برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. Mahan ?????? ??
  Mahan

  رئیس سایت
  August 2007
  دبی
  2,716
  تعداد تشکر : 10,099
  Thanked 8,421 Times in 1,306 Posts

  ??? ??? نخستين گونه‌اي كه در فضا باردار شد

  نخستين گونه‌اي كه در فضا باردار شد، يك سوسك است

  به گزارش پايگاه اينترنتي "روسيه امروز"، اين حشره كه در بخشي از ماموريت فضايي "راشين فوتون ‪ "M3به فضا رفته بود، مدت ‪ ۱۲روز را در مدار زمين سپري كرد و باردار شد. اين سوسك در بازگشت به زمين فرزندان خود را به دنيا آورد. اين داستان يك مبارزه سخت براي بقا است داستان سوسك "نادژدا" (‪ (Nadezhdaكه در زبان روسي به معناي "اميد" است. "نادژدا" اولين ماده در تاريخ است كه در فضا باردار شده است. همه ‪ ۳۳بچه سوسك اين حشره به تازگي بر روي زمين و در شهر "ورونژ" روسيه به دنيا آمدند.اما اين بچه سوسك‌ها فضايي بچه‌هاي فضايي در نظر گرفته مي‌شوند.


  [align=center][/align]


  "دميتري آتياكشين" از "اكادمي پزشكي ورونژ" گفت، محققان اكنون مي‌توانند نتيجه بگيرند كه اين بچه سوسك‌ها تحت تاثير جاذبه بسيار كم قرار گرفته‌اند و تكامل آينده آنها با سوسك‌هايي كه بر روي زمين باردار مي‌شوند متفاوت است. نادژدا با ماهواره "فوتون ‪ "M3كه هزاران ارگانيزم زنده را براي آزمايش به فضا حمل مي‌كرد به مدار زمين رفت. اين حشره ‪ ۱۲روز را در يك قوطي حامل ‪ ۶۰سوسك ديگر در مدار زمين سپري كرد. در ظرف‌هاي مجاور اين سوسك، حلزون‌هاي بدون صدف، كرم‌هاي ابريشم، موش‌هاي صحرايي، ماهي و انواع باكتري‌ها قرار داشتند. بيشتر اين جانوران صحيح و سالم به زمين بازگشتند. اما براي برخي از آنها اين سفر بسيار سنگين بود و نتوانستند از عهده آن برآيند. بيش از نيمي از سوسك‌هاي مشابه نادژدا مرده به زمين بازگشتند. بارداري برنامه ريزي نشده اين سوسك براي همه حيرت‌انگيز بود. اين سوسك تحت پرتو خورشيدي، تغييرات شديد دما و تنش جاذبه صفر- شرايطي كه حتي كسي تصور بارداري را هم نمي‌كرد- باردار شد. شايد روزي انسان‌ها نيز بتوانند در فضا باردار شوند.

  منبع:Avia.ir,Irna.ir
  لینک اصلی
  #1 ارسال شده در تاريخ October 31st, 2007 در ساعت 23:54:49

 2. captain ?????? ??
  captain
  هوانورد عادی - گروهبان سوم
  October 2007
  31
  تعداد تشکر : 0
  تعداد تشکر : Thanked 1 Time in 1 Post

  ??? ??? RE: نخستين گونه‌اي كه در فضا باردار شد

  عجب اتفاق جالبی
  البته سوسک ها خیلی بشتر از آنکه تصور کنیم در شرائط بی وزنی و حتی خلاء دوام می آورند
  فیزیک جسمی بسیار مقاومی دارند
  #2 ارسال شده در تاريخ November 2nd, 2007 در ساعت 18:15:31

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0