برترین مطلب این هفته ی سایت

رونمايي از نسخه جديد ايروسنتر

با تلاش چندين روزه و شبانه روزي همكاران فني در ايروسنتر ، نسخه اسكريپت انجمن ساز قدرتمند VBulletin سايت ايروسنتر به روزساني و بهينه سازي گرديد و به آخرين ورژن ارائه شده آپگريد شد، در اين نسخه جديد مشكلات قبلي برطرف گرديده و قابليت هاي جديدي نيز به سايت افزوده شده و خواهد شد اين پوسته نسخه جديد سايت پوسته ای در 4 رنگ جداگانه می باشد که برای صفحه های Retina و موبایل بهینه سازی شده است.

????? ?????: ?? 1 ?? 6 ?? 6
dqw
 1. SKY MAN ?????? ??
  SKY MAN

  رئیس سایت
  August 2007
  none
  7,234
  تعداد تشکر : 19,755
  Thanked 20,851 Times in 3,723 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? فرودگاه قشم حراج شد!


  قدیمی ترین فرودگاه قشم که به لحاظ موقعیت راهبردی و تجاری در بهترین مکان این جزیره واقع شده است در یک حراجی بی سابقه به فروش رفت.


  به گزارش مشرق به نقل از صراط، فرودگاه قدیم جزیره قشم در یکی از بهترین مکان های این جزیره جانمایی شده که از نظر مکانی و راهبردی در نوع خود بی نظیر است به طوری که می تواند بهترین پدافند غیرعاملی باشد که به هنگام پروازهای متعدد هواپیماها و بالگردها نقش آفرینی کند.
  فرودگاه قدیم شهر قشم بیش از ۵/۱۹ هکتار زمین است که در سال ۱۳۵۴ کار احداث آن آغاز شد و در سال ۱۳۵۶ بعد از گذشت ۲ سال به بهره برداری رسید و این فرودگاه دارای یک برج مراقبت و سالن انتظار مسافران است که مردم شهر قشم و جزیره از این فرودگاه برای سفر به دیگر نقاط کشور استفاده می کردند که بعد از تبدیل به منطقه آزاد در سال ۱۳۶۹ و احداث یک فرودگاه در ۵۰ کیلومتری شهر قشم در منطقه دیرستان عملا از این فرودگاه استفاده نشد و تنها در مواقع بحران و اضطرار از این فرودگاه بهره برداری می شد.
  فروش بسیار ارزان این فرودگاه، آن هم بدون درج آگهی مزایده باعث شده شهروندان این جزیره از مسئولان نظام به ویژه دستگاه قضا و سازمان بازرسی کشور خواستار تجدیدنظر در این معامله شوند.
  گفته می شود فروش زمین ۲۰هکتاری این فرودگاه به قیمت هر متر ۹۰ هزار تومان در حالی صورت گرفته که زمین های مجاور آن متری بیش از یک میلیون تومان معامله می شود.
  #1 ارسال شده در تاريخ May 19th, 2011 در ساعت 18:39:54

 2. The Following 6 Users Say Thank You to SKY MAN For This Useful Post:

  Ali Pilot (May 20th, 2011), IR Blue SKY (May 21st, 2011), Mohammad Tomcat (May 20th, 2011), reza dezfuli (May 21st, 2011), thunderbolt (May 19th, 2011), سجیل (May 27th, 2011)

 3. thunderbolt ?????? ??
  thunderbolt

  هوانورد فعال-سرهنگ
  April 2011
  OISS
  1,134
  تعداد تشکر : 1,278
  Thanked 3,974 Times in 1,032 Posts

  ??? ??? پاسخ: فرودگاه قشم حراج شد!

  جناب thunderbolt مطلب شما ویرایش شد .
  علت : انحراف مطلب به سمت و سوی سیاسی و نام بردن از افراد .
  در صورت تکرار اکانت شما بسته خواهد شد.
  Sky Man
  به علی شناختم من به خدا قسم خدا را
  #2 ارسال شده در تاريخ May 19th, 2011 در ساعت 19:49:25

 4. thunderbolt ?????? ??
  thunderbolt

  هوانورد فعال-سرهنگ
  April 2011
  OISS
  1,134
  تعداد تشکر : 1,278
  Thanked 3,974 Times in 1,032 Posts

  ??? ??? پاسخ: فرودگاه قشم حراج شد!

