پرواز رسمی بزرگترین هواپیمای دنیا
.
بزرگترین هواپیمای دنیا با عنوان "سوپر جومبو A380" محصول شرکت ایرباس برای اولین بار از فرودگاه سنگاپور به طرف سیدنی در استرالیا پرواز کرد.
به گزارش مهر، بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا با عنوان " Airbus A380 Superjumbo" با 455 مسافر فرودگاه سنگاپور را به مقصد سیدنی ترک کرد.

تعداد سرنشینان این هواپیما کمی بیش از نصف حداکثر ظرفیت هواپیماهای چارتر است.

شرکت هواپیمایی "سنگاپور ایر لاینز" اولین نسخه این هواپیما را که درحقیقت نمونه بی نهایت لوکس آن است برای خطوط هوایی خود انتخاب کرده است.

براساس گزارش بی بی سی نیوز، این هواپیما مجهز به 12 سوئیت ویژه خواب است که افرادی مثل "جولیان هیوارد"، میلیاردر انگلیسی برای یک شب اقامت در یکی از این سوئیت ها در اولین پرواز رسمی این هواپیمای غول پیکر، 100 هزار 380 دلار پرداخته است.

هواپیماهای عظیم الجثه دو طبقه به مدت 37 سال در سلطه بوئینگ 747 بود.

اما از دوسال قبل شرکت ایرباس پروژه ای را برای ساخت این هواپیمای جدید راه اندازی کرد و سرانجام پس از دو سال، "سوپرجومبو" شرکت سنگاپور ایرلاینز به عنوان رقیب شماره یک بوئینگ 747 در آسمان بال گشود.

به گفته مقامات ایرباس 100 درصد این هواپیما قابل کنترل است.

در این پرواز علاوه برکسانی که سوئیت های ویژه را اشغال کردند، 60 مسافر دیگر هم با بلیت های لوکس در سالن تاجران سفر کردند. درحالی که 399 مسافر در کلاس اقتصادی (ارزان) بلیت تهیه کردند. در این پرواز 30 خدمه که از این تعداد چهار نفر خلبان هستند، حضور دارند
.
asriran.com