ديسكاوري آماده فرود
.
سازمان هواشناسي ناسا اعلام كرد: امروز هوا براي فرود شاتل ديسكاوري مساعد است و اين شاتل مي‌تواند با نشستن به زمين مأموريت فضايي خود را تمام كند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، شاتل فضايي به همراه سرنشينانش در تاريخ سوم آبان (25 اكتبر) به ايستگاه بين‌المللي فضا رسيد و مأموريت خود را آغاز كرد.

در اين مأموريت فضانوردان در هنگام انجام راهپيمايي فضايي متوجه پارگي در بال خورشيدي ايستگاه فضايي شدند و فضانوردان با انجام يك راهپيمايي فضايي سخت با موفقيت توانستند اين پارگي را تعمير كنند.

تعمير بال خورشيدي ايستگاه فضايي مأموريت فرستادن آزمايشگاه اروپايي را در ‌دسامبر به اين ايستگاه قطعي كرد و در صورتي كه اين تعمير انجام نمي‌شد مأموريت شاتل فضايي آتلانتيس (حامل آزمايشگاه اروپا) لغو مي‌شد.

‌دوشنبه شاتل ديسكاوري به همراه سرنشينانش بعد از اقامت يك هفته و نيمي در فضا امروز از ايستگاه بين‌المللي فضا جدا شد و سفر دو روزه خود به سمت زمين را آغاز كرد و هم اكنون براي فرود در مركز فضايي كندي در فلوريدا آماده مي‌شود.

بر طبق برنامه‌ريزي از پيش تعيين شده قرار است شاتل ديسكاوري در ساعت 18:02 به وقت جهاني (13:02 به وقت محلي) به زمين خواهد نشست و بر طبق اعلام سازمان هواشناسي هوا براي فرود اين شاتل مساعد است و اين شاتل مي‌تواند در زمان تعيين شده به زمين بنشيند.
.
takeoff.ir