برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? آهنگ ستارگان در گوش تلسکوپ ناسا  تلسکوپ فضایی کپلر به عنوان یکی از بهترین ابزارهای اخترشناسی ارتعاشی با گوش سپردن به آواز ستارگان ابعاد و سن آنها را پنج برابر دقیقتر از هر تلسکوپ دیگری محاسبه می کند.  در این شیوه از اخترشناسی جزئی ترین ارتعاش در درخشندگی ستاره که به واسطه نوسان امواج صوتی در میان ستاره به وجود می آید، قابل ردیابی است. کپلر تا کنون توانسته است با استفاده از این شیوه در حدود 500 ستاره دورافتاده را مورد بررسی قرار دهد.  به گفته بیل چپلین از دانشگاه ناتینگهام، این تکنیک کپلر در واقع به نوعی گوش سپردن به آواز ستاره ها است اما ردیابی صدا کار اصلی کپلر نیست بلکه این تلسکوپ با کمک ردیابی کوچکترین لرزها در شدت نور ستاره ها در جستجوی سیاره های فراخورشیدی است.  محققان می توانند با استفاده از این تکنیک میزان نوسان صوتی را که منجر به افزایش یا کاهش شدت نور در سطح ستاره شده است را برآورد کنند. مشابه یک ساز موسیقی هر چه صدای موسیقی ستاره ها کمتر باشد ستاره بزرگتر و هر چه صدا بلندتر باشد ستاره کوچکتر است.  اما در این میان اصوات جانبی نیز وجود دارند که در فرکانسهای کوتاهتر بوده و می توانند میزان عمق منشا امواج صوتی به همراه میزان هلیوم و هیدروژنی که در اطراف وجود دارند را برای دانشمندان تعیین کنند.  از آنجایی که ستاره ها با بزرگتر شدن میزان بیشتری هیدروژن را با هلیوم می آمیزند، تعیین مقدار این دو عنصر می تواند میزان دقت سن ستاره ها را پنج برابر افزایش دهد.  تلسکوپ کپلر اولین تلسکوپی نیست که از تکنیک ارتعاش سنجی برای مطالعات کیهانی استفاده می کند، Most و ماهواره کوروت نیز به گونه ای ساخته شده اند که می توانند با استفاده از این سیستم به جمع آوری اطلاعات از ستاره های دورافتاده بپردازند.  بر اساس گزارش فاکس نیوز، با این همه کپلر تنها پس از پنج ماه رصد توانسته است اطلاعات مربوط به صدها ستاره را در اختیار دانشمندان قرار دهد که به گفته دانشمندان پیش از این تنها بر روی 20 نمونه از آنها به صورت دقیق مورد مطالعه قرار گرفته اند.
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ February 23rd, 2011 در ساعت 20:30:48

 2. The Following 4 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  IR Blue SKY (February 23rd, 2011), Mahan (February 23rd, 2011), Real Flight (February 23rd, 2011), SKY MAN (February 24th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0