روسیه توافقنامه ترانزیت لوفتانزا کارگو را تمدید کرد

وزارت حمل و نقل روسیه توافقنامه موقت شرکت هواپیمایی Lufthansa Cargo برای پرواز بر فراز خاک روسیه را تا 15 نوامبر تمدید کرد.
در این وزارتخانه اطلاع دادند: "با احتساب روابط سازنده بین مسئولین هواپیمایی روسیه و آلمان، طرف روسی تصمیم به تمدید اجازه موقت پرواز کمپانی Lufthansa Cargo بر فراز خاک روسیه تا 15 نوامبر 2007 گرفت، یعنی تا زمانی که طرف آلمانی رسماً انتخاب فرودگاه ترانزیت را تایید کند".


[align=center][/align]


علاوه بر این، مسئولین هواپیمایی آلمان تاکید کردند که آماده بررسی ترانزیت در فرودگاه کراسنویارسک برای پروازهای خود از طریق حریم هوایی روسیه به کشورهای جنوب شرق آسیا هستند و تا 7 نوامبر تصمیم خود را به روسیه اطلاع خواهند داد.

روز گذشته اعلام شده بود که مباحثات پیرامون حق پروازهای ترانزیت هواپیماهای ترابری کمپانی هوایی Lufthansa Cargo بر فراز روسیه که به خاطر اختلاف نظر در مورد مسئله پرداخت حق استفاده از حریم هوایی روسیه بوجود آمده، حاد شده اند.

دولت آلمان تهدید کرده بود که اتحادیه اروپا را برای حل این مسئله جلب خواهد کرد. نماینده وزارت ترابری آلمان اطلاع داد که مسئله را بررسی خواهند کرد که این ممنوعیت شامل کمپانی های هوایی کشورهای دیگر هم شده است یا خیر.
در Lufthansa Cargo ادعا کردند که از 28 اکتبرسال جاری این کمپانی مجوز پروازهای ترانزیت بر فراز خاک روسیه را ازدست داده چرا که درخواست مجوز این کمپانی از سوی روسیه رد شده است. براساس گزارش محافل دولتی آلمان این کشور برای پاسخی متناسب، پرواز هواپیماهای روسی بر فراز جمهوری فدراتیو آلمان را ممنوع اعلام کرده است. اما این مسئله تایید نشده است.

[size=x-small]منبع: www.Avia.ir , http://Pe.rain.ru
لینک اصلی[/size]