تجربيات بين‌المللي، هواپيمايي كشوري را توسعه مي‌دهد

معاون وزير و رئيس هواپيمايي كشوري گفت: با توجه به پيشرفت حمل و نقل هوايي، تنها حمايت دولت كافي نبوده و تجربيات بين‌المللي در اين زمينه مي‌تواند هواپيمايي كشوري را توسعه دهد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، حسين خانلري صبح امروز در دومين اجلاس روساي سازمان هواپيمايي كشوري، يكي از اهداف اين اجلاس را افزايش همكاري‌هاي اقتصادي ميان كشورهاي عضو در جهت ايفاي نقش موثرتر در جامعه بين‌المللي دانست و افزود: ادبيات مشترك در مكانيسم همكاري و هماهنگي در زمينه حمل و نقل هوايي و همچنين ارتقاي مجموعه ظرفيت‌هاي موجود در كشورهاي عضو D هشت راهگشاي مشكلات اين صنعت است.

وي با بيان اينكه برگزاري نشست روساي سازمان هواپيمايي كشوري عضو D هشت در ايجاد زمينه توسعه ضروري است اظهار كرد: به نظر مي‌رسد توقع و خواسته تمامي شركت كنندگان در اجلاس، رسيدن به يك نظر واحد در همكاري بين كشورهاي عضو است.

معاون وزير و رئيس هواپيمايي كشوري تصريح كرد: كشورهاي عضو گروه D هشت، 14 درصد از جمعيت كل جهان را با مجموع توليد ناخالص معادل يك هزار و 218 ميليارد دلار به خود اختصاص داده‌اند و چنين نيروي بالقوه‌اي ايجاب مي‌كند كه كشورهاي عضو تمام كوشش خود را براي پيوستن به بازارهاي جهاني بر اساس اصل تجارت آزاد ادامه دهند.

وي انجام پروازهاي ايمن، پرسرعت و سهل‌الوصول را انتظار مردم از صنعت هوانوردي دانست و ادامه داد: ضروري است كه جوامع هواپيمايي امكانات شايسته‌اي را براي تسهيل در دستيابي به تكنولوژي و فن‌آوري روز در حمايت از پروازهاي مطمئن فراهم كنند.

خانلري گفت: اكنون وظيفه دنياي پيشرفته و مدرن است كه به ياري كشورهاي كم توسعه يافته شتافته و آنان را با آخرين تكنولوژي اين صنعت آشنا و وسايل و تجهيزات لازم را در اختيار آنان قرار دهند.

يادآور مي‌شود، صبح امروز دومين اجلاس روساي سازمان هواپيمايي كشوري پيرامون محور امنيت و سلامت پرواز و رسيدن به موافقتنامه حمل و نقل هوايي مشترك در زمينه همكاري و توسعه مكانيسم تعمير و نگهداري هواپيما و رسيدن به يك ادبيات مشترك در كشورهاي عضو با حضور هشت كشور ايران، تركيه، اندونزي، مالزي، پاكستان، بنگلادش، مصر و نيجريه در اصفهان شروع به كار كرد.

اين اجلاس تا نوزدهم شهريورماه ادامه خواهد داشت.
.
farsnews.ir