برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. sfaiazy ?????? ??
  sfaiazy
  هوانورد نیمه فعال-سروان
  January 2011
  اهواز
  444
  تعداد تشکر : 1,376
  Thanked 2,079 Times in 423 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 1

  ??? ??? تشكيل ستاد نوروزي در سازمان هواپيمايي و نظارت نامحسوس بر فروش بليت

  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها خبر داد:
  تشكيل ستاد نوروزي در سازمان هواپيمايي و نظارت نامحسوس بر فروش بليت
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها از تشكيل جلسه نهايي ستاد نوروزي در سازمان هواپيمايي خبر داد و گفت: از 20 روز گذشته نمايندگان سازمان هواپيماي در سطح شهر بر فروش بليت توسط دفاتر نظارت محسوس و نامحسوس دارند.
  به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري , غلامرضا رستميان، اظهار داشت: نظارت بر شركت‌هاي هواپيمايي، رسيدگي به تأخيرات اير‌لاين‌ها و مقابله با گرانفروشي بليت از فعاليت‌هاي اين اداره كل است.
  با اشاره به اينكه نمايندگان سازمان هواپيمايي كشوري و كميته‌ فني به عنوان ناظر نامحسوس روزانه پيگير نحوه فروش بليت توسط آژانس‌ها در سطح شهر هستند، اظهار داشت: اير‌لاين‌هايي كه خارج از مصوبات نرخ تصويب شده اقدام به فروش بليت كنند براي آنها كميته اضطراري تشكيل مي‌شود و جريمه يا تعليق مي‌شوند.

  رستميان در مورد تأخيرات پرواز هواپيماها، اظهار داشت: اگر تأخيرات به دليل موارد اشكال فني باشد يا به دليل شرايط آب و هوايي پيش آيد، حوزه دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها، از شركت‌هاي هواپيمايي دعوت مي‌كند تا در اين‌باره پاسخگو باشند و دستورالعمل را اجرا كنند.
  وي با بيان اينكه بروشور‌هايي تهيه شده است كه حق مسافران را در موارد تأخير پرواز به اطلاع آنها مي‌رساند، اظهار داشت: اين بروشورها هنگام فروش بليت و در فرودگاه‌ها بين مسافران توزيع مي‌شود.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها با اشاره به اينكه واحد‌هاي مختلفي نظير پليس، سپاه، نمايندگان سازمان هواپيمايي و مدير ترمينال در خصوص تأخيرات ايرلاين‌ها توجيه شده‌اند، اذعان داشت: مدير ترمينال بايد اين قضايا را پيگيري كند و ايرلاين نيز به اجراي دستورالعمل سازمان در اين‌باره تن دهد.
  رستميان با اشاره به اينكه تأخيرات به سه دليل "عملكرد شركت‌ها و مشكلات فني هواپيماها "، "نامطلوب بودن شرايط آب و هوايي " و "مشكلات خارج از دسترسي ايرلاين‌ها " رخ مي‌دهد، اذعان داشت: طي دستورالعمل ابلاغي به ايرلاين‌ها در خصوص تاخيرات تنبيه‌هايي براي شركت‌ها در نظر گرفته شده است.
  وي ادامه داد: در تاخير‌هاي بيش از 2 ساعت مسافر حق دارد بليت خود را باطل كند و بليت قابل استرداد است؛ ايرلاين موظف است با ذكر دلايل قانع‌كننده و جلب رضايت مسافران اقدام به ابطال پرواز كرده و امور لازم را براي بازگرداندن كل وجه بليت انجام دهد، در غير اين صورت نسبت به فراهم كردن تسهيلات رفاهي لازم نظير اعزام به هتل براي مسافران توان‌خواه و صدور دستورات لازم در خصوص نحوه پذيرايي از آنها اقدام كند.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها توضيح داد: از نظر مالي موردي جهت استرداد قسمتي از وجه بليت در صورت تاخير‌ها تعريف نشده است زيرا ايرلاين‌ها در اغلب موارد زيان مي‌دهند.
  رستميان اذعان داشت: ايرلاين‌ها در صورت بروز تأخير و عدم توانايي در خصوص اجراي دستورالعمل‌ سازمان با حذف دستورالعمل پروازي آنها و تجديد نظر در مجوزهاي آتي آن ايرلاين برخورد لازم از سوي سازمان هواپيمايي كشوري با آنها انجام خواهد شد.
  وي ضمن اشاره به افزايش 30 درصدي قيمت بليت هواپيما در چند ماهه اخير، تصريح كرد: اين افزايش 30 درصدي تنها در جهت جلوگيري از زيان اير‌لاين‌ها بود اما از آنها خواسته شد در ازاي اين افزايش قيمت خدمات بيشتري ارايه دهند كه در اين راستا با كاهش تأخيرات مواجه بوديم.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها ادامه داد: در حال حاضر ايرلاين‌ها سوخت به صورت علي‌الحساب هر ليتر 1000 ريال دريافت مي‌كنند و مابه‌التفاوت قيمت سوخت به عنوان بدهكاري اير‌لاين‌ها محسوب مي‌شود.
  رستميان با اشاره به اينكه كيترينگ شركت‌هاي هواپيمايي داخلي بسيار با كيفيت‌تر از ديگر ايرلاين‌هاي دنيا است، اظهار داشت: گروه پزشكي سازمان هواپيمايي كشوري به طور مداوم بر كيترينگ ايرلاين‌ها نظارت دارد كه اين نظارت‌ها شامل الزامات پزشكي يعني رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي و همچنين رعايت كيفيت و كميت فضاها است.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها ادامه داد: قطعا ايرلاين‌ها نيز سعي مي‌كنند خدمات كيترينگ بهتري به مسافران ارايه دهند زيرا اين امر موجب ايجاد رقابت سالم بين ايرلاين‌ها خواهد شد.