  با توجه به خبر واگذاری فرودگاه قدیم شهرقشم توسط معاونت عمرانی ، لازم شد نکاتی به عرض برسد . (مطالب مربوط به طرح ها که ذیلاً بیان شده ، عین اظهارات مهندسین معاونت عمرانی می باشد)
  1- محدوده فرودگاه قدیم درطرح مصوب سایت فرهنگی زادبوم دارای کاربری ورزشی (سایت ورزش های هوائی) مشروط به عدم ساخت وساز وعلاوه برآن تنها زمین ذخیره با کاربری فضای عمومی درشهرقشم می باشد که بمنظورباند فرودهای اضطراری هواپیماها وهلی کوپترهای اورژانس درزمان وقوع حوادث غیرمترقبه و بلاهای طبیعی جهت ارائه خدمات و حمل مجروحین به بندرعباس پیش بینی شده است، چنانچه در زمان وقوع زلزله سالهای 84 و 87 این امرحياتي کاملاً مشهود بود.
  2- همچنین درفضای حاشیه غربی باند فرودگاه کاربری های مختلف خدماتی و محل برپائی نمایشگاه ها و در حاشیه شرقی آن کاربری های فرهنگی ازقبیل تئاتر، سینما ، موزه ، صنایع دستی و غیره منظور گردیده است. و خود این کاربری ها که مورد نیازهر شهری هست بدین علت دردو طرف باند فرودگاه جانمائی شده که در یک طبقه و با ارتفاع کم ساخته شود تا مخل فرود های اضطراری نباشد .
  3- ازطرفی محدوده فرودگاه قدیم براساس مطالعات زمین شناسی که درزمان آقای بوشهری بعمل آمده معلوم گردیده برروی گسل و گنبد نمکی قراردارد بهمین دلیل ساختمان برج مسکونی اسکان قشم که درضلع شرقی فرودگاه درحال ساخت بود متوقف گردید و اسکلت فلزی آن جمع آوری شد.
  و تاثیرحرکات زمین دراین محدوده برساختمانهای سبک اطراف کاملاً مشهود است چه رسد به ساخت و سازسنگین که فشار مضاعفی برپوسته زمین وارد خواهد کرد . بعنوان نمونه ساختمان مدرسه دکترمعین ذكر مي گردد که درمدت کوتاهی متلاشی شد.
  4- ضمناً علاوه برآن، درایام نوروز نیزاین محدوده بعنوان کمپینگ حجم زیادی ازمسافرین نوروزی را اسکان می دهد و پارکینگ مناسبی جهت جلوگیری ازترافیک با توجه به وجود مجتمع های تجاری فردوسی ، میلاد، پردیس، ستاره، خلیج فارس، مرجان، الماس ، نخل زرین و پاسارگاد می باشد.
  5- و در طول ایام سال نیزمحیطی امن برای پیاده روی عموم خصوصاً افراد مسن و افراد بیماراعم از زن ومرد است که به سفارش پزشکان معالج خود عمل می کنند .
  تغییرطرحهای مصوب قانوناً درحیطه اختیارات معاون و یا مدیرعامل منطقه آزاد نیست که شخصاً تصمیم بگیرند واقدام کنند، چنانچه به ضرورتی محکمه پسند نیاز به تغییرطرح باشد باید با ارائه گزارش و مطالعات آن ضرورت، تائیدیه ازهیات وزیران و شورای عالی مناطق آزاد دریافت نمايند.
  آیا شهرقشم بجزمجتمع های تجاری و مسکونی به اماکن دیگری نیاز ندارد؟
  کاربران محترم در نظریات خود اظهار می دارند که مدرک تحصیلی معاون عمرانی غیرمرتبط است و ارتباطات فامیلی ایشان را با مدیرعامل مطرح می کنند در حالی که مسئله مهم تری دارد اتفاق می افتد، هرگونه عملی که مغایر با طرح های مصوب سازمان در حال انجام است مصادف است با فاجعه ای درآینده نزدیک، زيرا طرح هاي مصوب با مطالعات گسترده و بررسي همه جوانب شهرسازي انجام گرفته است. آیا معاونت عمرانی به صرف مدرک تحصیلی نامرتبط ندانسته این کارها را انجام می دهد ، مطمئناً عوارض تغییرطرح ها، تخریب معادن، تخریب محیط زیست وغیره را می دانند اما می خواهند ازاین موقعیت بدست آمده حداکثرمنفعت اقتصادی برده شود .
  جهت اطلاع ، کل جزیره قشم دارای طرح جامع پیشنهادی سوئکو می باشد که در زمان جناب دکتر شمس تهیه گردیده و پس ازآن درزمان آقای بوشهری با بررسی و مطالعاتی که توسط بهترین مهندسین مشاور شهرسازداخلی که مدت 4 سال طول کشیده با استناد به طرح سوئکو، طرح جامع جزیره درمحدوده 300 کیلومتر منطقه آزاد تهیه شد .
  واگذاری زمین ها و سواحل، برداشت ازمعادن سنگ و ماسه و غيره ... در محدوده منطقه ویژه اقتصادی (خارج از300 کیلومتر) که اززمان آقای اصغری پایه گذاری شد و هنوزهم ادامه دارد برخلاف قوانین و مقررات وضع شده می باشد.
