برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 1 ?? 1
dqw
 1. mona ?????? ??
  mona

  هوانورد ارشد- مدير سابق
  September 2009
  Iran
  985
  تعداد تشکر : 13,048
  Thanked 4,746 Times in 981 Posts

  ??? ??? دريچه‌اي رو به آسمان  برخلاف آنچه تصور مي‌شود، رصد كردن ستارگان در آسمان كار سخت و پيچيده‌اي نيست. اغلب افراد پس از اين كه ياد مي‌گيرند چگونه اجسام آسماني را شناسايي و موقعيت آنها را تعيين كنند از رصد كردن ستارگان و اجسام آسماني به عنوان يك سرگرمي مفرح ياد مي‌كنند.


  با استفاده از يك نقشه شما قادر خواهيد بود به آساني كهكشان‌ها، سحابي‌ها، ستارگان خوشه‌اي، ستارگان و ديگر اجسام سماوي را به درستي شناسايي كنيد. بسياري از اين گنجينه‌هاي عالم هستي با استفاده از چشم غيرمسلح قابل رويت هستند و ديدن برخي ديگر از آنها مستلزم استفاده از دوربين‌هاي دوچشمي يا تلسكوپ‌هاي پيشرفته است. برخي بر اين باورند كه آشنايي آسمان شب براي بسياري از ما انسان‌ها مي‌تواند مفيد باشد، اما پيش از اين كه قدم در اين راه بگذاريد بايد مطمئن باشيد كه همه آنچه را به آن نياز داريد در اختيار خواهيد داشت. اگرهمه چيز را براساس شرايط تاريكي تنظيم كرده باشيد به راحتي مي‌توانيد در آسمان شب به جستجو بپردازيد و قدم در راه شناخت اسرار هستي برداريد. تصويري از سطح ماه يا ستارگان را كه با استفاده از تلسكوپ يا دوربين دوچشمي مي‌بينيد براساس شدت بزرگنمايي متفاوت خواهد بود. اگر شدت بزرگنمايي كم باشد، اين تصوير چندان با تصويري كه با استفاده از چشم غيرمسلح مي‌بينيد متفاوت نخواهد بود.

  چرخش زمين موجب خواهد شد كه تصور كنيم در آسمان شب سيارات و ستارگان از جهت شرق به غرب در حال حركت هستند. آسمان شب گذرگاه شلوغ و پر رفت و آمدي است. علاوه بر ستارگان و سيارات در آسمان شب ردپايي از ماهواره‌ها، هواپيماها، ستاره‌هاي دنباله‌دار و سنگ‌هاي آسماني را نيز مي‌يابيد، اما خوشبختانه از آنجايي كه شكل ظاهري و چگونگي حركت آنها در مقايسه با هم متفاوت است، آنها را به آساني شناسايي خواهيد كرد. جهان‌نماي مسطح نقشه‌اي مدور براساس موقعيت ستارگان است كه از آن براي تعيين موقعيت اجسام سماوي استفاده مي‌شود. اگر بخواهيد از اين نقشه براي شناسايي و تعيين موقعيت يك جسم سماوي خاص استفاده كنيد، مي‌توانيد از دست‌ها و بدن خود به عنوان مقياسي براي تعيين جهت و تعيين ارتفاع آن نسبت به خط افق استفاده كنيد، اما اگر بخواهيد اجسامي كه در آسمان شب مي‌بينيد را شناسايي كنيد، بايد اين نكات را مورد توجه قرار دهيد. اغلب سيارات بالاي سطح افق و هنگام غروب آفتاب كه هوا هنوز خيلي تاريك نشده باشد قابل رويت خواهند بود. البته اگر از سطح زمين نگاهي به آسمان شب بيندازيم، سياره زهره قابل مشاهده خواهد بود، اما اگر برق ناگهاني را براي مدت زمان كسري از ثانيه در آسمان ديديد به يقين يك شهاب آسماني است. اجسام نوراني كه در مقايسه با ستاره‌ها بزرگ‌تر هستند و عبور آنها از سطح آسمان به كندي انجام مي‌شود، ماهواره‌ها هستند. ستاره‌هاي دنباله‌دار هر يك يا 2 سال يك بار در آسمان ديده مي‌شوند. اين ستاره‌ها را حتي با چشم غيرمسلح نيز مي‌توان ديد. معمولا ستاره‌هاي دنباله‌دار براي مدت زمان چند هفته يا گاهي حتي براي چند ماه قابل رويت خواهند بود.

  منبع:جام جم
  خدایا! زندگی از این زیباتر و بهتر دیگه نمی شه.
  شکر شکر شکر


  #1 ارسال شده در تاريخ April 23rd, 2011 در ساعت 19:41:47

 2. The Following 7 Users Say Thank You to mona For This Useful Post:

  arra (April 23rd, 2011), IRI.AMIR (April 24th, 2011), Real Flight (April 23rd, 2011), reza dezfuli (April 23rd, 2011), sayed mojtaba (April 24th, 2011), sd-787 (April 23rd, 2011), SKY MAN (April 24th, 2011)

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0