امكان جابه‌جايي سالانه 6.5 ميليون مسافر در فرودگاه امام(ره)
.
اصغر كتابچي ـ مديرعامل شركت فرودگاه‌هاي كشور ـ در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: در تلاش هستيم تمامي پروژه‌هاي تعريف شده در اين طرح تا پايان امسال انجام شوند كه به طور طبيعي با توجه به وسيع بودن اين طرح، ممكن است بخشي از پروژه‌ها تا پايان سال به بهره‌برداري صد در صد نرسند و به سال آينده موكول شوند.

وي با اشاره به آغاز كار انتقال پروازهاي بين‌المللي به فرودگاه امام خميني (ره)، گفت: در سه مرحله پروازهاي بين‌المللي شركت هواپيمايي داخلي و خارجي به فرودگاه امام خميني (ره) منتقل خواهند شد كه در حال حاضر مرحله‌ي اول انتقال پروازها يعني پروژه‌ي بين‌المللي شركت‌هاي هواپيماي داخلي به‌جز سوريه انجام شده است و تا 21 آبان ماه تمامي پروازها بين‌المللي به اين فرودگاه منتقل مي‌شوند.

كتابچي با اشاره به اين‌كه با انتقال كليه‌ي پروازهاي بين‌المللي فرودگاه امام خميني (ره) اين فرودگاه روزانه 110 پرواز خواهد داشت، گفت: ظرفيت جابه‌جايي مسافر نيز به حدود چهار ميليون نفر در سال خواهد رسيد كه امكان توسعه تا سقف 6.5 ميليون مسافر را نيز خواهد داشت.

وي در پايان درباره‌ي وضعيت فرودگاه مهرآباد گفت: با انتقال كليه‌ي پروازهاي بين‌المللي به فرودگاه امام خميني (ره)، در فرودگاه مهرآباد صرفا پروازهاي داخلي انجام خواهد شد كه ظرفيت جابه‌جايي 10 ميليون مسافر در سال را دارد.
.
takeoff.ir