  در محدوده 300 کیلومتر، اکثر روستاها دارای طرح هادی می باشند و شهرهای درگهان و سوزا و خود شهر قشم هم دارای طرح جامع و هم دارای طرح تفصیلی هستند و خود این طرح ها نیز پس از مطالعات و بررسی های مفصل توسط خبره ترین مهندسین مشاور شهرساز داخلی تهیه و قبل از تصویب بررسی و تجدید نظر شده و تمام جوانب جمعیتی ، آموزشی ، رفاهی ، خدماتی ، فرهنگی ، مذهبی ، فضای سبز، مسکونی ، تجاری ، تاسیسات آب و برق و تلفن و فاضلاب ، معابر و غیره بصورت سرانه جمعیت درآن لحاظ گردیده و بعد به تصویب نهائی رسیده است . و برای بافت قدیم شهرقشم و هریک از شهرک ها علاوه بر موارد ذکر شده ، ضوابط ساخت و ساز نیز تهیه و مصوب گردیده است .
  بنا به ضرورت هرگونه تغییر جزئی در طرح نیاز به بررسی و طرح در کمیته فنی و تخصصی متشکل از مهندسین خبره اجرائی طرح ها ، زیربنائی ، بهسازی ، زمین ومستغلات ، شهرداری و نماینده شورا و نماینده دادگستری دارد که پس از بررسی و تصویب باید از مشاور طرح استعلام و سپس اجرا گردد آنهم در سطح جزئی جهت هموارسازی طرح، اما در سطح کلان تغییر طرح های مصوب ممنوع می باشد.
  ناچارم ازمسئولین قبلی منطقه آزاد که این طرح ها را نادیده گرفته وخلاف آن عمل نموده اند نام ببرم ، اما این قانون است که هرکس خدمتی کرد باید از او تقدیر نمود و اسمش به نیکی برد و هرکس که قوانین را نادیده گرفت باید از او انتقاد نمود و این حق همه است که بدانند، که چه کسانی به مردم خدمت می کنند.
  الف)- متاسفانه اولین کسی که این جسارت را انجام داد آقای حاج حسینی مدیر سابق بهسازی (خواهرزاده مدیرعامل قبلی با مدرک تحصیلی فوق دیپلم نساجی ) بود که ضوابط ساخت و ساز شهرکها را خودسرانه از ویلائی به 8 واحدی در4 طبقه تغییرداد که هنوز شهرکها تکمیل نشده عوارض آن را شاهد هستیم زیرا مطالعات طرح و کاربری ها و تاسیسات آن فقط برای ویلائی با تعداد ساختمان مشخص و جمعیت مشخص تهیه شده بود، نه 8 برابر آن . واز خلاف های دیگر آن تغییر کاربری های داخل بافت قدیم بود و نیز صدور مجوز بیش از2 طبقه در بافت قدیم و همچنین اخذ عوارض کسر پارکینگ از ساختمانهای تجاری مسکونی در قبال حذف پارکینگ آن ساختمانها که بعلت این سهل انگاری شاهد پارک وسایط نقلیه ساکنین در کوچه ها و ایجاد راه بندان هستیم .
  ب)- نفردوم آقای درختی معاون سابق عمرانی منطقه آزاد بود که با فروش زمین و سواحل در محدوده خارج از300 کیلومتر وهمچنین واگذاری سواحل جنوبی ، ساحل کندالو، زمین پارک هرمز و فضاهای سبز شهر قشم جهت ساخت مجتمع های تجاری و واگذاری زمین های با کاربری هتل و کاربری فرهنگی بمنظورساخت مجتمع های تجاری خلاف بعدی را مرتکب شدند و از كارهای دیگرشا ن واگذاری کوه ها و معادن سنگ لاشه به شرکت های خصوصی و تخریب محیط زیست دریائی جنوب بندر بهمن بمنظور بازیافت زمین بود و صدورمجوز بازیافت کل ساحل درگهان جهت ساخت مجتمع های تجاری وحتی به اماکن و مستغلات متعلق به منطقه آزاد قشم و متعلق به شهرداری قشم هم چوب حراح زدند.
  ج)- و درحال حاضر، زمان مدیریت عاملی آقای موسوی نیز شاهد افعالی ازهمان قبیل از سوی معاونت عمرانی منطقه آزاد قشم می باشیم که با تخریب کوه شاه شهید و پرکردن ساحل شرقی قشم شروع شد وحالا کاربه واگذاری زمین فرودگاه قدیم ونیز واگذاری سهام شرکت های تابعه (شرکت کشت و صنعت ) و واگذاری زمین های ، مغایر با طرح های مصوب کشیده شده است و روال غیرقانونی ضوابط ساخت و ساز که آقای حاج حسینی پایه گذاری کرده بود همچنان به آن عمل می شود.
  قانون گریزی و نقض طرح های مصوب ، فروش زمین خارج ازمحدوده300 کیلومتر، فروش زمین مغایر با طرحهای سازمان ، فروش املاک سازمان وسهام شرکت های تابعه ، برداشت بی رویه از معادن محدود جزیره ، تخریب محیط زیست خشکی و دریا ، دخالت در امورشهرداری ها و شوراها و به رسمیت نشناختن نمایندگان مردم ، بی اعتنائی به خواسته های ساکنین و عدم مشارکت مردم در تصمیم گیری ها ، فامیل بازی وعدم بکارگیری نیروهای متخصص شایسته و کارآمد از مواردي است كه سرلوحه كار منطقه آزاد قشم قرارگرفته است .
  به علی شناختم من به خدا قسم خدا را
  #3 ارسال شده در تاريخ May 19th, 2011 در ساعت 21:22:11

