برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

???? 1 ?? 2 12 ??????????
????? ?????: ?? 1 ?? 10 ?? 12
dqw
  1. Mahan ?????? ??
    Mahan

رئیس سایت
    August 2007
    دبی
    2,716
    تعداد تشکر : 10,099

??? ??? سرگردانی مسافران پرواز دبی-تهران هواپیمایی ماهان( 12 بهمن 89)

بسمه تعالی

سرگردانی 10 ساعته مسافران پرواز دبی-تهران

پرواز شماره 5040 هواپیمایی ماهان از مقصد فرودگاه دبی به فرودگاه امام (ره) با 10 ساعت تاخیر به انجام رسید.

این پرواز در حالت عادی ساعت 23:50 به وقت محلی انجام می شود اما پرواز مورد نظر در تاریخ فوق الذکر در ساعت 10:10 صیح روز بعد انجام گردید.

هواپیما مورد نظر برای این پرواز بوئینگ 747 از سری 300 بود که به دلیل نقص فنی پیش امده در فرودگاه دبی زمینگیر شد.

ابتدا این پرواز پس از تاخیر اولیه به ساعت 6:45 بامداد موکول شد اما این پایان کار نبود و تاخیر دوباره شامل حال این پرواز شد و به ساعت 8:00 صبح موکول گردید ولی باز هم با تاخیر دو ساعته این پرواز در ساعت 10:10 به وقت محلی دبی را ترک نمود.

طبق خبر این گونه تاخیرات در پرواز بین المللی به ندرت پیش می اید از این رو مسافران سرگردان این پرواز با مسئولان هواپیمایی ماهان درگیری لفظی بر سر اسکان دادن و تامین راحتی پیدا کردند.

متاسفانه تنی چند از مسافران با بی توجهی به اصل قضیه که این تاخیر فقط به خاطر حفظ جان مسافران است جو را متشنج کرده و به نوعی فرودگاه دبی را به جنجال کشیدند که پلیس فرودگاه دبی مجبور به دخالت در این موضوع شد.البته از این امر نیز نباید گذشت که مسئولان ماهان نیز شرایط ایده ال را برای مسافران فراهم نکردند.

سرانجام دو هواپیما جایگزین از نوع ایرباس 300 سری 600 از تهران به دبی اعزام شدند و مسافران خسته و سرگردان پرواز شب گذشته را به تهران منتقل نمودند.
    #1 ارسال شده در تاريخ February 3rd, 2011 در ساعت 21:01:27

2. The Following 18 Users Say Thank You to Mahan For This Useful Post:

AlirezA.A (February 4th, 2011), Amiralikarimi (February 3rd, 2011), ANADOLU (February 3rd, 2011), arra (February 3rd, 2011), carol (February 4th, 2011), EP-IAG (February 4th, 2011), Eshghe Parvaz (February 4th, 2011), hbagheri (February 4th, 2011), IR Blue SKY (February 3rd, 2011), MeLoDY (February 3rd, 2011), mona (February 3rd, 2011), orasess (February 3rd, 2011), Real Flight (February 3rd, 2011), reza dezfuli (April 25th, 2011), sd-787 (February 3rd, 2011), SKY MAN (February 4th, 2011), W mahan 5 (February 17th, 2011), سجیل (February 16th, 2011)

3. MeLoDY ?????? ??
    MeLoDY
    هوانورد عادی-استوار دوم
    January 2011
    Iran
    53
    تعداد تشکر : 205

??? ??? پاسخ: سرگردانی مسافران پرواز دبی-تهران هواپیمایی ماهان( 12 بهمن 89)

ای کاش که ماها حد اقل تکلیفمون با خودمون روشن باشه و همیشه نیمه خالی لیوان رو نبینیم.
    درسته که تاخیر 10ساعته واقعا خسته کننده هست ... الان مسئولان رو برای عدم برنامه ریزی در همجین شرایطی و این تاخیر طولانی سرزنش می کنیم ، که خوب البته درست هم هست .
    اما اکه همین هوابیما بلند می شد و یه حادثه بد دیگه اتفاق می افتاد واقعا همون مسافرای کم تحمل نمی گفتن کاش 20 ساعت می موندیم اما می رسیدیم ؟؟!!( تازه در خوش بینانه ترین حالت در صورت زنده موندن )
    ممنون دوست عزیز بابت این مطلب
    #2 ارسال شده در تاريخ February 3rd, 2011 در ساعت 21:35:55

