پس از اتصال شاتل دیسکاوری به ایستگاه فضایی بین المللی، خدمه‌ی آن پس از بررسی سپر حرارتی شاتل و انجام معاینات لازم وارد ایستگاه شدند. بعد از یک جشن خوش آمد گویی کوتاه، خدمه پس از آماده کردن قطعه‌ی ایتالیایی «هارمونی»(Harmony)، آن را به طور موقت به ایستگاه متصل کردند. پس از اتمام ماموریت شاتل، خدمه‌ی ایستگاه آن را در محل اصلی خود قرار خواهند داد.


خدمه‌ی شاتل، «اسکات پارازیسکی»(Scott Parazynski) و «داگ ویلوک»(Doug Wheelock) در یک راهپیمایی فضایی به مدت ۶ ساعت و ۱۴دقیقه، هارمونی را به مکان موقت خود در بخش چپ قسمت مرکزی ایستگاه، متصل کردند.

همچنین تیمی از آسمان نمای موزه‌ی علوم طبیعی هوستون در طول مدتی که فضانوردان ماموریت STS-۱۲۰ برای نصب آزمایشگاه «هارمونی» تمرین می‌کردند، بخش آموزش عکاسی و تهیه‌ی مطالب رسانه ای را هم در برنامه‌ی تمرینات فضانوردان گنجاندند.این کار برای آن صورت گرفت که فضانوردان با کمک یک دوربین با لنز «چشم ماهی»(Fish eye) از مراحل مختلف ماموریت خود از پرتاب تا اتصال به ایستگاه فضایی، اقامت در ایستگاه و بازگشت، عکس هایی با میدان دید ۱۸۰ درجه تهیه کنند و با نمایش آنها در آسمان نمای موزه ی علوم طبیعی هوستون، تجربه‌ی حضور در یک ماموریت فضایی را به بازدید کنندگان منتقل کنند.

موضوع جالب دیگری هم در این ماموریت وجود دارد. مدتی پیش خانم پگی ویستون(Peggy Whitson) وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد و برای اولین بار یک خانم فرماندهی ایستگاه فضایی بین المللی را بر عهده گرفت. در ماموریت STS-۱۲۰ هم خانم «پاملا ملوری» (Pamela Melroy) فرماندهی عملیات را بر عهده دارد و این برای نخستین بار است که هم فرمانده‌ی شاتل و هم فرمانده‌ی ایستگاه فضایی زن هستند.


همچنین در این ماموریت قرار است یکی از آرایه‌های باطری خورشیدی ایستگاه که در گذشته در مکانی به صورت موقت نصب شده بود، به مکان دائمی خود منتقل شود.


منابع: Nasa ، Esa ، Spaceflightnow مجله نجوم