برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  new_2 پس‌لرزه‌هاي سانحه هوايي بوئينگ و زمزمه‌هاي جدايي بهبهاني از قطار دولت دهم


  پس‌لرزه‌هاي سانحه هوايي بوئينگ و زمزمه‌هاي جدايي بهبهاني از قطار دولت دهم

  خبرگزاري فارس: طي هفته گذشته با نمايان‌تر شدن ابعاد بيشتري از علل وقوع سانحه هوايي بوئينگ 727 هما در اروميه، نمايندگان مردم بر آن شدند تا به همين بهانه نامه استيضاح وزير راه و ترابري را با 11 محور به هيئت رئيسه مجلس ارائه كنند.
  به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» اخبار حوزه حمل و نقل در هفته جاري نيز كماكان تحت تأثير سانحه بوئينگ هما در اروميه بود.
  پس از وقوع اين سانحه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و اعضاي كميسيون عمران مجلس، وزير راه و ترابري و ديگر دست‌‌اندكاران صنعت حمل و نقل هوايي كشور را به كميسيون عمران در بهارستان فرا‌خواندند و خواستار ارائه توضيحاتي درباره علل وقوع اين سانحه شدند.
  اما جلسات كميسيون عمران با دست‌اندر كاران حمل و نقل كشور به نتيجه‌اي نيانجاميد و به قول اغلب نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، وزير راه و ترابري و همراهان وي تنها به شرح وقايع پرداختند و اعلام نتيجه نهايي وقوع اين سانحه را به بازخواني نوار مكالمات خلبان (CVR ) و نوار پارامتر‌هاي موتور (FDR ) و ارائه گزارشات بررسي هر 11 گروه كارگروه بررسي سانحه سازمان هواپيمايي كشوري موكول كردند.
  البته ابوالقاسم رحماني در اين‌باره به فارس گفته بود: با توجه به بررسي‌هاي صورت گرفته بعيد نيست كه نقص فني هواپيما، خلبان را مجبور به فرود اضطراري كرده باشد.
  در جلسه روز دوم نمايندگان وزارت راه و ترابري با اعضاي كميسيون عمران، نمايندگان مجلس براي ارتقاء و توسعه حمل و نقل هوايي كشور پيشنهاداتي شامل لزوم‌ نوسازي ناوگان و آزاد‌سازي صنعت حمل و نقل هوايي ارائه دادند و مقرر شد در اين‌باره كميته‌اي متشكل از 4 نفر از نمايندگان مجلس و تعدادي از اعضاي وزارت راه و ترابري، تشكيل و لايحه‌اي توسط دولت تنظيم شود و اين لايحه پس از بررسي دولت به مجلس تقديم شود؛ اين لايحه "ارتقاء ايمني در صنعت هوانوردي كشور " نام دارد كه دولت تهيه مي‌كند و سپس به مجلس ارايه مي‌دهد.
  در اين سانحه ظاهراً پس از صدور اجازه فرود از سوي برج مراقبت به خلبان بوئينگ 727 هما، خلبان به برج مراقبت اروميه اعلام كرده بود كه تصميم دارد به سمت تهران بازگردد و از فرود منصرف مي‌شود البته پس از بازخواني بخشي از نوار مكالمات خلبان، مشخص شد وي اعلام كرده بوده است كه در ارتفاع 9000 پايي از سطح زمين به تهران باز مي‌گردد.
  بنابراين گزارش پس از تمام اين وقايع احمد مجيدي معاون مديريت بحران وزارت راه خبر از اعلام گزارش نهايي كارگروه بررسي سانحه بوئينگ هما تا دوشنبه هفته آينده داد و گفت: ‌مجلس به وزارت راه و ترابري اعلام كرده است كه به محض پياده شدن نوار CVR (مكالمات خلبان) متن آن به صورت مكتوب در اختيار مجلس شوراي اسلامي قرار گيرد.
