برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. sara.a ?????? ??
  sara.a
  هوانورد عادی - گروهبان سوم
  February 2011
  shiraz
  20
  تعداد تشکر : 34
  Thanked 118 Times in 20 Posts

  ??? ??? پرند ههای جاسوسی کوچک (ریز پرند ه ها)

  برای تولید پرنده های جاسوسی ، سرمایه گذاریهای زیادی انجام شده است. دانشمندان با الگو برداری از حرکات انواع پرندگان و حشرات در صدد تولید پرند ههای جاسوسی کوچک موسوم به ریز پرنده هستند. نانو فناوری در تولید چنین موجودات ریز بسیار کاربرد دارد. محققان دانشگاه فلوریدا در پژوهشی که انجام داده اند، موفق به ساخت یک هواپیمای جاسوسی شده اند که از حرکات یک نوع پرنده دریایی تقلید می کند. این هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین ، فقط 50 گرم وزن دارد و سازندگان این پرنده ترجیح م یدهند برای کامل کردن آن از تجهیزاتی متشکل از نانو مواد ، نانو حسگرها و دیگر محصولات نانو فناوری استفاده کنند. این ریزپرنده قابلیت پرواز در مناطق تنگ را داشته و می تواند با توجه به وضعیتهای گوناگون ، حالت بالهایش را تغییر دهد. برای اعزام این پرنده چابک به مأموریتهای داخل شهر ، مجموعه کاملی از دوربینهای مجهز و کوچک نیز روی آن کار گذاشته خواهد شد.
  حفاظت در برابر تابشهاي فضايي
  حفاظت در برابر تابش از کاربردهاي اساسي فناوري نانو در سفرهاي فضايي مي باشد. به گفته دانشمندان ناسا، خطر قرار گرفتن در معرض تابشهاي فضايي مهمترين عامل محدود کننده طول مدت سفرهاي فضايي است و لذا هم اکنون تحقيقات فراواني به طور خاص در اين زمينه در حال انجام است.
  طراحان سفينه هاي فضايي به اين منظور و نيز رفع مشکلاتي مانند بي وزني و دوام سا ختار، به دنبال موادي هستند که بتواند به آنها در توسعه و ساخت روکش چند منظوره بدنه سفينه هاي فضايي( نانو حسگرهايي که بتواند حفاظت موثري در برابر تابشهاي فضايي ايجاد کرده و ذخيره انرژي خوبي هم داشته باشد) کمک نمايد و به نظر دانشمندان، نانومواد پيشرفته اي مانند نانولوله هاي ايزوتوپي غني شده با بور مي تواند براي اين منظور کاملا مناسب باشد.
  تابشهاي فضايي به لحاظ کمي کاملا با آنچه بشر در روي زمين با آن مواجه است تفاوت دارد. کي فضانورد به محض خروج از ميدان مغناطيسي و اتمسفر محافظ زمين، در معرض تابشهاي يونيزه کننده اي به صورت ذرات اتمي باردار که با سرعتي نزد کي به سرعت نور حرکت م يکنند قرار مي گيرد. اين ذرات پر انرژي( hze ) داراي بار زيادي بوده و بيشترين خطر را براي انسان در فضا دارند. قرار گرفتن طولاني مدت در برابر اين تابشها موجب آسيب ديدن dna و بروز سرطان مي شود. بور 10 يکي از مواد محافظي است که دانشمندان مشغول بررسي قابليت آن هستند.
  بور کي عنصر شيميايي غير فلزي با کاربردهاي متنوع است و از آن به صورت نا خالصي در صنعت نيمه هادي ها استفاده مي شود. شکل ترکیبي آن هم در مواد نوري ساختاري، آفت کش هاي غیر سمي، مواد نگهدارنده و سنتز معرف هاي شیمیایي نقش مهمي دارد.
  نانو لوله هاي بور ب هدلیل داشتن ساختاري مشابه با نانولوله هاي شناخته شده کربني می باشد که بسیاري از خواص عالي آنها را داشته و حتي نسبت به آنها از برخي خواص بهتري) مانند پایداري شیمیایي بالا، مقاوت اکسیداسیون بالا در دماهاي بالا ) نیز دارد و یك نیمه هادي پایدار با شکاف باندي پهن به شمار مي آیند. به همین دلیل افزون بر کاربرد های پوششی، مي توان آنها را به صورت روان کننده جامد در کاربردهاي دما بالا یا محیط هاي خورنده اي مانند باتري ها، پیل هاي سوختي، ابر خازن ها و ماشینها ي پر سرعت نیز بکار برد.
  iran-eng.com
  ?????? ???? sara.a : March 3rd, 2011 ?? ???? 12:30:33
  وقتی چیزی را از دست می دهید، درس گرفتن از آن را از دست ندهید .
  #1 ارسال شده در تاريخ March 3rd, 2011 در ساعت 12:27:50

 2. The Following 6 Users Say Thank You to sara.a For This Useful Post:

  Ehsan_shirazinia (March 3rd, 2011), Hesam7e7 (March 3rd, 2011), IR Blue SKY (March 3rd, 2011), number1 (March 3rd, 2011), sepide98 (September 14th, 2013), SKY MAN (March 3rd, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0