4. The Following 11 Users Say Thank You to MeLoDY For This Useful Post:

AlirezA.A (February 4th, 2011), Amiralikarimi (February 3rd, 2011), arra (February 3rd, 2011), carol (February 4th, 2011), hbagheri (February 4th, 2011), IR Blue SKY (February 3rd, 2011), Mahan (February 3rd, 2011), mihajlovic (February 4th, 2011), mona (February 3rd, 2011), Real Flight (February 3rd, 2011), W mahan 5 (February 17th, 2011)

5. sfaiazy ?????? ??
    sfaiazy
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    January 2011
    اهواز
    444
    تعداد تشکر : 1,376
    ارسال هاي وبلاگ : 1

مسافران بخاطر تاخیر شکایت نداشتن بلکه کوچکترین حقشون که اسکان دادن و پذیرایی است را که وظیفه ی ماهان بود میخواستن
    در چنین مواردی طبق عرف بین الملل شرکت هواپیمایی باید مسافران را به بهترین هتل برده و بهترین پذیرایی رو کرده
    #3 ارسال شده در تاريخ February 3rd, 2011 در ساعت 22:50:02

6. The Following 8 Users Say Thank You to sfaiazy For This Useful Post:

AlirezA.A (February 4th, 2011), arra (February 3rd, 2011), carol (February 4th, 2011), hbagheri (February 4th, 2011), IR Blue SKY (February 4th, 2011), Mahan (February 3rd, 2011), mohammadnt (February 4th, 2011), Real Flight (February 3rd, 2011)

7. Mahan ?????? ??
    Mahan

رئیس سایت
    August 2007
    دبی
    2,716
    تعداد تشکر : 10,099

??? ??? ????? ???? ???? sfaiazy ????? ??? ??
    مسافران بخاطر تاخیر شکایت نداشتن بلکه کوچکترین حقشون که اسکان دادن و پذیرایی است را که وظیفه ی ماهان بود میخواستن
    در چنین مواردی طبق عرف بین الملل شرکت هواپیمایی باید مسافران را به بهترین هتل برده و بهترین پذیرایی رو کرده
    فرمایش شما کاملا صحیح میباشد,,,طبق قوانین یاتا بعد از 7 ساعت تاخیر شرکت هواپیمایی موظف به اسکان دادن و فراهم کردن شرایط مناسب برای مسافران میباشد
    این در حالی بود که هواپیمایی ماهان تنها با یک وعده غذا(شام) از مسافران پذیرایی کرد,,البته انتظار زیادی هم نمیشه داشت,,,جا دادن 490 مسافر و جمع و جور کردنشون کار هر کسی نیست
    چهره مسافرانی که فقط و فقط به دنبال یک پتو (به خاطر سیستم سرمایشی ) برای گرم کردن خودشون بودن واقعا درد آور بود
    #4 ارسال شده در تاريخ February 3rd, 2011 در ساعت 23:02:45

8. The Following 12 Users Say Thank You to Mahan For This Useful Post:

AlirezA.A (February 4th, 2011), arra (February 3rd, 2011), carol (February 4th, 2011), hbagheri (February 4th, 2011), IR Blue SKY (February 9th, 2011), MeLoDY (February 3rd, 2011), mohammadnt (February 4th, 2011), orasess (February 3rd, 2011), Real Flight (February 3rd, 2011), reza dezfuli (April 25th, 2011), sfaiazy (February 4th, 2011), سجیل (February 16th, 2011)

9. MeLoDY ?????? ??
    MeLoDY
    هوانورد عادی-استوار دوم
    January 2011
    Iran
    53

صحبت شما هم درسته دوست من و من هم قبول دارم
    اما اگه بخوایم یکم دقیق تر نگاه کنیم (ابته به نظر من ) کلا ما آدمایی متوقع هستیم و همیشه ناراضی (قصدم توهین به شخص خاصی نیست )
    و همه هم می دونیم بهترین هتل و بهترین محل برای اسکان یه مقداری به دور از واقعیت هست ،نه تنها برای ماهان بلکه برای تمامی خطوط هوایی ایران .
    ( مطمئن هستم که شما هم مشکلات هر ساله برواز های حجاج رو فراموش نکردین )
    به امید روزی که بتونیم عنوان بهترین و امن ترین خطوط هوایی رو تصاحب کنیم
    #5 ارسال شده در تاريخ February 3rd, 2011 در ساعت 23:12:00

10. The Following 3 Users Say Thank You to MeLoDY For This Useful Post:

arra (February 3rd, 2011), mohammadnt (February 4th, 2011), sfaiazy (February 4th, 2011)

