با انصراف تابان اير: شمار پروازهاي فرودگاه بجنورد كاهش يافت
.
با انصراف شركت هواپيمايي تابان از پرواز در مسير بجنورد تهران شمار پروازهاي فرودگاه بجنورد مركز خراسان شمالي از حالت روزانه، به سه پرواز در هفته كاهش يافت.

به گزارش ايرنا به نقل از افراد مطلع اين در حالي است كه حتي پروازهاي روزانه فرودگاه بجنورد نيز جوابگوي انبوه متقاضيان پرواز در اين مسير نبوده و دفاتر فروش بليت درخواست برقراري دو پرواز در روز را داشتند.

يك منبع آگاه در فرودگاه بجنورد دليل كاهش پروازهاي اين مسير را استاندارد نبودن باند فرودگاه بجنورد، موانع فيزيكي اطراف و عدم تجهيز فرودگاه به امكانات روشنايي براي فراز و فرود اعلام كرد.

وي كه خواست نامش ذكر نشود به ايرنا گفت: با گذشت حدود ‪ ۹‬ماه از روزانه شدن پروازهاي مسير بجنورد تهران، فرودگاه بجنورد همچنان فاقد امكانات روشنايي است و موانع فيزيكي اطراف آن نيز مرتفع نشده است.

او افزود: اكنون مديران دستگاههاي اجرايي كه بيشترين متقاضيان پرواز از بجنورد به پايتخت بوده‌اند به صورت زميني اين مسير را طي كرده و يا نياز خود را از طريق فرودگاه مشهد برآورده مي‌كنند.

مسوول پرواز فرودگاه بجنورد هم بي‌توجهي مسوولان استاني را دليل انصراف شركت تابان و كم شدن پروازهاي شركت آسمان در اين مسير عنوان كرد.

محمدرضا وفايي به خبرگزاري جمهوري اسلامي گفت: اين در حالي است كه تعداد متقاضيان پرواز هوايي در اين مسير بيش از ظرفيت يك پرواز در روز بود.

وي اضافه كرد: در حالي پرواز روزانه از فرودگاه بجنورد به تهران به سه روز در هفته كاهش يافته كه ما به دنبال افزايش پروازها به دو برابر ميزان قبلي بوديم.

او گفت: شركت تابان با انصراف از پرواز در مسير بجنورد تهران، اكنون در مسير بيرجند تهران پرواز مي‌كند.

مديرعامل آژانس غدير فروشنده بليت پروازهاي فرودگاه بجنورد گفت: اگر مسوولان استاني نسبت به پرواز موجود نيز بي‌توجهي كنند و مشكلات شركتهاي هواپيمايي را مرتفع نكنند، قطعا شركت آسمان نيز از ادامه همكاري انصراف خواهد داد.

وفايي گفت: برقراري مجدد پرواز پس از انصراف شركتها به زمان زيادي نياز خواهد داشت و شايد نيز فرصتي براي تجديد نباشد.

با وجود تماسهاي مكرر خبرنگار ايرنا با فرودگاه بجنورد، رييس اين فرودگاه از هرگونه اطلاع‌رساني در اين زمينه خودداري كرده و آن را به مصاحبه حضوري در چند روز آينده موكول كرد.

فرودگاه بجنورد پس از يك وقفه ‪ ۱۰‬ساله در سال ‪ ۱۳۸۳‬با تشكيل استان خراسان شمالي و با پيگيري استاندار وقت با برقراري يك پرواز در هفته در مسير بجنورد تهران فعال شد.

پروازهاي اين مسير با پيگيري دومين استاندار خراسان شمالي از بهار سال جاري به صورت روزانه درآمده بود.

فرودگاه بجنورد تنها فرودگاه استان ‪ ۸۱۱‬هزار نفري خراسان شمالي است كه از شبكه ارتباط ريلي نيز محروم است.

فاصله بجنورد تا تهران ‪ ۶۹۸‬كيلومتر است.
.
irna.ir
takeoff.ir