برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? منشا عناصر اصلي حيات در جو «تيتان»

  يك گروه از محققان ناسا تلاش كرده‌اند تا جو شيميايي «تيتان» - بزرگترين قمر سياره زحل - را همانندسازي كنند و در تلاش خود كشف كردند كه ممكن است در اين قمر، نوكلئوتيد كه از اجزاي اساسي حيات است وجود داشته باشد.

  اين تيم تحقيقاتي از دانشگاه «آريزونا» با تاثيرپذيري از تحقيقات فضاپيماي كاسيني در مورد پيدايش ملكول‌ در تيتان تصميم گرفتند تا نوع اين ملكول‌ها را مشخص كنند؛ بنابراين تركيبي از منوكسيد كربن، نيتروژن ملكولي و متان را كه در جو سنگين و مه‌آلود اين قمر وجود دارند آماده و آن را به منظور شبيه‌سازي نور خورشيد با اشعه منفجر كردند.  ماده به دست آمده در كمال تعجب محققان، منتخبي از ملكول‌هاي پيچيده از جمله آمينواسيدها و پنج باز نوكلئوتيدي بود كه از اجزاي سازنده دي.ان.اي و آر.ان.اي محسوب مي‌شوند.  تيتان ميزان زيادي اكسيژن براي ساخت منوكسيد كربن ندارد و ميزان كنوني در خود قمر توليد نشده است. درعوض، فضاپيماي كاسيني توده‌هايي از آب را مشاهده كرده بود كه توسط انسلادوس - قمر ديگر زحل - به فضا پرتاب مي‌شد.  اين آب در فضا توسط ذرات فعال يا اشعه خورشيد به هيدروژن و اكسيژن تجزيه شده و اين گازها به با جريان مغناطيسي زحل به جو تيتان وارد مي‌شوند.  با اين حال وجود متان در جو تيتان هنوز به صورت معما باقي مانده است. انرژي خورشيد بايد تمام متان تيتان را در 50 ميليون سال به هيدروكربن پيچيده تبديل كرده باشد.  اين حقيقت كه متان هنوز در اين قمر وجود دارد اين موضوع را پيشنهاد مي‌دهد كه احتمالا از منبعي ديگر مانند فوران‌هاي يخ‌فشان زير جو سنگين آن يا نوعي از حيات در سطح سيارك دوباره ذخيره مي‌شود.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ January 10th, 2011 در ساعت 01:41:46

 2. The Following 3 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  Djmerikhi (January 10th, 2011), IR Blue SKY (January 10th, 2011), SKY MAN (January 10th, 2011)

 3. Djmerikhi ?????? ??
  Djmerikhi
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  September 2007
  ایران
  367
  تعداد تشکر : 1,295
  Thanked 895 Times in 230 Posts

  ??? ??? پاسخ: منشا عناصر اصلي حيات در جو «تيتان»

  کلا این قمر جزو محتمل ترین مناطق پیدا شدن حیاط می باشد به همین دلیل علاقه مندی بالایی در بیم منجمان و زیست شناسان فضایی برای تحقیقات است .
  #2 ارسال شده در تاريخ January 10th, 2011 در ساعت 14:08:19

 4. The Following User Says Thank You to Djmerikhi For This Useful Post:

  SKY MAN (January 11th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0