11. sfaiazy ?????? ??
    sfaiazy
    هوانورد نیمه فعال-سروان
    January 2011
    اهواز
    444
    تعداد تشکر : 1,376
    ارسال هاي وبلاگ : 1

انشالله که بتونیم
    با کمک شما دوستان
    یه شرکت بزنیم بنام ائرو سنتر
    از شوخی گذشته من بحثم این نیست من خودم بعضی وقتا خیلی خیلی تاخیر داشتم نهایتش اینه که 1 ساندیسو کیک بت میدن
    شاید برا پروازا داخلی مشکل نباشه اما بنظرم برا پروازا خارجی باید یه کاری کرد حالا یا هواپیما جایگزین گذاشت که بلافاصله مسافرا رو بیاره منظورم اینه که کرایه کنن
    یا مثالا یه هتل ارزون قییمت بزارن با هزینه نصف نصف نصف ماهان یا سایر شرکت ها نصف مسافر
    البته اینا که حرفه شرکتا ما حقوق مشتری براشون مهم نیست و فقط به فکر سودن بازم البته ماهان و اسمان بهترن از بقیه
    در اخر نظرم اینم بگم درست نیس ما اینکارو با مسافرامون تو یه کشور غریبه مثل امارات کنیم
    به نظرتون این مسافرا بازم به شرکت های داخلی اطمینان میکنن یا 50ت بیشتر میدن با امارات میرن؟؟؟
    ?????? ???? sfaiazy : February 4th, 2011 ?? ???? 01:23:56
    #6 ارسال شده در تاريخ February 4th, 2011 در ساعت 01:19:17

12. The Following 2 Users Say Thank You to sfaiazy For This Useful Post:

MeLoDY (February 4th, 2011), orasess (February 4th, 2011)

13. MeLoDY ?????? ??
    MeLoDY
    هوانورد عادی-استوار دوم
    January 2011
    Iran
    53

??? ??? ????? ???? ???? sfaiazy ????? ??? ??
    انشالله که بتونیم
    با کمک شما دوستان
    یه شرکت بزنیم بنام ائرو سنتر
    از شوخی گذشته من بحثم این نیست من خودم بعضی وقتا خیلی خیلی تاخیر داشتم نهایتش اینه که 1 ساندیسو کیک بت میدن
    شاید برا پروازا داخلی مشکل نباشه اما بنظرم برا پروازا خارجی باید یه کاری کرد حالا یا هواپیما جایگزین گذاشت که بلافاصله مسافرا رو بیاره منظورم اینه که کرایه کنن
    یا مثالا یه هتل ارزون قییمت بزارن با هزینه نصف نصف نصف ماهان یا سایر شرکت ها نصف مسافر
    البته اینا که حرفه شرکتا ما حقوق مشتری براشون مهم نیست و فقط به فکر سودن بازم البته ماهان و اسمان بهترن از بقیه
    باشما موافقم امیدوارم شرکت های ما فراموش نکنن تا همین مشتری ها نباشه سودی هم وجود نخواهد داشت .
    #7 ارسال شده در تاريخ February 4th, 2011 در ساعت 01:25:15

14. The Following User Says Thank You to MeLoDY For This Useful Post:

sfaiazy (February 4th, 2011)

15. mona_1988 ?????? ??
    mona_1988
    هوانورد عادی - سرباز صفر
    February 2011
    dubai
    1
    تعداد تشکر : 0
    تعداد تشکر : Thanked 1 Time in 1 Post

سلام من تازه جز این انجمن شدم چون فکر کردم شاید اینجا بتونه کسی منو راهنمایی کنه.من 22 سالمه و رشته مهمانداری و دیبلم uk رو دارم و دئست دارم تو ایران مهماندار شم اگه کسی بتونه راهی رو بهم نشون بده ممنون می شم چون من هیچ اطلاعاتی ندارم.
    #8 ارسال شده در تاريخ February 4th, 2011 در ساعت 10:27:24

16. The Following User Says Thank You to mona_1988 For This Useful Post:

IR Blue SKY (February 9th, 2011)

17. orasess ?????? ??
    orasess

کارشناس هوانوردی
    September 2009
    Karaj
    856
    تعداد تشکر : 4,541

??? ??? ????? ???? ???? mona_1988 ????? ??? ??
    سلام من تازه جز این انجمن شدم چون فکر کردم شاید اینجا بتونه کسی منو راهنمایی کنه.من 22 سالمه و رشته مهمانداری و دیبلم uk رو دارم و دئست دارم تو ایران مهماندار شم اگه کسی بتونه راهی رو بهم نشون بده ممنون می شم چون من هیچ اطلاعاتی ندارم.
    دوست عزیز ورود شما رو خیرمقدم می گم و امیدوارم که اطلاعات مورد نیازتون رو از این انجمن بدست بیارید و به خواسته ی خودتون برسید.
    برای کسب اطلاع نسبت به این رشته یه سری به تالار مخصوص خودش که آدرسش رو در زیر برای شما لینک کردم بزنین موفق باشین:

