برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? هسته كره ماه هم مايع است!

  سيگنال‌هاي به دست‌آمده از سنسورهاي لرزه كه در سال 1971 توسط فضانوردان «آپولو» در سطح ماه كار گذاشته شد، نشان مي‌دهد كه ماه هم مانند زمين هسته‌اي مايع دارد.  دانشمندان ناسا تكنيك‌هاي تشخيص لرزه امروزي را بر اطلاعات به دست آمده از سنسورها اعمال كردند.  تحقيقات جديد نشان مي‌دهد كه ماه از يك هسته داخلي جامد و غني از آهن با شعاع تقريبي 240 كيلومتر و يك هسته خارجي روان عمدتا آهن مايع با شعاع نزديك به 330 كيلومتر برخوردار است و تفاوت آن با زمين در لايه مرزي مذاب اطراف هسته است كه از شعاعي در حدود 485 كيلومتر برخوردار است.  اين اطلاعات، سير تكامل يك مولد قمري را روشن مي‌كند. مولد قمري يك روند طبيعي است كه طبق آن احتمالا ماه، خود ميدان مغناطيسي قدرتمندش را توليد و حفظ كرده است.  كشف جزئيات در مورد هسته ماه براي طراحي مدل‌هاي دقيق از تشكيل ماه ضروري است.  هسته شامل درصد كوچكي از عناصر سبك مانند سولفور بوده كه تحقيقات جديد زلزله‌شناسي را در زمين كه از وجود عناصر سبك مانند اكسيژن و سولفور در لايه اطراف هسته زمين خبر مي‌داد، تكرار مي‌كند.  در اين تحقيقات از اطلاعات گسترده به دست آمده در زمان عمليات آپولو در ماه استفاده شده است.  آزمايش لرزه‌نگاري انفعالي آپولو از چهار لرزه‌نگار تشكيل شده كه بين سال‌هاي 1969 و 1972 در ماه نصب شد و فعاليت‌هاي لرزه‌يي ماه را به طور مداوم تا اواخر 1977 ثبت كرد.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ January 10th, 2011 در ساعت 01:34:41

 2. The Following 4 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Djmerikhi (January 10th, 2011), IR Blue SKY (January 10th, 2011), Real Flight (January 11th, 2011), SKY MAN (January 10th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0