برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? ساخت فضاپیماهای هوشمند برای حذف انسان

  آژانس فضایی اروپا به همراه دانشمندان بریتانیایی موفق به ساخت فضاپیمایی شده اند که به صورت خودمختار تصمیم گیری کرده و از قدرت استدلال و درخواست برخوردار است.  طرح چنین فضاپیمایی برای فضانوردان فیلم علمی تخیلی "2001: یک ادیسه فضایی" نتایج مرگباری را در پی داشت زیرا رایانه های هوش مصنوعی این فضاپیما به صورت خود مختار تصمیم گرفتند به منظور ادامه پیدا کردن ماموریت باید فضانوردان را از بین ببرند.


  اما با وجود اخطار کارگردان این فیلم، "استنلی کوبریک" و نویسنده داستان آن، "آرتور سی کلارک"، آژانس فضایی اروپا امیدوار است بتواند از هوش مصنوعی حقیقی برای کنترل فضاپیماهای آینده خود استفاده کند.


  از این رو مهندسان بریتانیایی در حال تکمیل سیستم کنترلی هستند که می توان از آن در ماهواره ها، نقلیه های اکتشافی روباتیک و فضاپیماهایی با قابلیت خود کنترل شوندگی به کار گرفت.


  این فضاپیماها می توانند یاد بگیرند، مشکلات را شناسایی کنند، با شرایط ماموریت انطباق پیدا کنند، تعمیرات انجام دهند و به صورت خودکار درباره چگونگی بهتر انجام دادن وظایفشان تصمیم گیری کنند.


  جزئیات این پروژه در پی آماده شدن آژانس فضایی اروپا برای ارسال دومین نقلیه خودکار حمل و نقلی یا ATV2 خود به ایستگاه فضایی بین المللی منتشر شده است. این فضاپیما به صورت خودکار مسیری از پیش برنامه ریزی شده را به سوی ایستگاه فضایی طی کرده و برای کناره گیری در ایستگاه از حسگرهای خارجی و سیستم ممانعت از برخورد استفاده می کند.


  آژانس فضایی اروپا در عین حال برنامه هایی را برای ساختن اولین فضاپیما با قابلیت حمل و بازگشت ایمن انسان به فضا منتشر کرده است.


  به گفته "ساندور ورس" متخصص سیستمهای کنترل خودکار در دانشگاه ساوث هامپتون که مدیریت پروژه تکمیل سیستمهای هوش مصنوعی را به عهده دارد معتقد است به زودی با استفاده از این فناوری ها نیاز به حضور مداوم انسان در فضا کاسته خواهد شد و ماموریتهای روباتیک و بدون سرنشین وظایف انسانها را به عهده خواهند گرفت.


  وی می گوید: "به این شکل ماهواره های ارتباطاتی و اکتشافات فضایی که در حال حاضر نیازمند کنترل لحظه به لحظه انسانها هستند به صورت خودکار عمل خواهند کرد و به این صورت تا حد قابل توجهی از هزینه های ماموریت خواهند کاست.


  " ورس در حال تکمیل سیستم کنترل ماهواره ای به نام Sysbrain است که می تواند از زبان طبیعی برای درک دستورالعملهای جدید و اطلاعات جدید استفاده کند.


  این به آن معنی است که سیستم کنترلی فضاپیما می تواند اسنادی که به زبان انگلیسی نوشته شده اند را خوانده و به بارگذاری کدهای برنامه ریزی شده ویژه ای نیاز ندارد.


  بر اساس گزارش تلگراف، این سیستم حتی قادر است وارد اینترنت شده و اطلاعات به روزرسانی شده و جدیدتر را دریافت کرده و آنها را بیاموزد. با این همه ورس معتقد است در ساخت فضاپیماهای هوش مصنوعی حقیقی باید به گونه ای عمل کرد که احتمال به خطر افتادن جان انسانها بر اساس تصمیم گیری های فضاپیما به صفر برسد.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ February 15th, 2011 در ساعت 21:13:36

 2. The Following 2 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  IR Blue SKY (February 15th, 2011), SKY MAN (February 17th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0