برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,850 Times in 3,722 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? وداع دیسکاوری / تصاویر آخرین پرواز و اولین فضانورد روباتیک انسان نما

  کهنه کارترین شاتل فضایی ناسا پس از سه دهه خدمت در ماموریتهای فضایی سرانجام و پس از تاخیری طولانی مدت آخرین سفر خود را به همراه اولین فضانورد روباتیک انسان نمای جهان آغاز کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، شاتل فضایی دیسکاوری پنجشنبه با پرتابی قدرتمند و سرعتی که در هشت و نیم دقیقه به 28 هزار و 968 بر ساعت رسید، سفر خود را برای آخرین ملاقات با ایستگاه فضایی بین المللی آغاز کرد.
  مدتی پس از پرتاب "روبونات 2" اولین فضانورد روباتیکی که قدم به فضا گذاشته است پیامی را بر روی صفحه توئیتر خود ارسال کرد: ما حالا 106 کیلومتر فاصله گرفته ایم! و دیسکاوری پس از گذشت 15 دقیقه از زمان پرتاب به مدار رسید.
  شاتل دیسکاوری کهنه کارترین فضاپیما از میان سه فضاپیمای باقی مانده آژانس فضایی آمریکا است که امسال بازنشسته خواهد شد. دو ماموریت باقی مانده در برنامه شاتلهای ناسا به آتلانتیس و اندیور تعلق دارند و پس از آن برنامه ای 30 ساله برای همیشه به پایان خواهد رسید. "مایک لینباخ" مدیر پرتاب دیسکاوری می گوید دیدن آخرین پرواز دیسکاوری بسیار دشوار است و سخت تر از آن شاهد بودن آخرین فرود این شاتل بر روی زمین است.
  درست پیش از آغاز پرتاب خداحافظی دیسکاوری، یکی از رایانه های پایگاه هوایی کیپ کاناورال دچار اختلال شد و این اختلال منجر به تاخیر سه دقیقه ای پرتاب دیسکاوری شد.
  از تجهیزات مهمی که دیسکاوری به همراه خود به ایستگاه انتقال می دهد می توان به اتاقک دائمی و چند منظوره "لئوناردو" یا PMM اشاره کرد که درون آن تجهیزات، قطعات یدکی و فضانورد روباتیک روبونات 2 قرار گرفته است. این اولین روبات شبه انسانی است که به فضا سفر کرده و در ماموریتهای فضایی به کار گرفته خواهد شد.
  همچنین این سی و نهمین پرواز شاتل دیسکاوری است و پس از بازگشت، این شاتل برای همیشه در موزه ای ساکن خواهد شد. دیسکاوری در طول دوره فعالیت خود از سال 1984 در حدود 230 میلیون کیلومتر مسافت را درنوردیده است. این شاتل 11 روز دیگر را به همه 352 روزی که تا به حال در فضا سپری کرده است، اضافه کرده و 7.2 میلیون کیلومتر دیگر را به رقم مسافتهایی که تا به حال پیموده خواهد افزود.
  از مهمترین دستاوردهای دیسکاوری می توان به حمل تلسکوپ فضایی هابل، حمل اولین فضانورد روسی در یک فضاپیمای آمریکایی، بازگرداندن فضانورد مرکوری، "جان گلن" به مدار زمین و جان بخشیدن به پروازهای فضایی شاتلها پس از دو فاجعه چلنجر و کلمبیا اشاره کرد.
  روبونات 2 نیز از دیگر رویدادهای مهمی است که برای همیشه در پرونده دیسکاوری به ثبت خواهد رسید زیرا این اولین فضانورد روبات شبه انسانی است که به فضا سفر می کند. این روبات با هدف کمک کردن در کارهای روزانه و تعمیرات به سرنشینان ایستگاه فضایی طراحی و ساخته شده و در عین حال محققان از این روبات به عنوان بستری تحقیقاتی برای ساخت روباتهای پیچیده تر و پیشرفته تر فضایی کمک خواهند گرفت.
  ساخت این روبات فضانورد نیم تنه 2.5 میلیون دلار هزینه داشته است. قد روبونات 1.01 متر بوده و عرض آن 91 سانتیمتر است همچنین روبونات 150 کیلوگرم وزن دارد. این روبات محصول همکاری ناسا و جنرال موتورز است.
  بدنه روبات از آلومینیوم و فولاد ساخته شده و پنج دوربین در سر آن کار گذاشته شده است که یک دوربین فروسرخ برای ایجاد دید دوجانبه و ایجاد عمق در درون دهان روبات قرار گرفته است. 38 پردازشگر فعالیتهای روبات را تحت کنترل خود داشته و کوله پشتی روبونات از باتری ها و سیستم های مولد انرژی انباشته شده است.
  روبونات می تواند تا سقف 9 کیلوگرم وزن را حمل کرده و دستهای وی از انگشتهای مفصل داری برخوردار است که می تواند با کمک آنها ابزارها را بلند کرده و از آنها به درستی استفاده کند. ربونات در لابراتوار "Destiny" ایستگاه فضایی نصب خواهد شد و مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.
  این روبات از قابلیت عملیات داخلی و خارجی برخوردار است از این رو در آینده فضانوردان می توانند از این روبات در راهپیمایی های فضایی و انجام ماموریتهای خطرناک نیز استفاده کنند.
  در ادامه تصاویری از آخرین سفر فضایی شاتل دیسکاوری و مسافر منحصر به فردش، "روبونات 2" را مشاهده می کنید:

  شاتل دیسکاوری قبل از پرواز

  سرنشینان شاتل دیسکاوری

  دیسکاوری آماده آخرین پرواز

  روبونات 2 سرنشین جدید شاتل

  آغاز آخرین سفر دیسکاوری به فضا
  #1 ارسال شده در تاريخ February 25th, 2011 در ساعت 19:47:08

 2. The Following 6 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  captain Rahimpour (February 26th, 2011), IR Blue SKY (February 25th, 2011), IRIS 74 SAHAND (February 25th, 2011), mona (February 28th, 2011), reza dezfuli (February 25th, 2011), sd-787 (February 27th, 2011)

 3. IR Blue SKY ?????? ??
  IR Blue SKY
  اخراج از سايت
  September 2010
  3,562
  تعداد تشکر : 22,373
  Thanked 25,079 Times in 3,710 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 11

  ??? ??? دیسکاوری به ایستگاه رسید/ فرود فضانورد انسان نما به ایستگاه

  دیسکاوری به ایستگاه رسید/ فرود فضانورد انسان نما به ایستگاه

  شاتل فضایی دیسکاوری ناسا در پی آغاز آخرین ماموریت فضایی خود به مدار زمین، به منظور انتقال مقادیری از تجهیزات و ابزار یدکی و اولین فضانورد انسان نمای روباتیک به ایستگاه بین المللی فضایی روز گذشته در ایستگاه کناره گرفت. به گزارش خبرگزاری مهر، این آخرین باری خواهد بود که شاتل دیسکاوری به ایستگاه بین المللی فضایی متصل خواهد شد و پس از این ماموریت این دو باید برای همیشه با یکدیگر خداحافظی کنند.
  دیسکاوری تا کنون 31 بار به ایستگاه فضایی سفر کرده است و در این سفر آخر اتاق انبار جدید و یک روبات فضانورد انسان نمای پیچیده را برای کمک به ساکنین ایستگاه با خود حمل کرده است.

  دو پرواز باقی مانده از برنامه طولانی مدت شاتلهای ناسا به اندیور و دیسکاوری تعلق دارد که طی ماه های آینده انجام خواهند گرفت و پس از آن برنامه شاتلهای ناسا برای همیشه به پایان رسیده و شاتلها بازنشسته خواهند شد.

  دیسکاوری روز پنجشنبه هفته گذشته زمین را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی و با هدف انجام ماموریتی 11 روزه ترک کرد و پس از بازگشت در موزه ای جا خواهد گرفت. این ماموریت شامل دو راهپیمایی فضایی خواهد بود که طی آن قطعاتی جدید به بدنه ایستگاه نصب خواهند شد.  بر اساس گزارش سی ان ان، زمانی که شاتلها بازنشسته شوند، فضانوردان آمریکایی باید تا اواسط دهه در پیش رو با استفاده از کپسول روسی سایوز خود را به ایستگاه بین المللی برسانند. به این شکل آمریکا پس از پایان برنامه شاتلها به نوعی به توانمندی های فضایی روسیه وابسته خواهد شد.

  #2 ارسال شده در تاريخ February 27th, 2011 در ساعت 13:43:01

 4. The Following 3 Users Say Thank You to IR Blue SKY For This Useful Post:

  mona (February 28th, 2011), reza dezfuli (February 27th, 2011), sd-787 (February 27th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0