  * بليت‌هاي چارتري فقط در قالب "تور‌ " بايد فروخته شود

  وي ادامه داد: آژانس‌هاي فروش بليت هواپيما در سطح شهر بر سه گونه هستند كه شامل دفاتر بند الف، بند ب و بند پ است كه دفاتر بند الف صرفاً فروش بليت دارند و در حوزه سازمان هواپيمايي فعال هستند، دفاتر بند ب مسئول فعاليت‌هاي جهانگردي و تورها و دفاتر بند پ مسئول فعاليت‌هاي زيارتي هستند.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها با اشاره به اينكه سازمان هواپيمايي نظارت بر دفاتر بند الف را برعهده دارد، اذعان داشت: فروش بليت توسط اين دفاتر بايد بر اساس نرخ مصوب سازمان صورت گيرد و در صورت تخلف، سازمان هواپيمايي با تشكيل كميته اضطراري نسبت به تعليق مجوز دفاتر اقدام مي‌كند.
  رستميان ضمن اشاره به اينكه پروازهاي چارتري تعريف خاص خود را دارد اذعان داشت: پرواز‌هاي چارتري در حيطه اختيارات دفاتر بند ب است؛ در اين پراوزهاي چارتري حق فروش بليت تكي را ندارند در صورتي كه بليت تكي بفروشند تابع مقررات كنسل كردن است اما در حال حاضر بليت‌هاي چارتري غيرقابل استرداد است.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها ضمن بيان اينكه در فروش‌هاي تكي بليت، دفاتر موظف هستند دستورالعمل سازمان را اجرا كنند، اذعان داشت: چارتر فقط در قالب تور بايد فروخته شود اما در چارتر‌هاي دفاتر بند الف، نرخ بليت بايد معادل نرخ مصوب سارمان باشد.
  * صدور 2485 مجوز فوق‌العاده پرواز‌هاي داخلي و خارجي براي ايام نوروز