/forum/forum166.html

اگر ذره ای از خاک وطنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک وطن می شویمو نمي گذارم كه حتي ذره اي از خاك پاك ايران را اين وحشي هاي بي سر و پا ( بعثی ) با خود ببرند و مرگ در این راه را افتخار می دانم و اگر ارزشمندتر از جانم هدیه ای داشتم، حتما به این مردم خوب تقدیم می کردم.

فرازهایی از وصیتنامه ی شهید سرلشگر خلبان حسین خلعتبری

#9 ارسال شده در تاريخ February 4th, 2011 در ساعت 11:24:57

18. The Following 3 Users Say Thank You to orasess For This Useful Post:

AlirezA.A (February 4th, 2011), carol (February 4th, 2011), IR Blue SKY (February 9th, 2011)

19. orasess ?????? ??
    orasess

کارشناس هوانوردی
    September 2009
    Karaj
    856
    تعداد تشکر : 4,541

بحث سر این هستش که تعامل خارجی ارلاین های ایرانی خیلی کمه! اگه روابط بهتری با فرودگاه های خارج از کشور برقرار بشه می شه جلوی این سرگردونی رو هم گرفت. نهایتش به خاطر یه پرواز کمی ضرر می کنه اون ارلاین! اما عوضش اطمینان مشتریش رو بدست میاره!
    وگرنه من در حال حاضر هیچ کسی رو توی خونوادم سراغ ندارم که دلش بخواد حتی دیگه با ماهان بره خارج از کشور!
    اکثرا یا با لوفتهانزا می رن یا امارات!
    این اصلا و به هیچ وجه کلاس گذاشتن یا امثال اون نیست بلکه فاجعه است! که ما حاضریم با ارلاین های خارجی بریم اما نخوایم حتی با بهترین ارلاین های داخلی مسافرت کنیم!!
    بحث مدیریت یک شرکت هواپیمایی بحث واقعا پیچیده ای هستش که متشکل از بخش های گوناگون مدیریت به صورت یکجا هست!
    فقط بحث سر نوع هواپیما نیست ، نوع سرویس دهی هم مهمه! نقطه ضعف مدیریتی ما اینه که فقط سعی می کنیم یک قسمت رو بگیریم و سروسامون بدیم! همه ی عوامل باید با همدیگه به صورت موازی جلو برن وگرنه تا چند دهه دیگه ارلاین های ایرانی فقط می شن نمایشگاه هواپیما!!! که هواپیماهاشون رو به دیگران نشون می دن! نه پروازی و نه هیچی!
    درسته که اسکان 400 نفر مسافر 500نفر مسافر کار طاقت فرسا و سختی هست! اما با یه تعامل ساده می شد مشکل رو حل کرد، مگه وقتی ارباس آ380 کانتاس سانحه داد (موتورش منفجر شد) توی سنگاپور مسافرانش رو اسکان نداد؟ اونا هم 495 مسافر بودن! پس این نشون می ده که باز هم ما کمی کاهلی کردیم. چون به هر حال نقص فنی یه امر طبیعی هست و بر کسی پوشیده نیست! اما این گونه مواقع این اتفاقات هم باید مدیریت بشه.

به امید روزی که هوانوردی ایران به جایگاه واقعی خودش برسه.

اگر ذره ای از خاک وطنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک وطن می شویمو نمي گذارم كه حتي ذره اي از خاك پاك ايران را اين وحشي هاي بي سر و پا ( بعثی ) با خود ببرند و مرگ در این راه را افتخار می دانم و اگر ارزشمندتر از جانم هدیه ای داشتم، حتما به این مردم خوب تقدیم می کردم.

فرازهایی از وصیتنامه ی شهید سرلشگر خلبان حسین خلعتبری

#10 ارسال شده در تاريخ February 4th, 2011 در ساعت 11:38:43

20. The Following 3 Users Say Thank You to orasess For This Useful Post:

AlirezA.A (February 4th, 2011), MeLoDY (February 4th, 2011), sfaiazy (February 4th, 2011)

???? 1 ?? 2 12 ??????????

???? ??? ????? ? ??????

• ??? ????????? ????? ????? ????? ????
  • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
  • ??? ????????? ???? ????? ????.
  • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
  •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0