برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? کشف چهار سیاره جدید توسط یک منجم آماتور!

  یک منجم آماتور انگلیسی از اتاق کار خود در خانه و بدون اینکه حتی تلسکوپ داشته باشد موفق شد چهار سیاره جدید فرامنظومه شمسی را کشف کند.

  "پیتر یالوویکژور" که هرگز از یک تلسکوپ استفاده نکرده است موفق شد تنها با استفاده از دو رایانه از اتاق کار خود در خانه چهار سیاره جدید را کشف کند.  این منجم آماتور 45 ساله در طول سه سال اخیر اطلاعاتی را که تیم تحقیقات سیاره ای لیک- کارنگی دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز جمع آوری کرده بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.  "پیتر یالوویکژور" با بررسی این اطلاعات توانست چهار جرم آسمانی گازی را در خارج از منظومه شمسی کشف کند. اکنون این چهار سیاره گازی رسما توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه کالیفرنیا با شناسه هایHD31253b، HD218566b، HD177830c و HD99492c نامگذاری شده اند.  این دوستدار نجوم با استفاده از فرایندی به نام "طیف نگاری اثر داپلر" توانست وجود سیارات فرامنظومه شمسی بسیار دور را که از تیررس قویترین تلسکوپها پنهان هستند، شناسایی کند.  براساس گزارش Cnet، این منجم آماتور در این خصوص توضیح داد: "من در این بررسیها به دنبال تغییرات ضعیفی در رفتارهای ستارگانی گشتم که این تغییرات تنها به این دلیل می توانند وجود داشته باشند که در اطراف این ستارگان سیاراتی درحال حرکت باشند. به محض اینکه کاندیداهای مورد نظر را شناسایی می کردم اطلاعاتم را برای سانتا کروز می فرستادم."  وی افزود: "این ستاره ها به طور شگفت انگیزی دور هستند و هنوز هیچ تلسکوپی ساخته نشده است که بتواند مستقیما دیسکهای آنها را رصد کند. بنابراین ستاره شناسان از تکنیکهای آشکارسازی غیرمستقیم برای کشف ستارگان و سیارات جدید استفاده می کنند.  در این راه، نرم افزارهای ویژه ای وجود دارند که خواص و ویژگیهای مدار سیارات را ارزیابی کرده و اجازه می دهند که منظومه های سیاره ای جدید کشف شوند."  اولین سیاره فرامنظومه شمسی در سال 1995 کشف شد و از آ ن زمان تاکنون 515 سیاره فرامنظومه شمسی شناسایی شده اند که بیشتر آنها سیارات غول پیکر مشابه مشتری هستند.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ January 5th, 2011 در ساعت 21:50:34

 2. The Following 2 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  IR Blue SKY (January 5th, 2011), SKY MAN (January 5th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0