  به گزارش فارس يك فروند بوئينگ 727 ايران اير در تاريخ 19 دي‌ماه سال جاري در شرايط نامساعد جوي و بارش برف در نزديكي روستاي حوالي اين شهرستان دچار سانحه شد كه طي اين حادثه 78 نفر از مسافران اين پرواز جان باختند كه 10 نفر از آنها كرو پروازي بودند.
  بنابراين گزارش در همين اثنا در تاريخ سوم بهمن‌ماه اعلام وصول استيضاح وزير راه در 11 محور، مهمترين خبري بود كه حميد بهبهاني و معاونان وي را به تكاپو انداخت.
  در اين روز، ‌نامه استيضاح وزير راه وترابري با امضاي 22 نفر از نمايندگان مجلس و در 11 محور به هيئت رئيسه مجلس تقديم شد بدين ترتيب بود كه وعده‌هاي غيرعملياتي و عزل و نصب‌و‌هاي مكرر كار دست بهبهاني داد.
  بنابراين گزارش محورهاي مورد نظر نمايندگان در اين تقاضاي استيضاح عبارت است از: وقوع سوانح پي در پي و اعلام نظرات غيركارشناسي، استفاده غيرموجه از ناوگان هوايي مستهلك، عدم اجرايي قانون برنامه چهارم درخصوص نوسازي ناوگان هوايي،‌عدم توجه و تبعيت از قوانين بودجه سنواتي، دادن وعده هاي غيرعملياتي از سوي وزير، عدم جديت در اصلاح معابر حادثه خيز كشور، عزل و نصب هاي پي در پي و مكرر در وزارت راه و ترابري، كم توجهي به مسيرهاي ريلي كشور، كم توجهي به ايثارگران شاغل در وزارتخانه، ناتواني در حل مشكلات پيمانكاران طرف قرارداد وزارت راه و عدم توجه كافي به ايستگاه هاي هواشناسي.
  موضوع استضاح بهبهاني كه به بهانه سانحه بوئينگ هما، توسط نمايندگان مجلس آغاز شد و پس از آن به تمامي زواياي پنهان و آشكاري مديريتي وي كشيده شد، مديران اصلي مجموعه وزارت راه و ترابري را به فكر انداخت به طوري كه اغلب آنها ديروز سه‌شنبه، مصادف با اربعين حسيني، با وجود تعطيلي رسمي ادارات دولتي در وزارت‌خانه حاضر بودند و به فكر چاره‌اي براي پاسخگويي به نمايندگان مجلس، برنامه‌هاي خود را هماهنگ مي‌كردند.
  البته اين امر نيز نبايد به فراموشي سپرده شود كه بهبهاني انصافأ فردي پويا و تلاش‌گر بوده و دلسوزي‌هاي وي حداقل براي تمامي خبرنگاران ثابت شده است.
  در كنار بسياري از مواردي كه توسط نمايندگان مجلس در خصوص دلايل استيضاح مطرح شده است بايد به اين امر نيز توجه كرد كه ميزان تخصيص بودجه براي اجراي پروژه‌هاي عمراني به عنوان پرهزينه‌ترين پروژه‌هاي كشور بسيار پايين است و اين امر نيازمند همكاري بي‌شائبه نمايندگان مردم در خانه ملت است.
  #1 ارسال شده در تاريخ January 27th, 2011 در ساعت 18:17:07

 2. The Following 3 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  Amiralikarimi (January 27th, 2011), mona (January 27th, 2011), nd_blacky (January 27th, 2011)

??????? ?????

 1. ????: 0
  ????? ?????: July 25th, 2011, 10:04:49
 2. ????: 0
  ????? ?????: June 5th, 2011, 09:31:32
 3. ????: 6
  ????? ?????: March 10th, 2011, 18:56:25
 4. ????: 2
  ????? ?????: April 26th, 2010, 00:03:19

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0