برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 2 ?? 2
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? تصویری از سرنوشت خورشید در قلب سحابی چشم گربه

  تصاویری که تلسکوپ هابل تاکنون از آخرین تقلاهای ستاره ای دور افتاده و در حال مرگ به ثبت رسانده است می تواند نمایش سرنوشت نهایی خورشید زمین در 5 میلیارد سال دیگر باشد.به گزارش خبرگزاری مهر، سحابی چشم گربه در حدود سه هزار سال نوری از زمین فاصله دارد اما سرنوشتی که گریبانگیرش شده است می تواند همان عاقبتی باشد که خورشید زمین در انتظار آن به سر می برد، سرنوشتی که در پنج میلیارد سال آینده خود را نمایان خواهد کرد.
  زمانی که ستاره ای به لحظات پایانی عمر خود نزدیک می شود، به جرم سرخ غول پیکری تبدیل می شود که لایه خارجی آن به سمت خارج متلاشی شده و دایره های هم مرکزی را به وسعت چند میلیون کیلومتر به وجود می آورند. این انفجارها قلب تپنده ستاره را آشکار خواهد کرد. با این همه چگونگی شکل گرفتن گازهای آبی رنگی که در مرکز این تصویر دیده می شوند به خوبی شناخته نشده است.
  یک ستاره در طول زندگی خود انرژی نوری اش را از واکنشهای گداختی هسته ای که از تبدیل هیدروژن به هلیوم در درون هسته ستاره به وجود می آید، تامین می کند. زمانی که ذخائر هیدروژن ستاره رو به اتمام می گذارد واکنشهای گداختی هسته ای درون ستاره ناپایدار شده و ستاره به تدریج به جرم غول پیکر سرخ رنگی تبدیل می شود.

  با بزرگتر شدن ستاره واکنشهای گداخت هسته ای در قلب ستاره مختل شده و به واسطه انفجارهای تپش مانندی که در ستاره به وجود می آیند، کل ستاره به جرمی ناپایدار تبدیل خواهد شد. همچنین ابرهای درخشانی که در درون سحابی دیده می شوند به واسطه قرار گرفتن هسته ستاره در معرض اتمسفر یونیزه شده اطراف به وجود آمده اند.

  سحابی چشم گربه یکی از اولین سحابی هایی است که تصویر آن توسط هابل به ثبت رسیده است و برای 10 هزار سال دیگر در مرحله سحابی بودن باقی خواهد ماند. هابل در سال 2004 نیز از این سحابی تصویری را به ثبت رسانده بود که مقایسه آن با تصویرهای جدیدتر می تواند به خوبی وسعت پیدا کردن ماده از هسته ستاره را نمایان کند.

  بر اساس گزارش دیلی میل، سحابی های سیاره ای در توزیع ماده در سطح جهان نقش حیاتی به عهده دارند و در حالی که هلیوم و هیدروژن سازنده های اصلی فضا هستند، واکنشهای گداخت هسته ای منجر به تولید اتمهای کربن، نیتروژن و اکسیژن در لایه خارجی ستاره ها می شوند که در نهایت این اتمها به فضای خارج فوران می کنند.
  #1 ارسال شده در تاريخ April 25th, 2011 در ساعت 17:37:28

 2. The Following 4 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  mona (May 10th, 2011), pilot hosein (April 25th, 2011), reza dezfuli (April 25th, 2011), YASHAR A&P (April 25th, 2011)

 3. YASHAR A&P ?????? ??
  YASHAR A&P
  هوانورد عادي
  January 2011
  Seville,Spain
  615
  تعداد تشکر : 5,703
  Thanked 3,954 Times in 632 Posts

  ??? ??? پاسخ: تصویری از سرنوشت خورشید در قلب سحابی چشم گربه

  فقط میتوان گفت خدایا عظمتت را شکر و پی به این موضوع که ما حتی مولکولی هم در این دنیایه هستی نیستیم


  یک قانونی هست که میگه: تا قبل از اینکه پرواز کنی هر چقدر خواستی بترس، فکر کن، شک کن، دو دل شو، پشیمون شو اما وقتی که پریدی،اگه وسط راه پشیمون شدی، بازی رو باختی.
  #2 ارسال شده در تاريخ April 25th, 2011 در ساعت 19:08:46

 4. The Following 3 Users Say Thank You to YASHAR A&P For This Useful Post:

  IR Blue SKY (April 25th, 2011), mona (May 10th, 2011), SKY MAN (April 25th, 2011)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0