  وي خاطرنشان كرد: تا به امروز 2 هزار و 485 مجوز پرواز فوق‌العاده مسير پروازي داخلي و خارجي براي ايام نوروز صادر شده است كه يك هزار و 555 مجوز مربوط به ايرلاين داخلي و 930 مجوز مربوط به ايرلاين‌هاي خارجي است.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها ادامه داد: براي 37 مسير خارجي فوق‌العاده مجوز صادر كرده‌ايم كه شامل كشورهاي مالزي، هندوستان، سنگاپور، سوريه، عراق، قبرس، كويت، آذربايجان، اندونزي، چين، سريلانكا، بلغارستان، تركيه، بانكوك و از اين قبيل است.
  رستميان خاطرنشان كرد: همچنين براي 15 مسير داخلي فوق‌العاده نيز مجوز صادر كرده‌ايم كه شامل شهر‌هاي اهواز، تهران، يزد، اصفهان، شيراز، ماهشهر، تبريز، رشت، مشهد، قشم، بندرعباس، چابهار، كيش، بوشهر، كرمان از اين قبيل است.
  رستميان ضمن بيان اينكه به 58 شهر دنيا و 36 كشور دنيا پرواز برنامه‌اي داريم، تصريح كرد: پس از حذف توپولف 154، تعداد 39 مسير پروازي كاهش يافته است كه با تدابير انديشيده شده اين 39 مسير با هواپيماهاي ايرلاين‌هاي ديگر جايگزين شده است.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها با اشاره به اينكه از 58 فرودگاه كشور پرواز صورت مي‌گيرد، تصريح كرد: سالانه مجوز 250 هزار پرواز داخلي و خارجي از سوي سازمان هواپيمايي صادر مي‌شود و 158 مسير پروازي داخلي در كشور داريم.
  رستميان با اشاره به اينكه پروازهاي فوق‌العاده نسبت به سال گذشته 9.7 درصد افزايش داشته است، گفت: فركانس پروازي در سال 88 از 2 هزار و 264 فركانس به 2 هزار و 485 فركانس در سال 89 افزايش يافته است.
  رستميان خاطرنشان كرد: با افزايش پروازها مسير‌ها و همچنين تعداد مسافر نيز افزايش پيدا كرده است.
  مديركل دفتر نظارت بر ايرلاين‌ها و فرودگاه‌ها ضمن اشاره به اينكه در ستاد نوروزي سازمان هواپيمايي كشوري با برگزاري جلسات مختلف با واحد‌هاي ذيربط برگزار شده است، تصريح كرد: جلسه نهايي ستاد در هفته آينده با حضور پليس، سپاه، ايرلاين‌ها و سازمان هواپيمايي تشكيل خواهد شد و اين مورد هفته آينده نهايي مي‌شود.
  رستميان ضمن اشاره به اينكه از 20 روز گذشته ناظران سازمان هواپيمايي در سطح شهر به طور محسوس و نامحسوس در فروش بليت ايرلاين‌ها نظارت دارند اذعان داشت: براي تمامي پروازها هواپيماي backup (جايگزين) در نظر گرفته شده است اما همين جايگزين كردن نيز زمان نياز دارد.
  منبع: به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري
  #1 ارسال شده در تاريخ March 13th, 2011 در ساعت 13:09:01

 2. The Following 4 Users Say Thank You to sfaiazy For This Useful Post:

  Ali Pilot (March 13th, 2011), AlirezA.A (March 13th, 2011), IR Blue SKY (March 13th, 2011), Mahan (March 13th, 2011)

??????? ?????

 1. ????: 0
  ????? ?????: November 29th, 2010, 01:23:41
 2. ????: 0
  ????? ?????: June 9th, 2010, 17:04:52
 3. ????: 0
  ????? ?????: June 8th, 2010, 19:31:40
 4. هواپيما ربايي در تركيه
  ???? SKY MAN ?? ????? هواپیما ربایی
  ????: 0
  ????? ?????: October 15th, 2008, 16:51:02

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0