس سازمان هواپيمايي ايران، نمابري به اين سازمان ارسال كرده است.
  مضمون فارسي اين متن كه نخجواني آن را در اختيار خبرگزاري فارس قرار داد، به شرح زير است:

  "جناب كاپيتان نخجواني رئيس سازمان هواپيمايي كشوري ايران؛
  اينجانب مايل هستم به شما اعلام كنم كه در پاسخ به نامه پانزدهم نوامبر 2010 سازمان هواپيمايي ايران مبني بر عدم ارائه سوخت در برخي از فرودگاه‌هاي اروپايي به هواپيماهاي ايران‌اير، ايكائو به مقامات مسئول كشورهاي مذكور مشكل عدم سوخت‌رساني به هما را اعلام كرده است.
  در اين‌باره به مقامات كشور‌هاي آلمان، دانمارك، هلند، سوئد و انگليس به خاطر مشكلات ايران‌اير براي سوخت‌گيري در برخي از فرودگاه‌هاي اين كشورها، تذكراتي داده شده است.
  ايكائو از سازمان هواپيمايي كشوري ايران مي‌خواهد اگر اطلاعات جديدي را در اين‌باره يافت، به اين سازمان بين‌المللي اطلاع دهد.
  رئيس‌ايكائو تاكيد كرد: مطمئن باشيد ايكائو در خصوص برطرف كردن مسائلي كه منجر به خطر افتادن ايمني صنعت هوانوردي خواهد شد، بي توجه نخواهد بود و سازمان هواپيمايي كشور‌ها را ياري مي‌رساند؛ ما نگراني ايمني شما را درك مي‌كنيم ".

  ‌به گزارش فارس تحريم سوخت‌رساني به هواپيماهاي ايراني در برخي فرودگاه‌هاي اروپا بر خلاف پيمان شيكاگو است.
  ‌ايكائو نهاد تخصصي سازمان ملل متحد است؛ مأموريت ايكائو هماهنگ‌سازي استانداردهاي بين‌المللي پروازي و مديريت خطوط هوايي در سطح جهان است.
  ‌ايكائو بر اساس كنوانسيون شيكاگو ايجاد شده است و بسياري از كشورهاي دنيا به آن پيوسته‌اند.مقر دائمي ايكائو در مونترال كانادا است اما به‌طور موقت مي‌تواند به محل ديگري منتقل شود.
  ‌شوراي ايكائو نهاد اصلي تصميم‌گيري در اين سازمان است و از نمايندگان 33 كشور عضو ايكائو كه توسط اعضاي مجمع عمومي براي مدت سه سال انتخاب مي‌شوند، تشكيل مي‌شود.

  * عذرخواهي ايكائو از ايران به خاطر يك اشتباه

  رضا نخجواني با اشاره به اينكه چندي پيش در نشريه ايكائو، رئيس سازمان هواپيمايي دبي، نام جعلي خليج‌ ع.ر.ب.ي را به جاي خليج‌فارس به كار برده بود، گفت: بلافاصله پس از پيگيري‌هاي سازمان هواپيمايي كشوري ايران، اين موضوع در نشريه ايكائو اصلاح شد و اين سازمان بين‌المللي پس از عذرخواهي از ايران، بلافاصله فايل اصلاح شده و pdf اين نشريه را براي سازمان هواپيمايي ايران ارسال كرد‌.
  #2 ارسال شده در تاريخ December 3rd, 2010 در ساعت 03:13:53

 4. The Following 6 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Amiralikarimi (December 3rd, 2010), ANADOLU (December 3rd, 2010), Eshghe Parvaz (December 3rd, 2010), Mahan (December 3rd, 2010), nd_blacky (December 3rd, 2010), orasess (December 3rd, 2010)

 5. nd_blacky ?????? ??
  nd_blacky
  هوانورد ارشد - سروان
  November 2007
  Germany
  287
  تعداد تشکر : 3,706
  Thanked 457 Times in 128 Posts

  ??? ??? پاسخ: نامه نخجواني به ايكائو / و جوابیه ایکائو در رابطه با تحريم سوخت‌رساني به هواپيماهاي ايراني

  طبق اخباری که بنده در آلمان شنیدم و خواندم کلمه تحریم سوختی وجود ندارد. علت خودداری عرضه و فروش کروزین به هواپیماهای ایران ایر به شرکتهای عرضه کننده بر میگرده ( البته اونها هم از ترس آمریکا)و اینکه آیا آنها مجبور به عرضه سوخت به هواپیماها هستند یا نیستند بنده نمیدانم.
  در تمامی تایپیکها صحبت از تحریم هست که درست نیست.
  #3 ارسال شده در تاريخ December 3rd, 2010 در ساعت 14:03:02

 6. The Following 4 Users Say Thank You to nd_blacky For This Useful Post:

  ANADOLU (December 3rd, 2010), Mahan (December 3rd, 2010), orasess (December 3rd, 2010), SKY MAN (December 4th, 2010)

??????? ?????

 1. هواپيمايي ايران بالاتر از آمريكا در گزارش رسمي ايكائو
  ???? Yasser_Maximus ?? ????? اخبار سازمانهای جهانی هوانوردی
  ????: 11
  ????? ?????: January 15th, 2014, 22:27:19

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0