 5. thunderbolt ?????? ??
  thunderbolt

  هوانورد فعال-سرهنگ
  April 2011
  OISS
  1,134
  تعداد تشکر : 1,278
  Thanked 3,974 Times in 1,032 Posts

  ??? ??? پاسخ: فرودگاه قشم حراج شد!

  این هم لینک اصلی
  http://www.qeshmonline.com/
  به علی شناختم من به خدا قسم خدا را
  #4 ارسال شده در تاريخ May 19th, 2011 در ساعت 21:30:40

 6. reza dezfuli ?????? ??
  reza dezfuli
  هوانورد فعال-سرگرد
  April 2010
  کیش
  477
  تعداد تشکر : 5,017
  Thanked 3,313 Times in 494 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 9

  ??? ??? پاسخ: فرودگاه قشم حراج شد!

  فرودگاه قديم قشم بطور قانونى به بخش خصوصى واگذار شد

  مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: فرودگاه قديم شهر قشم با هدف تبديل به شهر طلايى با امکانات ويژه، بر اساس مستندات و نظارت قانونى به بخش خصوصى واگذار شده است.

  سيد رضا موسوى در آيين کلنگ زنى پروژه عظيم شهر طلايى افزود: سازمان منطقه آزاد قشم براساس مستندات قانونى و تصميم هيئت مديره و نظارت بازرسى کل کشور با فروش اين زمين در سال جهاد اقتصادى گام مهمى در آينده درخشان اين منطقه بر داشته است.
  وى ادامه داد: کسانى که در سايت ها و روزنامه هاى خود قيمت زمين فرودگاه قديم قشم را مترى يک ميليون تومان برآورد مى کنند يا جزء باندهاى بازار کاذب هستند يا براى خوشايند ديگران قلم مى زنند و بهتر است دست از اقدامات منفى خود بردارند.
  مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصريح کرد: جرايد و سايت ها بايد در پى تحقق اهداف نظام باشند و سرمايه گذاران را براى اقدامات مهم اقتصادى در نقاط مختلف کشور دلگرم کنند نه اينکه موجب دلسردى آنان شوند.
  وى گفت: نمايندگان مجلس با مصوبات خود تلاش مى کنند سرمايه گذاران را جذب کنند و ما نيز در اين منطقه با حمايت هاى قانونى در پى جذب سرمايه گذاران بويژه ايرانيان هستيم تا بجاى حضور در دبى و مالزى در جزيره قشم سرمايه گذارى کنند، اما بعضى روزنامه ها و سايت ها با نوشتن مطالب خود سرمايه گذاران را دلسرد مى کنند.
  موسوى با اشاره به تيتر بعضى سايت ها که مردم قشم با فرودگاه قديم وداع مى کنند، اظهار داشت: براى آبادانى قشم بايد با فرودگاه متروکه خداحافظى کنيم والا هميشه بايد شاهد يک فضاى بزرگ بدون کارايى و با مشکلات عديده اى که در اين محدوده وجود داشت همراه باشيم.
  وى گفت: اگر زمين فرودگاه را خرد مى کرديم نهايتا 500 قطعه زمين 300 مترى داشتيم که با ساخت واحدهاى چهارطبقه شکل ساخت و ساز فعلى قشم در اين محدوده دنبال مى شد، اما با ايجاد اين پروژه و ساختمان هاى بلند مرتبه و امکانات تکميلى نظير بيمارستان فوق تخصصى، اورژانس، اورژانس هوايى، مراکز آموزشى، تفريحى، فضاى سبز، سالن هاى ورزشى، شهر بازى و موارد ديگر، فرودگاه قديم قشم به يکى از زيباترين فضاها تبديل مى شود.
  مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: با گذشت 20 سال از فعاليت اين سازمان متاسفانه هنوز جايى براى شناى آقايان و خانم ها نداريم، قشم بعنوان بزرگترين جزيره خليج فارس فقط يک زمين چمن مصنوعى دارد، دانشجويان و دانش آموزان و جوانان اين منطقه امکانات تفريحى ندارند، تا چه زمانى قشم بايد مثل 100 سال پيش اداره شود.
  وى با اشاره به اينکه قشم مستعد پيشرفت است بيان داشت: قشم از دبى، بحرين و مالزى و امثال آن مستعدتر است و ما خودمان را نوکر مردم مى دانيم و براى موفقيت و پيشرفت همه جانبه قشم تحمل شنيدن هر حرفى را داريم.
  موسوى گفت: طى يکسال گذشته با صدور مجوز ساخت چندين هتل مدرن، ايجاد دو پلاژ شنا ويژه خانم ها و آقايان، ساخت خوابگاه دانشجويى با امکانات ويژه، ساخت شهرک دانشگاهى و موارد ديگر گام هايى در جذب سرمايه گذاران برداشته ايم و اميدواريم بتوانيم طى حضورمان در اين منطقه بعنوان نوکر مردم يادگار خوبى از خود بجاى بگذاريم.
  طى چند روز گذشته شمارى از سايت ها و روزنامه ها فروش فرودگاه قديم قشم را به ضرر مردم اين منطقه تلقى کرده و با تيترهاى آتش زدم به مالم و زمين مترى 95 هزار تومان در قشم بفروش مى رسد، از آن ياد کرده بودند.
  کلنگ پروژه شهر طلايى قشم پنجشنبه شب با حضور چند تن از نمايندگان مجلس شوراى اسلامى و مسوولان شهرستان قشم و با حضور جمع زيادى از مردم اين منطقه در محل فرودگاه قديم اين شهر به زمين زده شد.
  پروژه شهر طلايى در زمين 200 هزار متر مربعى فرودگاه قديم شهر قشم با زير بناى يک ميليون متر مربع و هشت هزار واحد مسکونى بصورت بلند مرتبه ساخته مى شود.
  #5 ارسال شده در تاريخ May 21st, 2011 در ساعت 15:36:11

 7. The Following 4 Users Say Thank You to reza dezfuli For This Useful Post:

  IR Blue SKY (May 21st, 2011), Persian Tom Cat (May 21st, 2011), thunderbolt (May 26th, 2011), سجیل (May 27th, 2011)

 8. Ali Pilot ?????? ??
  Ali Pilot

  عضو شورا هوانوردی
  July 2009
  TEHRAN
  5,035
  تعداد تشکر : 11,640
  Thanked 31,849 Times in 5,065 Posts
  ارسال هاي وبلاگ : 2

  ??? ??? پاسخ: فرودگاه قشم حراج شد!

  اعتراض مردم قشم به تخریب فرودگاه

  اعتراض مردم قشم به تخریب فرودگاه/ موازی کاری منطقه آزاد با شهرداری قشم


  خبرگزاری مهر: رئیس شورای شهر قشم گفت: فرودگاه قدیم از تاسیسات مهم و حیاتی برای جزیره قشم است و واگذاری آن توسط منطقه آزاد به بهانه ایجاد مجتمع مسکونی مردم قشم را بسیار نگران کرده است.

