هواپيماي 60 ميليون دلاري، هديه مرد هندي براي ‌تولد همسرش‌
.

.

پولدارترين مرد هند براي تولد همسرش‌ يك هواپيماي لوكس داراي بار، حمام، سيستم موسيقي پيشرفته، تلويزيون ماهواره‌اي و تجهيزات سرگرم كننده ديگر خريد.

«موكش آمباني» كه بزرگ‌ترين شركت خصوصي هند را داراست پنج‌شنبه در روز تولد 44 سالگي همسرش يك هواپيماي اير‌باس 60 ميليون دلاري را به او هديه داد.

روزنامه «بمبئي مايرور» هند اعلام كرد كه مقامات شركت ايرباس هم فروش اين هواپيما و رسيدن آن به فرودگاه دهلي نو را تأييد كرده‌اند و اعلام كرده‌اند كه به زودي به بمبئي پرواز خواهد كرد.
«آمباني» كه شركتش به نام Reliance حدود 100 ميليارد دلار سرمايه در بازار دارد و در زمينه‌هاي مختلفي از نفت گرفته تا بيوتكنولوژي فعاليت مي‌كند، معمولاً اين حركات انگشت نما را زياد انجام مي‌دهد.

وي در حال ساختن خانه‌اي يك ميليارد دلاري در بمبئي مركز مالي و اقتصادي هند است كه به گزارش رسانه‌هاي هندي يكي از گران‌ترين خانه‌هاي جهان است.

اين خانه 27 اتاق خوابه براي خانواده‌اي 6 نفري با يك باند پرواز هلي كوپتر، كلوپ بهداشتي و ورزشي و پاركينگي 6 طبقه و 600 نفر خدمتكار است.

اين كارهاي وي در كشوري كه صدها ميليون نفر از مردم آن در فقر شديد به سر مي‌برند و حتي در دسترسي به توالت مناسب نيز با مشكل روبه‌رو هستند، باعث انتقادات زيادي شده است.
.
www.farsnews.ir