  محمد رفیع پورمولوی درگفتگو خبرنگار با مهر گفت: شهروندان قشم درخصوص واگذاری فرودگاه قشم که تنها مکانی برای پدافند غیر عامل و تنها مکان مورد استفاده در زمان اضطرار است معترض هستند.

  وی تصریح کرد: فرودگاه قشم از تاسیسات مهم و حیاتی برای جزیره قشم است و در حال حاضر نیز می تواند مورد استفاده هلیکوپتر و هواپیماهای امدادی در مواقع زلزله و سایر بلایای طبیعی قرار گیرد.

  وی افزود: انتظار مردم قشم از مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع ذیربط فسخ قرارداد سازمان منطقه آزاد در واگذاری فرودگاه و جلوگیری از واگذاری این تاسیسات است.

  رئیس شورای شهر قشم تاکید کرد: واگذاری فرودگاه به بهانه ایجاد مجتمع مسکونی در حالی صورت می گیرد که اراضی دیگر در محدوده 300 کیلومتری سازمان منطقه آزاد قشم وجود دارد و هیچگونه دلیل منطقی برای فروش فرودگاه وجود ندارد.

  پورمولوی تصریح کرد: در گذشته از بیت المال برای این تاسیسات مهم هزینه شده است و تخریب آن هیچ منطقی جز تحمیل ضرر و زیان به بیت المال را ندارد زیرا در آینده ای نزدیک باید هزینه دیگری برای ایجاد تاسیسات اینچنینی کنیم.

  وی افزود: این امر نه تنها مغایر با مصالح مردم شهر است بلکه تحمیل ضرر بر مردم قشم و بیت المال است.

  رئیس شورای شهر قشم تصریح کرد: به استناد اصل 100 قانون اساسی که نظارت بر اداره امور شهری با شورا است و به منظور رفع نارضایتی شهروندان شورا مقرر می دارد جهت جلوگیری از ایجاد ساخت و ساز در فرودگاه اقدام لازم به عمل آمده و فرودگاه موجود در شهر قشم جهت استفاده در مواقع اضطرار در وضعیت فعلی باقی بماند.

  دخالت و موازی کاری منطقه آزاد با شهرداری قشم

  وی در ادامه بیان کرد: با استناد به ماده 112 برنامه پنجم توسعه از مجلس شورای اسلامی تقاضا می شود منطقه آزاد را مجاب کند تا از دخالت در کار شهرداری و موازی کاری با شهرداری در محدوده منطقه آزاد خودداری کند.

  فرودگاه قدیم جزیره قشم در یکی از بهترین مکانهای این جزیره جانمایی شده که از نظر مکانی و راهبردی در نوع خود بی‌نظیر است به طوری که می تواند بهترین پدافند غیرعاملی باشد که به هنگام پروازهای متعدد هواپیماها و بالگردها نقش آفرینی کند.

  فرودگاه قدیم شهر قشم بیش از 19.5 هکتار زمین است که در سال ۱۳۵۴ کار احداث آن آغاز شد و در سال ۱۳۵۶ بعد از گذشت دو سال به بهره برداری رسید و این فرودگاه دارای یک برج مراقبت و سالن انتظار مسافران است که مردم شهر قشم و جزیره از این فرودگاه برای سفر به دیگر نقاط کشور استفاده می کردند که بعد از تبدیل به منطقه آزاد در سال ۱۳۶۹ و احداث یک فرودگاه در ۵۰ کیلومتری شهر قشم در منطقه دیرستان عملا از این فرودگاه استفاده نشد و تنها در مواقع بحران و اضطرار از این فرودگاه بهره برداری می شد. فروش بسیار ارزان این فرودگاه، آن هم بدون درج آگهی مزایده باعث شده شهروندان این جزیره از مسئولان نظام به ویژه دستگاه قضا و سازمان بازرسی کشور خواستار تجدیدنظر در این معامله شوند.
  #6 ارسال شده در تاريخ May 26th, 2011 در ساعت 21:20:41

 9. The Following 3 Users Say Thank You to Ali Pilot For This Useful Post:

  IR Blue SKY (May 26th, 2011), thunderbolt (May 26th, 2011), سجیل (May 27th, 2011)

????? ????? ??? ?????

???? ??? ????? ? ??????

 • ??? ????????? ????? ????? ????? ????
 • ??? ????? ????? ???? ?? ??????
 • ??? ????????? ???? ????? ????.
 • ??? ????????? ??? ??? ??? ?? ?????? ????
 •  

Designed With Cooperation

Of Creatively & VBIran


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0